Cegła dekoracyjna - idealne wykończenie dla każdego pomieszczenia w twoim domu

KaM
07.11.2020 12:00
Dekoracyjna cegła to jeden z najchętniej wybieranych materiałów dekoracyjnych. Wprowadza do naszego wnętrza ciepło i poczucie przytulności, a jednocześnie poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Projektanci chętnie sięgają po ten wdzięczny materiał, aranżując nim powierzchnie w przeróżnych naszych wnętrzach - od kuchni, poprzez sypialnię, po przedpokój i łazienkę. Cegła dekoracyjna sprawdzi się w różnej stylistyce, wnętrzach klasycznych, ale również nowoczesnych.

Kuchenne rewolucje w cegle dekoracyjnej

Ciekawym rozwiązaniem jest aranżacja ścian kuchennych z udziałem cegły dekoracyjnej. Można umieścić ją na powierzchni całej, jednej ściany, akcentując pustą przestrzeń, albo położyć płytki w przestrzeni pomiędzy blatem, a szafkami wiszącymi, gdzie będzie stanowiła wyjątkowo interesujące wykończenie zwłaszcza, jeśli zamontujemy podświetlenie pod szafkami wiszącymi. Cegła dekoracyjna jest łatwa w czyszczeniu, odporna na zabrudzenia oraz ma niski współczynnik wchłaniania wody. Jej konserwacja oraz utrzymanie jest stosunkowo nieduże i niedrogie.

Sypialnia bezpieczna niczym twierdza

CegłaCegła fot. Merkury Market

Nasza sypialnia to miejsce kojarzące się z przytulnością, ciepłem i miękkością. Może wydawać się, że surowa cegła dekoracyjna nie odnajdzie tu swojego miejsca, ale aranżacje w sypialni wykonane właśnie z nią wyglądają wyjątkowo przytulnie i wprowadzają poczucie bezpieczeństwa do wnętrza. Warto wybrać ciepłe, beżowe lub piaskowe kolory cegły dekoracyjnej, co sprawi, że poczujemy słoneczny blask i ciepło lata w naszej sypialni udekorowanej cegłą dekoracyjną.

Przedpokój pełen marzeń

Cegła dekoracyjna to też doskonały i ciekawy element w aranżacji przedpokoju. W dużych przedpokojach możemy pokusić się o wyłożenie cegłą dekoracyjną całych ścian – taki zabieg sprawi, ze każdy gość poczuje przepych wnętrza domu czy mieszkania. W małych przedpokojach należy jednak zrezygnować z pomysłu wykładania dużych powierzchni cegłą dekoracyjną, taki zabieg sprawiłby tylko, ze pomieszczenie skurczyłoby się i wydawałoby się optycznie ciasne i przytłaczające. W małych przedpokojach warto natomiast zaakcentować fragmenty ścian cegłą dekoracyjną – dla przykładu półmetrowy pas przy lustrze lub wieszaku. Taka aranżacja nada blasku oraz powiewu świeżości w naszym przedpokoju, wprowadzając doń ciekawy i interesujący detal.

Cegła dekoracyjnaCegła dekoracyjna fot. Merkury Market

Łazienkowe przeboje z cegłą w roli głównej

Decydując się na ułożenie cegły dekoracyjnej w naszej łazience postarajmy się, aby zarówno sama cegła dekoracyjna, jak i elementy ją łączące (kleje, zaprawy czy fugi) były przeznaczone do układania w łazience gdzie wilgoć i gorąco może powodować uszkodzenia i przebarwienia. Wybierając rozmiar cegły dekoracyjnej warto pomyśleć o tym, że im większa cegła dekoracyjna, tym mniejsza przestrzeń pomiędzy nimi, co oznacza jednocześnie, że jest mniej miejsca na rozwój drobnoustrojów oraz na gromadzenie się zabrudzeń.

W łazience warto zaakcentować cegłą dekoracyjną tylko niektóre powierzchnie, nie decydując się na pokrywanie nią pełnych ścian. Ciekawie będzie wyglądała cegła dekoracyjna ułożona na ścianie za lustrem, zwłaszcza we wnętrzach w stylu nowoczesnym, nawiązującym stylistyką do industrializmu.

Cegła dekoracyjna to ciekawe rozwiązanie nie tylko na zewnątrz naszych domów, ale również wewnątrz nich – możemy zaaranżować z jej pomocą ciekawe detale naszych pomieszczeń lub wręcz wyłożyć nią całe ściany. To, jakie kolory oraz wzory dobierzemy, zależy tylko od nas, natomiast dostarczeniem ich do naszych domów i mieszkań z powodzeniem może zająć się sklep internetowy Merkury Market, gdzie znajdziemy szeroki wybór cegły dekoracyjnej oraz atrakcyjne oferty cenowe.

Więcej o: