Banksy to wyjątkowy, brytyjski artysta, którego prace pojawiają się nie tylko w Londynie, ale w różnych miejscach na świecie, także w najbardziej strzeżonych muzeach i domach prywatnych. Dziś posiada spory dorobek artystyczny, ale wciąż niewiele o nim wiemy. Do tej pory nie zdradził swojego prawdziwego nazwiska. "The Guardian" pisał, że nazywa się Robert Banks, natomiast "The Mail on Sunday" - Robin Gunningham. Inne źródła przedstawiają go jeszcze inaczej, jako Robina Banksy'ego. Sztuka uliczna i liczne plakaty Banks'ego udowodniły, jak wielu ma fanów. Dziś niektóre jego dzieła potrafią osiągnąć na aukcjach zawrotne ceny. "Dziewczynkę z balonikiem" wylicytowano za milion funtów, a "Space Girl & Bird" za 288 000 funtów. Praca "Bombing Middle England" została sprzedana za cenę 102 000 funtów, a na przykład "Ballerina With Action Man Parts" - za 96 000 funtów.
Street art, który łączy ze sobą graffiti i charakterystyczną technikę szablonową, obrazy czy plakaty Banksy'ego, które czasem są humorystyczne, a innym razem dotyczą tematyki społecznej lub politycznej, zmuszają do refleksji. Sam wielokrotnie wyznał: "Nie słuchaliście mnie, dopóki nie zasłoniłem twarzy". Dziś zdobył nawet uznanie wielu znanych artystów, a jego sztukę już dawno zauważyły również media. Choć początki nie były łatwe.
Banksy zaczynał jako wandal, który niszczył sprejami mury rodzinnego Bristolu. Wielokrotnie wspomina historię z dawnych lat, kiedy jego tata został pobity i okradziony w jednym z bristolskich klubów, w którym zbierali się grafficiarze. Tu potem narodziły się jego jedne z pierwszych grafficiarskich przekazów.
"Mój tata został tam okradziony i pobity, więc ostrzegał mnie przed tą okolicą. Jednak pielgrzymowałem tam w każdy weekend, to miejsce uświadomiło mi, że zamiast iść na kompromisy, można realizować swoje dziwne marzenia" - wspomina Banksy.
Różnorodna sztuka, m.in. graffiti i oryginalne plakaty Banksy'ego powstają za pomocą komputerowej obróbki zdjęć, podczas której grafika jest rozbijana na obszary o zbliżonej barwie (progowanie). Potem są drukowane i wycinane w odpowiednim formacie. Czasem też tworzone są za pomocą szablonów, dzięki którym powstaje szkielet dzieła. Potem nanoszone są detale i wykonywane jest cieniowanie, z pomocą różnych technik. Natomiast wszelkie obrazy tworzone są od podstaw.
Przedstawiamy plakaty Banksy'ego, które są drukowane na wysokogatunkowym, satynowym papierze. Oprawione są również w ramy z laminowanego MDF-u. Panel przedni wykonany jest z twardego, przejrzystego szkła akrylowego, a tylny - z drewna. Te plakaty, które są inspirowane dziełami Banksy'ego, świetnie ozdobią różnego rodzaju lofty. Grafiki są różnorodne i mają ciekawe kolory. Cena? Dobra!