Jesienne dekoracje na stół, które stworzą nastrojowy klimat w jadalni

Jesień to piękna pora roku, która zachwyca bogactwem kolorów. Czerwona jarzębina, żółte liście klonu, pomarańczowe dynie, brązowe kasztany i żołędzie inspirują nie tylko swoimi barwami. Warto je wykorzystać do jesiennej dekoracji stołu. Wraz z rudo-brązową zastawą, blaskiem świec umieszczonych w złotych świecznikach i innymi elementami wyposażenia jadalni pozwolą stworzyć wspniały nastrój podczas biesiadowania z rodziną i przyjaciółmi.

Jesienna dekoracja stołu.Jesienna dekoracja stołu. Fot. Shutterstock

Jesienne dekoracje na stół można zrobić samemu lub postawić na gotowe produkty. Dlaczego są ważne? Umilą biesiadowanie przy stole z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi, a także podkręcą klimat jadalni, którą warto dekorować zgodnie z porami roku. Jesienne dekoracje na stół nie muszą mieć wyłącznie rudo-brązowej kolorystyki. Pasują też odcienie przygaszonej zieleni, żółci i pomarańczy, dobrze sprawdza się również ponadczasowa biel i czerń. Dlatego warto wybrać barwy, które stworzą aranżacyjną całość z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Przedstawiamy kilka pomysłów i garść fajnych inspiracji na jesienne dekoracje stołu. 

Stroiki to świetny pomysł na jesienne dekoracje stołu

Jesień najbardziej kojarzy się z kolorowymi liśćmi, szyszkami, kasztanami, żołędziami, jarzębiną, a także dyniami. Te elementy warto wykorzystać do jesiennej dekoracji stołu, na przykład w formie stroików, które można zrobić samemu lub kupić gotowe. W jadalni efektownie wyglądają też niewielkie dynie luźno ułożone na stole. Jesienną aranżację można też wyczarować z liści klonu i jarzębiny, włożonych na przykład do wazonu w ceglastym kolorze. Pięknie prezentują się też kasztany i żołędzie włożone do dekoracyjnej misy. Wraz z białym lub beżowym obrusem, odpowiednio dobraną zastawą stołową, podkładkami, serwetkami i świecznikami, wszystkie te propozycje pięknie udekorują jesienny stół. 

Talerze na jesienny stół

Jesienna dekoracja stołu nie jest trudna, ale na pewno podkręcą ją odpowiednio dobrane talerze, kubki, miski i wazony. Nie tylko w naturalnej jadalni warto postawić na kolory rudo-brązowe, musztardowe, przygaszonej zieleni czy pasujące do wszystkiego beże. 

Beżowa zastawa stołowa może być doskonałym elementem jesiennych dekoracji na stół. Pasuje do wszystkich darów natury, które można zebrać o tej porze roku. Dlatego jeśli lubisz subtelne barwy, postaw na kolory przybrudzonego piasku. 

Podkładki, podstawki, serwetki - te dekoracje stołu mogą być nie tylko praktyczne, ale stylowe

Jesienną dekorację stołu można podkręcić za pomocą podkładek, podstawek i serwetek. Mamy kilka niedrogich propozycji, wśród których na pewno można znaleźć coś dla siebie. 

Świeczniki uzupełnią jesienną dekorację stołu

Do jesiennej dekoracji stołu przydadzą się dekoracyjne świeczniki w kolorze złota, które wraz z odpowiednio dobranymi świecami dodadzą blasku, przytulności i stworzą fajny klimat w jadalni. Kolacja z rodziną lub przyjaciółmi przy blasku świec na pewno umili jesienne wieczory.

Jesienne dekoracje na stół to świetny pomysł dla wszystkich, którzy lubią nastrojowy klimat w domu, a jesień na pewno temu sprzyja. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.