Jak urządzić letni salon w ogrodzie? Wybieramy meble ogrodowe

Niektórym do pełni szczęścia wystarczy koc, zielona trawa, słońce i dobra lektura. Ale są też tacy, którzy wolą spędzać czas w ogrodzie w bardziej komfortowych warunkach i potrzebują wygodnych i stylowych mebli ogrodowych.

Połowa lata to najlepszy czas aby się w nie zaopatrzyć, jeśli jeszcze ich nie posiadamy, albo wymienić na nowsze modele lub dokupić to, czego nam brakuje. Teraz zaczynają się najbardziej gorące wyprzedaże, a upał za oknem jeszcze nie zelżał i pogoda nie zagoniła nas do wnętrza mieszkań. Przed wpadnięciem w gorączkę zakupów, warto chwilę pomarzyć i spróbować wyobrazić sobie, jak chcemy spędzać czas na świeżym powietrzu i co nas uszczęśliwi.

Lubimy przyjmować gości albo często grillujemy w rodzinnym gronie?

Potrzebujemy wygodnego, dużego stołu i odpowiednich krzeseł do niego. Nie rozstrzygajmy przedwcześnie, czy ma być on drewniany, z nowoczesnego technorattanu, czy może szkła, metalu lub tworzywa sztucznego. Postawmy na design i dopasowanie do stylu domu. Ogród latem to przedłużenie salonu, więc wybierzmy meble w podobnym stylu i klimacie. Jeśli nasze wnętrza są romantyczne, pełne zdjęć, bibelotów i kochamy Prowansję to zdecydowanie technorattan i krzesła z poduszkami w pastelowych kolorach są doskonałym wyborem.

Wolimy rustykalne klimatyczne aranżacje? Drewniany stół i wygodne fotele z metalowymi nóżkami to coś dla nas. Meble z metalu, ze szklanymi blatami lub wykonane z tworzyw sztucznych spodobają się miłośniczkom nowoczesności i stylu loft.

Zwracajmy jednak uwagę na interesujące formy, ładne detale wykończenia i ciekawe kolory elementów tekstylnych. Porzućmy choć na lato bezpieczne brązy, beże i szarości i odkryjmy inne barwy. Odważni mogą sięgnąć po te najbardziej neonowe: seledyn, żółć i błękit, a mniej odważni po czerwień, oranż czy fuksję.

Jeśli czas w ogrodzie to głównie poranna kawa i długie rozmowy przy świecach, na pewno wygodniej nam będzie na kanapach i fotelach ogrodowych, przypominających meble wypoczynkowe z salonu. Nie są one zbyt wygodne gdy planujemy obiad, ale deser zjemy przy nich w komfortowych warunkach i luksusowo odpoczniemy.

Takie zestawy cieszą się dużym wzięciem i oferowane są w bardzo różnych konfiguracjach: od narożnika, sofy z fotelami i stolikiem, aż po malutkie komplety dwóch foteli ze stolikiem kawowym.

Meble ogrodoweMeble ogrodowe Fot. Merkury Market

Świat robi się coraz wygodniejszy

Miłośnicy błogiego ‘nicnierobienia’ i bujania, niekoniecznie w obłokach, powinni zaopatrzyć się koniecznie w fotel wiszący, ewentualnie hamak. Leżaki w starym stylu nie są popularne, tak jak wielkie kuliste fotele z technorattanu, wymoszczone grubymi poduchami i zawieszone na stelażu. Może dlatego, że kołysanie bardziej odpręża niż leżenie na słońcu.

Robimy się coraz wygodniejsi, co widać nie tylko po pęczniejących tapicerkach ogrodowych kanap. Meble ogrodowe, także te tapicerowane, wykonuje się z materiałów całkowicie odpornych na wilgoć, promienie UV i niską temperaturę. Mogą one stać na tarasie okrągły rok, co najwyżej nieco się przykurzą. Syntetyczne materiały do złudzenia przypominają tkaniny wełniane lub bawełniane, ale ich odporność i wytrzymałość na warunki atmosferyczne jest nieporównanie większa.

Aranżując przestrzeń w ogrodzie, zyskujesz dodatkowe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jeżeli zadbasz o wygodne meble oraz stylowe dodatki, które podkreślą atmosferę beztroskiego wypoczynku, powiększysz swoje mieszkanie o jeszcze jeden, rewelacyjnie zaaranżowany pokój, chociaż będzie on pod niebem pełnym gwiazd.

Meble ogrodoweMeble ogrodowe Fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.