Kolekcja autorska Długopisem Malowane. Te akcesoria zdobione grafikami robią furorę

Karolina Kielak
22.12.2021 11:16
Uwielbiamy otaczać się ładnymi rzeczami. Udekorowane mieszkanie zyskuje zupełnie inny klimat, staje się bardziej przyjazne i przytulne. Naszą uwagę przykuła kolekcja autorska Długopisem Malowane z utrzymanymi w lekkim tonie ilustracjami i grafikami, które przedstawiają sytuacje z życia codziennego. Zobaczcie sami.

Kolekcja Długopisem Malowane

Autorką kolekcji Długopisem Malowane jest graficzka Malwina Hellich. Pasja potrafi odmienić życie. Pani Malwina uwielbia rośliny, kawę i rysowanie, stąd zrodził się pomysł na kolekcję oraz na założenie konta na portalu Instagram. Teksty i porady komentujące grafiki roślinne powstają dzięki Agnieszce Kubik. Autorka kolekcji skupia się na komentowaniu rzeczywistości w lekki i przyjemny sposób, bez udziału polityki.

Na obrazkach znajdziecie głównie codzienne sprawy potraktowane z przymrużeniem oka. Nie brakuje mnóstwa kawy, typowych rozmów i sytuacji z naszej codzienności, jest także dużo i jeszcze więcej roślin. Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez kilku kubków lub filiżanek kawy, a dom bez roślin wydaje ci się bez duszy - kolekcja Długopisem Malowane jest stworzona dla ciebie. Wybraliśmy najpiękniejsze grafiki i ilustracje, a także kubki na aromatyczną ulubioną kawę - nie ma to jak dobra kawa w zielonym towarzystwie. Do kompletu możesz dokupić także poduszki lub modną koszulkę z zabawnym napisem.

Dodatki do mieszkania: grafiki i ilustracje - czy warto?

W nowoczesnych aranżacjach chętnie sięgamy po minimalistyczne grafiki i ilustracje, które doskonale sprawdzą się podczas aranżowania modnej przestrzeni. Zasada jest jedna: mniej znaczy więcej. Nie należy przesadzać z dodatkami, warto jednak skupić się na jednym motywie, kolorystyce lub stylu, dzięki czemu kompozycja będzie spójna i harmonijna. W takim mieszkaniu zdecydowanie milej i spokojniej się mieszka.

Minimalistyczne grafiki i ilustracje pasują wszędzie, niezależnie od stylu aranżacji. Bez trudu dopasujesz do nich meble, tekstylia, oświetlenie czy kolor ścian. Największą popularnością cieszą się grafiki z napisami, roślinami, zwierzętami, motywującymi hasłami lub ilustracje prezentujące codzienne życie każdego z nas. Kluczowa jest prostota, która sprawia, że dodatki do mieszkania będą uniwersalne i atrakcyjne.

Zabawne grafiki z hasłami wprowadzą do aranżacji trochę poczucia humoru. Pasują niemal do każdego pomieszczenia. Ilustracje z kawą świetnie sprawdzą się w kuchni, grafiki roślinne znajdą swoje miejsce w łazience lub w przedpokoju. Te z sentencjami będą dobrym wyborem do sypialni lub salonu, z kolei  motywujące odnajdą się w domowym gabinecie lub pokoju ucznia.