Niezbędne narzędzia domowej złotej rączki. Podpowiadamy co może się przydać

Domowa złota rączka potrzebuje odpowiednich narzędzi. Przedstawiamy te, bez których nie obędzie się żadne gospodarstwo domowe

Niezbędne narzędzia w każdym domu

Podstawowy zestaw narzędzi przyda się w każdym domu, dzięki nim samodzielnie przeprowadzicie podstawowe prace naprawcze, powiesicie obrazy na ścianach, a może odkryjecie swoją nową pasję majsterkowania i zajmiecie się projektami DIY.

Prace DIY mogą okazać się nową pasjąPrace DIY mogą okazać się nową pasją Fot. Shutterstock

Czy kupienie gotowych zestawów narzędzi to dobry pomysł dla domowej złotej rączki?

Gdy staramy się wyposażyć domowy warsztat w podstawowe narzędzia możemy zdecydować się na zakup gotowych zestawów podstawowych narzędzi, zamiast samemu kompletować wszystkie potrzebne akcesoria. Zakup gotowego zestawu to przede wszystkim oszczędność czasu, a możliwe że również oszczędność powierzchni do przechowywania, ponieważ zestawy narzędzi są umieszczone w odpowiednio dopasowanej walizce, dzięki czemu oszczędzimy miejsce i zachowamy porządek. 

Jednak gotowe zestawy mogą mieć też wady jak na przykład niższą jakość narzędzi, więc w sytuacji gdy w planach mamy większe plany remontowe, część narzędzi lepiej zakupić osobno i postawić na dobrą jakość sprzętu. 

Jakie są najpotrzebniejsze narzędzia?

  • Młotek - podstawowe narzędzie, które przyda się podczas wielu prac remontowych i projektów DIY. Najczęściej przyda się nam młotek o wadze 200 g.
  • Miarka/metrówka - przyrząd, który przyda się do mierzenie mebli i powierzchni w mieszkaniu. Na domowy użytek wystarczy metrówka o długości do 5 metrów. 
  • Klucze i śrubokręty - to niezbędne narzędzia, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej domowej złotej rączki. W tym przypadku dobrze sprawdzi się zakup gotowych zestawów, w których znajdziemy różne rozmiary śrubokrętów i kluczy. W większych zestawach znajdziemy zarówno klucze płaskie, klucze nasadowe oraz klucze oczkowe. 

Śrubokręty i klucze przydadzą się nawet w tak prostych pracach jak składanie mebliŚrubokręty i klucze przydadzą się nawet w tak prostych pracach jak składanie mebli Fot. Shutterstock  • Wiertarko-wkrętarka - narzędzie to jest zdecydowanie bardziej wszechstronne i przyda się do wielu drobnych prac remontowych i nie tylko. Decydując się na wiertarkę z udarem będziemy mogli z łatwością wiercić otwory w ścianach. 
  • Lutownica - narzędzie niezbędne w przypadku awarii urządzeń elektronicznych, gdy zauważymy poluzowany kabelek, dzięki lutownicy możemy rozgrzać cynę, i wykonać nowe połączenie. Prosta lutownica transformatorowa spełni wszystkie nasze podstawowe potrzeby. 
  • Pistolet do kleju - to proste urządzenie przyda się nie tylko w przypadku prac naprawczych, ale również podczas niektórych zabaw z dziećmi. Pistolet nabijamy jest specjalnymi nabojami z kleju, które pod wpływem temperatury roztapiają się i przez wąską dyszę wyciskamy je na przedmiot wymagający sklejenia. 

Szlifierka kątowa sprawdzi się podczas wielu prac renowacyjnych w domuSzlifierka kątowa sprawdzi się podczas wielu prac renowacyjnych w domu Fot. Shutterstock

  • Szlifierka (oscylacyjna i kątowa) - pierwsza z nich ma płytę, do której przypinamy papier ścierny, i możemy jej użyć do wygładzenia powierzchni drewna, lub do usunięcia starej farby. W przypadku szlifierki kątowej oprócz szlifowania trudniejszych materiałów i ciężej dostępnych nawierzchni, sprawdzi się ona do przecinania przedmiotów takich jak rurki i płytki. 
  • Pilarka - bardziej rozbudowane narzędzie, które przyda się do cięcia drewna lub płyt. Szukając idealnej pilarki warto wyposażyć się w model posiadający system odsysania wiór i pyłu. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.