Skórzane zakładki do książek - must have dla moli książkowych

Uwielbiasz czytać książki? Czytasz w autobusie, pociągu, w kolejce do lekarza, przed snem? Rzadko kiedy udaje się przeczytać cały rozdział lub książkę za jednym podejściem. Praktycznym gadżetem jest więc zakładka do książki. Wybraliśmy dla was skórzane modele z możliwością personalizacji. Są naprawdę świetne!

Warto czytać książki!

Badania CBOS dowodzą, że poziom czytelnictwa w Polsce znacząco się poprawił, w kwietniu 2021 roku uznano, że jest najwyższy od 6 lat. Chętnie sięgamy po książki, by zająć czas w drodze do pracy, wieczorem dla relaksu, na wakacjach. Czytanie daje mnóstwo korzyści. Przede wszystkim to świetny sposób na odpoczynek. Odpowiednio dobrane pozycje poszerzają wiedzę i pobudzają wyobraźnię, to zdecydowanie lepszy sposób na spędzanie wolnego czasu niż oglądanie filmów i seriali.

Dodatkowo regularne czytanie książek pobudza mózg do pracy i poszerza słownictwo. Przeczytane książki stanowią świetny temat do rozmów i dyskusji z innymi ludźmi.

Zakładki do książek - zalety

Miłośnicy książek zgodnie twierdzą, że bardzo przydatne są zakładki do książek. Ten praktyczny drobiazg pełni też funkcję dekoracyjną. To najlepszy sposób na zaznaczenie miejsca czytania i odnalezienie go po krótkiej przerwie lub kolejnego dnia. Na pewno niejednokrotnie zdarzyło ci się zgubić przeczytaną stronę i wiesz, jak uciążliwe jest jej poszukiwanie, szczególnie w grubszych tomach pozbawionych ilustracji.

Skórzana zakładka do książkiSkórzana zakładka do książki Fot. crazyshop

Zakładki pozwalają zadbać o stan książek - zagięte rogi "rażą" i "bolą", szczególnie największych miłośników czytelnictwa. Nie można niszczyć rogów w książkach z własnych zbiorów, a tym bardziej w wypożyczonych z biblioteki.

Zbieranie różnorodnych zakładek do książek może stać się dodatkowym hobby. Zakładki możemy kupować jako pamiątki z wakacyjnych wyjazdów. Znajdziemy modele wykonane z różnych materiałów, w różnych wzorach i kolorach. Bez problemu wykonasz także zakładkę samodzielnie.

Skórzane zakładki do książek

Naszą uwagę przykuły skórzane zakładki do książek. Prezentują się świetnie, są zdecydowanie trwalsze niż modele wykonane z papieru czy twardszej tektury. Skórzane modele doskonale sprawdzą się w roli podarunku dla bliskiej osoby lub jako dodatek do większego prezentu. Zakładki wykonywane są z najwyższej jakości skóry naturalnej, a na końcu ozdobione frędzlem. Dobrym wyborem są produkty szyte ręcznie w Polsce, warto wspierać rodzimych producentów.

Skórzane zakładki do książek są sztywne, posłużą długi czas i będą cieszyły oko nienagannym wyglądem. Z czasem ich wygląd nabiera charakteru, co jest typowe dla skóry. Skórzana zakładka jest przyjemna w dotyku, gładko wykończona, a jej krawędzie nie strzępią się. Atutem jest możliwość personalizacji - samodzielnie zadecydujesz o grawerze wykonanym na zakładce metodą laserową. Wygrawerować można datę, dedykację, ulubiony tytuł czy imię właściciela zakładki. Personalizowana skórzana zakładka do książki stanie się wyjątkowym prezentem na wiele okazji.

Warto dodać, że skórzany gadżet z całą pewnością doceni każdy miłośnik książek, unikalnych przedmiotów czy rzemiosła. Zakładki wykonane są w sposób prosty i minimalistyczny, dzięki czemu podbijają serca większości fanów czytelnictwa.

Skórzane zakładki do książekSkórzane zakładki do książek Fot. crazyshop

Jak zrobić zakładkę do książki?

To bardzo proste! Zakładki do książek wykonać możesz z kartki, tektury, kawałka skóry, sznurówki - panuje zupełna dowolność. Wszystko zależy od twojej kreatywności. Ciekawym pomysłem jest zakładka ze zdjęcia czy grafiki pobranej z Internetu - w takim przypadku warto wydrukować je na papierze fotograficznym, dzięki czemu będą sztywniejsze i bardziej trwałe.

Zakładki do książek ze skóryZakładki do książek ze skóry Fot. crazyshop

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.