Trendy w dekoracjach: plakaty w czarnych ramkach

Urządzasz mieszkanie i zastanawiasz się jakie dekoracje wybrać? Potrzebujesz zmiany aranżacji? Chcesz, by salon lub pokój nabrał charakteru? Warto wybrać uniwersalne dodatki, które sprawdzą się zawsze, niezależnie od stylu aranżacji. W trendy wpisują się plakaty i zdjęcia w czarnych ramkach.

Plakat - idealna dekoracja do wielu wnętrz

Przez długi czas plakaty pojawiały się jedynie na słupach ogłoszeniowych, w kinach i teatrach. Następnie wkroczyły jako dekoracja do naszych domów, stanowiąc nowoczesną i modną alternatywę dla obrazów. Bardzo często wybieramy je ze względu na atrakcyjne ceny, szeroki wybór wzorów i motywów, które pozwalają na jak doskonalsze dopasowanie dekoracji do stylu w jakim urządziliśmy pomieszczenie czy całe mieszkanie. Ceny plakatów zaczynają się od kilkunastu złotych i zależą od wielkości, obudowy, czy jest to plakat z ramką czy bez.

Popularnością w ostatnim czasie cieszą się plakaty w czarnych ramkach. Ramka i powierzchnia, która pokrywa plakat, wykonana ze szkła lub plexi sprawiają, że dekoracja jest bardzo praktyczna, trwała i łatwo utrzymać ją w czystości. Techniki druku są na tyle rozwinięte, że bez trudu możemy wybrać plakat z ulubioną grafiką, postaciami z filmu, cytatem, mottem lub na plakacie umieścić własne zdjęcia. Jakość mówi sama za siebie - plakaty są wyraziste i pięknie dekorują wnętrza.

Plakaty ze zdjęciami

Wybierając plakaty do mieszkania warto kierować się podstawową zasadą - muszą, a przede wszystkim powinny one pasować do wystroju wnętrza. Plakaty w czarnych ramkach są na tyle uniwersalne, że bez problemu odnajdą się w aranżacjach klasycznych, loftowych, angielskich, nowoczesnych, glamour oraz skandynawskich.

Dobrym wyborem będą plakaty ze zdjęciami, które samodzielnie możemy tworzyć za pomocą kreatora na wielu stronach internetowych. Personalizowane plakaty ze zdjęciami to najlepszy sposób na nadanie wnętrzom przytulności, a jednocześnie charakteru i wprowadzenie do dekoracji rodzinnego życia i świata. Dom to rodzina, rodzina to ludzie, a więc plakaty ze zdjęciami będą pasowały tutaj idealnie. Udekorują i spersonalizują przestrzeń w domu. Dekoracje na ścianach sprawią, że na pierwszy rzut oka będzie wiadomo kto w danym domu mieszka, a po charakterze zdjęć łatwo ocenić rodzinne relacje. W ramkach warto umieścić pozowane zdjęcia rodzinne, pamiątki z ważnych uroczystości czy wspólnych wakacji.

Plakaty ze zdjęciami w czarnych ramkachPlakaty ze zdjęciami w czarnych ramkach Fot. shutterstock

Plakaty z motywem roślinnym

Zainteresowaniem cieszą się plakaty z motywem roślinnym, które świetnie wpisują się we wnętrzarskie trendy. Śmiało można postawić na plakaty prezentujące drzewa i kwiaty, liście, dmuchawce, krzewy. W kuchni sprawdzą się plakaty w czarnych ramkach prezentujące delikatne rośliny i zioła, w pokoju odnajdą się uspokajające rośliny zielone, z kolei w łazience strzałem w dziesiątkę będą plakaty z magnolią czy orchideą.

Natura jest w stanie wywołać w nas spokój i harmonię. Pięknie prezentuje się także na ścianach jako dekoracja. Plakaty z roślinnym motywem odnajdą się w każdym zdjęciu. Wybierając plakaty z tym motywem jesteśmy w stanie skutecznie oddziaływać na swój nastrój - to bardzo ważne, szczególnie w obecnych czasach, gdzie z każdej strony widnieją budynki i betony.

Plakaty z motywem roślinnymPlakaty z motywem roślinnym Fot. empikfoto

Plakaty z cytatami i hasłami

Plakaty z cytatami i zabawnymi hasłami to coraz popularniejszy trend stosowany w aranżacjach mieszkań. Skłaniają do myślenia, poprawiają nastrój, czasami motywują do działania. Świetnie sprawdzą się kultowe teksty z ulubionych filmów, mądre sentencje, przesłania, zabawne hasła ilustrujące codzienność. Plakaty z cytatami mogą być zarówno syntezą naszych życiowych refleksji, jak i ich parodią. Śmieszne i te całkiem na poważnie, kolorowe, i te całkiem szare, pełne przepychu i minimalistyczne.

Zabawny plakatZabawny plakat Fot. empikfoto