Święta tuż, tuż - przygotuj klimatyczne ozdoby świąteczne na komodę

Redakcja
13.12.2021 11:11
Święta to wyjątkowy czas rodzinnych spotkań i niezwykłej atmosfery. Wyjątkowy nastrój na Boże Narodzenie możesz uzyskać dzięki odpowiednim dekoracjom. Stroiki, choinki oraz światełka to elementy, którymi ustroisz swój dom. Co jednak najlepiej postawić na komodzie? Zobacz, jakie dekoracje będą najlepsze!

Dekoracje świąteczne na komodę.Dekoracje świąteczne na komodę. Fot. Shutterstock

Dekoracje świąteczne na komodę

W przypadku dekoracji na Boże Narodzenie wykorzystuje się popularne elementy, kojarzące się z tymi świętami. Świąteczny stroik, światełka i zielone gałązki to tylko niektóre z atrakcyjnych ozdób, które mogą pojawić się na Twoich meblach. Komody do salonu ustrój koniecznie — te meble do salonu zaprezentują się pięknie i stylowo, gdy tylko odpowiednio je udekorujesz.

Jakie dekoracje będą najlepsze? Dużo zależy od twoich osobistych preferencji oraz tego, jaki wystrój salonu masz u siebie aktualnie.

Proste dekoracje świąteczne

Magię świąt uzyskasz w prosty sposób, dekorując komodę nieskomplikowanymi ozdobami. Dobrze wyglądać będą też stroiki z tworzywa sztucznego, chociaż w przypadku dekoracji świątecznych lepiej postawić na naturalne materiały. Ciekawie będzie wyglądała sztuczna choinka o niewielkich rozmiarach. ustrój ją małymi bombkami i światełkami. Niewielkie choinki mogą towarzyszyć dużej, głównej choince lub same tworzyć świąteczną atmosferę. Dopasuj dekoracje na choinkach do pomieszczenia — możesz je zaaranżować w różnych stylach. Ciekawą propozycją są choinki z jednokolorowymi ozdobami.

Stroiki możesz też wykonać w bardziej fantazyjny sposób. Przy pomocy kleju połącz ze sobą elementy. Atrakcyjnie wyglądają np. rzędy bombek, które przyklejone są do odkorowanej gałęzi. Do stroika możesz włożyć także świece lub przystroić w świąteczny sposób świeczniki.

Jeśli potrzebujesz wyjątkowych ozdób, zdecyduj się na prezenty! Wystarczy pięknie opakowane pudełka ułożyć obok siebie. To rozwiązanie idealne, jeśli mieszkanie lub dom nie są duże i nie będzie stało w nich tradycyjne, świąteczne drzewko.

Ozdoby choinkowe w atrakcyjnej aranżacji

Jeśli idea małego drzewka na komodach nie podoba Ci się, możesz wykorzystać same ozdoby z choinek do dekoracji mebla. W tej roli sprawdzą się doskonale bombki. Wypełnij nimi dekoracyjny koszyk lub misę. Taka prosta aranżacja będzie niezwykle urokliwa. Stroik możesz uzupełnić materiałem lub nawet siankiem.

Naturalne materiały

Do udekorowania komód na święta wykorzystać możesz też naturalne materiały. Świetnie sprawdzą się misa lub słoik, które wypełniają szyszki lub laski cynamonu. Do dekoracji użyj również zielonych gałązek. Możemy wykorzystać jodłę lub świerka. Dzięki temu dodatkowo cały dom będzie przyjemnie pachniał iglastymi drzewami. Gałązki możesz włożyć do wysokiego wazonu. Z uwagi na trwałość ściętych gałązek drzew iglastych, możesz je umieścić tam nawet bez wody — nie powinny tak szybko opadać i z powodzeniem wytrzymają jako dekoracja przez cały okres świąt. Gałązki możesz ustroić delikatnymi, niedużymi dekoracjami lub światełkami.

Z gałęzi możesz też ułożyć atrakcyjne ikebany, czyli tradycyjne, japońskie bukiety kwiatowe. Kwiaty zastąp gałęziami. Takie produkty będą ciekawie wyglądały zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach.

Wykorzystanie naturalnych materiałów do domu lub mieszkania to pomysł idealny zwłaszcza do bardzo klasycznych aranżacji. Ponadto jest to rozwiązanie oszczędne — szyszki lub gałęzie drzewek iglastych jesteś w stanie zebrać w czasie spaceru, taka dekoracja będzie zatem wyjątkowo oszczędna, a mimo to atrakcyjnie wyglądająca.

Świąteczne aranżacje z wykorzystaniem światła

Światło to w czasie Bożego Narodzenia wyjątkowy i szczególny element. Ustraja się nimi nie tylko choinkę, ale światło może posłużyć też do ozdobienia drzwi wejściowych lub ścian. Do wnętrza domu warto wprowadzić nastrojowe światło — dzięki niemu czas świąt będzie naprawdę wyjątkowy.

Świeczki ustaw na komodach lub na parapecie. Umieść je na talerzyku lub podkładce, dzięki temu kapiący wosk nie pobrudzi mebli lub powierzchni parapetu. Talerzyk możemy dodatkowo ustroić — materiałem, siankiem lub gałązkami drzew iglastych. Takie proste dekoracje mogą być naprawdę wyjątkowe i warto umieścić je w różnych miejscach.

Dobrym pomysłem jest też stworzenie lampionów przy użyciu świec. Możesz wykorzystać zwykłe słoiki — wypełnij je zielonymi gałązkami i wstaw do środka nieduże podgrzewacze. Takie lampiony na pewno zachwycą Twoich gości!

W przypadku oświetlenia propozycji jest wiele. Wykorzystać możesz też światełka LED. Ustrój girlandy pasem światełek — dzięki temu wnętrze będzie nastrojowo oświetlone. Taką dekorację możesz zawiesić nad komodą lub nawet w ogrodzie!

Więcej o: