Co powiesić nad komodą w przedpokoju?

Po co wstawiamy komodę do salonu? Mebel ten nie tylko jest pojemny i pomieści liczne drobne przedmioty tak, by każdy z nich miał swoje miejsce, ale też może być bardzo ozdobny. Świetnie sprawdzi się w różnych aranżacjach. W salonie warto też pomyśleć o miejscu ponad komodą. Jak je wykorzystać? Jakie ozdoby będą tu przydatne? Podpowiadamy.

Komoda w salonie - co warto wiedzieć o tym meblu?

Czarna komoda w salonie glamour, a może wykonana z jasnego drewna w pokoju dziennym w stylu skandynawskim? Komoda zawsze jest ważnym elementem aranżacji wnętrza. Nic więc dziwnego w tym, że zwykle staramy się ją odpowiednio wyeksponować.

Za co cenimy komody do salonu?

Zanim zastanowimy się nad tym, co powiesić nad komodą poświęćmy nieco miejsca fenomenowi tego mebla. Często bywa niezbędnym wyposażeniem salonu, ale też sypialni lub przedpokoju. W pokoju dziennym może służyć np. przechowywaniu cennej zastawy, ale to nie koniec jej możliwości. W innych warunkach mamy dzięki niej dodatkowe miejsce np. dla uporządkowania drobnych ubrań. Pamiętajmy jednak o tym, że to właśnie komodzie przypisuje się szczególną rolę w aranżacji wnętrz.

Komoda w aranżacji salonu - wykorzystaj ten piękny mebel

Komody bywają bogato zdobione, ciekawe, ale też minimalistyczne. Możemy wyposażyć w nie salon urządzony według różnych reguł jeśli chodzi o styl. Panuje jednak słuszne przekonanie, że komoda nie powinna stać przy pustej ścianie. Stąd możesz postawić na bardzo różne dekoracje, które w zestawieniu z tym meblem znacząco wpłyną na atrakcyjność wnętrza. Nie ma znaczenia czy chodzi nam o wnętrze nowoczesne, czy też np. modne rustykalne - każdy model komody można dodatkowo wyeksponować stosując ciekawą dekorację. Obrazy, zdjęcia, lampy, zegar lub lustro - to tylko niektóre pomysły na to, by ozdobić przestrzeń ponad komodą.

Komoda w przedpokojuKomoda w przedpokoju Fot. shutterstock

Sposoby na aranżację przestrzeni nad komodą w salonie

Jakie dekoracje sprawdzą się przy komodzie w salonie? Z pewnością warto ozdobić ścianę wykorzystując sposoby, które sprawdziły się w niejednym domu. Wiele zależy od tego, na jaki styl się zdecydowaliśmy.

Duże lustro nad komodą w salonie w stylu glamour i nie tylko

Dekoracja przestrzeni nad komodą przy pomocy lustra zawieszonego na ścianie? To raczej klasyczny i sprawdzony sposób na to, by upiększyć salon. Możesz docenić zarówno praktyczne, jak i estetyczne zalety takiego rozwiązania. W sytuacji, gdy pokój jest mały, właśnie lustro może go rozświetlić, nadać mu głębi i optycznie powiększyć. Skorzystamy z niego również wtedy, gdy we wnętrzu jest nie dość dużo światła dziennego. Z tego powodu lustra wiesza się często ponad komody do przedpokoju.

Wygląd lustra może być bardzo zróżnicowany. Znajdziemy zarówno minimalistyczne modele o prostej ramie, jak i znacznie bardziej zaawansowane jeśli chodzi o zdobienia. Różny może być też kształt - możemy wykorzystać lustro okrągłe, ale też prostokątne lub o mniej typowym kształcie. Zwłaszcza w przypadku dekoracji w stylu glamour docenimy przepych. Właśnie w przypadku takich modeli gustownie zdobi się ramę, która dodatkowo przykuwa uwagę metalicznym blaskiem. Jeśli bardzo zależy nam na określonym efekcie, to możemy też pokusić się o ozdobne lustro na zamówienie.

Półka z pamiątkami nad komodą w salonie

Co jeszcze można powiesić na ścianie tak, by kompozycja ciekawie prezentowała się wraz z komodą? Dekoracja może być stworzona z półki, na której ustawimy pamiątki, zdjęcia w ciekawej ramie lub cenne drobiazgi. Aranżacja z wykorzystaniem takiego elementu nie jest ani trudna do wykonania, ani też droga. Wystarczy zakupić półkę odpowiadającą stylowi, w jakim zostały stworzone meble i dobrze przemyśleć to, co chcemy na niej ustawić.

Zegar

Na ścianie ponad komodę świetnie sprawdzi się także zegar. Aranżacje z tym elementem w zasadzie zawsze są w modzie. Warto zadbać tylko o to, żeby zegar i inne dodatki harmonijnie prezentowały się we wnętrzu salonu.

Komoda w przedpokojuKomoda w przedpokoju Fot. shutterstock

Obraz

W salonie spotkamy nie tylko zegary i lustra, ale też piękne obrazy zawieszane nad stołem lub właśnie zdobiące ściany ponad komodą. Warto w ich przypadku zdecydować się na jeden duży lub kilka mniejszych. Istotne są też kolory ram. W barwie naturalnego drewna spotykamy malunki przeznaczone do wnętrz rustykalnych. W stylu skandynawskim zaś preferuje się ramy białe. Co z tematyką obrazów? Ta pozostaje dowolna i uzależniona od naszego gustu. W podobny sposób może zostać wykorzystana fototapeta lub panel dekoracyjny.

Oświetlenie

Ściana ponad komodą może też być ozdobiona kompozycją świetlną. Da się ją stworzyć z różnych rodzajów lub nawet kolorów lamp. Świetna propozycja ponad komody do nowoczesnych wnętrz.

Więcej o:
Copyright © Agora SA