Nowoczesne żaluzje fasadowe są praktyczne i eleganckie. To dodatkowa ochrona przed słońcem i hałasem!

Agata Zielińska
17.07.2020 10:30
Żaluzje fasadowe są przede wszystkim praktycznym rozwiązaniem, ale wizualnie także prezentują się elegancko i stylowo - są stworzone z myślą o nowoczesnym budownictwie. Najlepiej sprawdzą się w w domach i w budynkach z przeszkleniami. Przekonaj się dlaczego warto je mieć!

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to wytrzymałe osłony okienne montowane na elewacji budynku. Pełnią funkcję izolatora, dzięki czemu mają duży wpływ na temperaturę pomieszczeń, a także hałas. To najlepiej rozwiązanie w przypadku przeszklonych domów i budynków. Żaluzje fasadowe zapewnią także prywatność i odcięcie od świata. Najlepiej sprawdzają się latem - to właśnie wtedy docenisz ich najważniejsze zalety - nieprzepuszczanie promieni słonecznych powoduje przyjemny chłód w pomieszczeniach, nawet gdy na zewnątrz jest upał. Żaluzje fasadowe to także dobre rozwiązanie, gdy mieszkasz w okolicy parku lub innym miejscu, gdzie gromadzą się ludzie - żaluzje pozwolą zapomnieć ci o hałasie. To nie tylko praktyczne, ale i eleganckie rozwiązanie. Po zamontowaniu żaluzji będą one integralną częścią budynku, nierzadko nawet poprawiają wygląd elewacji. 

Żaluzje fasadoweŻaluzje fasadowe Fot. Anwis

Żaluzje zewnętrzne

Dostępne na rynku żaluzje fasadowe mają najczęściej możliwość ustawienia kata nachylenia lameli, dzięki czemu możesz uregulować dostęp światła słonecznego do pomieszczenia. Lamele to główny element żaluzji, wykonany jest z aluminium i występuje w różnych kształtach, którym odpowiadają litery S, C i Z. Lamele są pokryte specjalnym lakierem dzięki czemu się naprawdę wytrzymałe i odporne na wszelkie warunki atmosferyczne - zarówno słońce, jak i deszcze nie wpłyną na ich wygląd nawet po upływie lat. 

W jaki sposób regulować żaluzje fasadowe? Mogą być one w pełni automatyczne - możesz podpiąć je pod system inteligentnego zarządzania domem, ale mogą współpracować także z czujnikami pogodowymi - to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie budownictwa, które znacznie ułatwia życie - szczególnie latem, gdy pogoda jest zmienna. 

Nowoczesne żaluzje fasadowe mają system podtynkowy. Umożliwia on umieszczenie skrzynki oraz prowadnic pod zewnętrzna warstwą budynku co znacznie wpływa na efekt wizualny. Elementem widocznym na zewnątrz są tylko lamele., które po zwinięciu chowają się w elewacji budynku. Jeśli chcesz mieć 100% ochronę przed słońcem i hałasem warto wybrać model Z. 

Żaluzje fasadoweŻaluzje fasadowe Fot. Anwis

Żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne?

Zastanawiasz się, które rozwiązanie wybrać: rolety zewnętrzne, czy żaluzje fasadowe? Obie propozycje mają niewątpliwe zalety izolacyjne zarówno pod kątem temperatury i hałasu. Jednak pod względem wizualnym najbardziej korzystnie wypadają żaluzje fasadowe, które dodają budynkom lekkości i wyglądają elegancko, a gdy izolacja nie jest potrzebna wystarczy je zwinąć i staną się niewidoczne. 

Więcej o:
Komentarze (10)
Zaloguj się
  • bzychnur

    Oceniono 5 razy 5

    Wolę rolety. Rolety chronią lepiej przed hałasem, bo są szczelniejsze. Chronią nie tylko przed słońcem ale zima również przed mrozem. Stanowią też ochronę dla okna w czasie wichury, bo zatrzymują latające przedmioty. Żaluzje w czasie silnego wiatru trzeba podnosić, żeby nie uległy uszkodzeniu. Są też tańsze niż żaluzje i łatwiejsze w myciu. Jedyna przewaga żaluzji to widok z okna... Ale istnieją tez rolety przepuszczające do 10% swiatla. Reasumując, wszystko co potrafi żaluzja roleta robi lepiej za mniejszą cenę i potrafi jeszcze parę rzeczy których żaluzja nie umie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX