Kabiny prysznicowe z hydromasażem - opinie. Czy warto zainwestować?

Czy kabina prysznicowa z hydromasażem to uzasadniony wydatek w domowym budżecie? Takie urządzenia zyskują sobie wiele zwolenniczek i zwolenników. Jednocześnie są też osoby, które uważają taki sprzęt za zbyteczny - czy ich stanowisko jest możliwe do obronienia? Oto garść faktów na temat kabin z hydromasażem.

Nowoczesna łazienka.Nowoczesna łazienka. Fot. Shutterstock

Kabina prysznicowa z hydromasażem: jak działa?

Jak działa kabina z hydromasażem? Takie urządzenie to, obok wanny z hydromasażem (z systemem dysz służących do hydromasażu), podstawowe urządzenie do zapewnienia sobie wodnego relaksu we własnym domu. Dawniej kabinę z hydromasażem w łazience kojarzono raczej z luksusem, ale obecnie taki prysznic spotykamy coraz częściej w naszych domach. Oczywiście obniżyły się też ceny takich urządzeń. Nie wszystkie spośród nich zapewniają hydromasaż dobrej jakości, faktycznie wspierający nasze zdrowie. Z tego powodu, zanim wybierzemy panel, powinniśmy upewnić się, że posiada wymagany atest, który wydaje Państwowy Zakład Higieny.

Warto przy tym dodać, że na rynku znajdziemy też urządzenia oferujące jeszcze bardziej kompleksową możliwość relaksu. Chodzi o opcję zakupu kabiny prysznicowej z sauną i hydromasażem. W tym przypadku dobrej klasy urządzenie jest już pokaźnym wydatkiem. Prysznic z sauną i panelem do hydromasażu kosztuje często 6 - 8 tys. zł. Oczywiście na rynku dostępne są też droższe urządzenia. Z reguły zakres ich działania może być jeszcze szerszy.

Jakie zalety ma kabina hydromasażem?

Dlaczego warto korzystać z relaksu w kabinach prysznicowych z hydromasażem? Takie urządzenie posiada najczęściej cztery dysze boczne doprowadzające wodę pod wysokim ciśnieniem. To właśnie ona jest odpowiedzialna za wykonywanie masażu na naszym ciele. W takiej kabinie montowany jest brodzik prysznicowy i drzwi, które pozwalają na wygodne korzystanie z urządzenia. Alternatywą może być podtynkowa kabina natryskowa z hydromasażem. Takie rozwiązanie pozwala na to, że panele można zamontować oddzielnie.

Kabina z hydromasażem, a zdrowie

Korzystanie z kąpieli w kabinie prysznicowej z hydromasażem daje znacznie więcej przyjemności, niż przebywanie pod zwykłym prysznicem. Woda wystrzeliwana przez dysze kojąco masuje nasze ciało. Przede wszystkim poprawie ulega krążenie i przepływ limfy. Można też korzystać z olejków eterycznych. Połączenie prysznica z brodzikiem i sauny daje nawet większe możliwości, niż wanna o dyszach umożliwiających sam hydromasaż.

Czy taka kabina prysznicowa ma jakieś wady?

Blat łazienkowy w kremowym kolorze.Blat łazienkowy w kremowym kolorze. Fot. Merkury Market

Kabina z hydromasażem może być więc nawet namiastką domowego centrum odnowy biologicznej, jednak przeważają opinie, że lepiej zainwestować w urządzenie dobrej jakości. W przypadku tanich kabin prysznicowych o takich właściwościach nie mamy pewności, że nie będą w jakiś sposób szkodliwe dla naszego zdrowia. Niższe ceny przekładają się również na gorszej jakości materiały. Lepiej zaś, żeby kabinę prysznicową tworzyło aluminium i szkło, niż duże ilości plastiku. Zastosowanie muszą mieć tu tafle szkła hartowanego, które jest bezpieczniejsze w przypadku rozbicia. Wreszcie niezbyt dobrej jakości urządzenia sprzyjają awariom panelu, zakamienieniu dysz i innym jeszcze usterkom, które mogą nas dodatkowo kosztować przy naprawie, lub wymianie na nowe artykuły. Częstymi problemami bywają oczywiście kłopoty z elektroniką i nieszczelnością drzwi. Nie zawsze więc warto oszczędzać na cenie, gdy kupujemy kabiny prysznicowe z hydromasażem.

Czy warto inwestować w kabiny z hydromasażem?

Kabina prysznicowa z hydromasażem może być oczywiście wspaniałym sprzętem, który wprowadza dużą dozę relaksu do naszych łazienek. Dzięki zakupowi panelu zapewniającego takie możliwości możemy też zadbać o własne zdrowie dzięki leczniczym właściwościom masującego ciało strumienia wody. Jaki model wybierzemy do własnej łazienki? Warto przede wszystkim stawiać na kabiny prysznicowe atestowane i może nieco droższe, ale dobrej jakości. Takie produkty to gwarancja bezpieczeństwa i długiego działania. Większy jednorazowy wydatek procentuje później tym, że nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów napraw.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.