Wybieramy wygodny fotel ogrodowy - sprawdź który najlepszy!

MATERIAŁY PRASOWE
25.07.2022 06:37
Gdy lato w pełni, chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Przydomowe ogródki i działki stają się miejscami odpoczynku i relaksu. Nie mając mebli ogrodowych, ciężko dobrze jest wypocząć. Jakie meble ogrodowe będą najlepsze? To proste! - fotele ogrodowe. Zobacz, które modele będą najlepsze i wybierz odpowiedni model dla siebie.

metalowe fotele z technorattanem i ratanemmetalowe fotele z technorattanem i ratanem Fot. Merkury Market

Jakie fotele ogrodowe masz do wyboru?

Modeli foteli ogrodowych jest wbrew pozorom bardzo wiele. Mogą różnić się materiałem, z jakiego są wykonane, wielkością i konstrukcją. Odpowiedni fotel da Ci wszystko to, czego oczekujesz od dobrego siedziska - wygodę odpoczynku, funkcjonalność i wysoką estetykę.

Możesz zdecydować się na bardzo popularne fotele drewniane lub na rattanowe fotele ogrodowe. Dobrym pomysłem dla relaksu będą też fotele ogrodowe wiszące oraz fotele brazylijskie. Fotele ogrodowe, które masz zamiar kupić, powinny spełniać Twoje wymagania, dlatego warto dobrze zastanowić się nad zakupem.

Czy drewniane fotele ogrodowe z poduszkami do dobre rozwiązanie?

Drewniane fotele to ciekawy i bardzo klasyczny pomysł. Siedziska same w sobie mogą nie być zbyt wygodne, dlatego układa się na nich poduszki ogrodowe. Taki atrakcyjny fotel do ogrodu posiada zwykle duże walory estetyczne, jest dostępny w ciekawych modelach, a jego cena jest przystępna. Fotel z naturalnych materiałów dobrze sprawdzi się jako wyposażenie do ogrodu, na balkony i tarasy.

Fotel ogrodowy może być wykonany z drewna rodzimego lub nieco bardziej odpornego na warunki atmosferyczne drewna egzotycznego. Fotele do ogrodu z drewna to wyjątkowe piękno i duża funkcjonalność. Fotele ogrodowe drewniane mogą być sprzedawane jako modele rozkładane, dzięki czemu posłużą też jako leżaki.

fotele z drewna czy fotele aluminiowefotele z drewna czy fotele aluminiowe Fot. Merkury Market

A co z fotelami z rattanu i technorattanu?

Fotel ogrodowy z naturalnego rattanu i technorattanu to nie tylko wyjątkowa estetyka, ale również i duża funkcjonalność. Wybierając fotele z rattanu, decydujesz się na piękne modele, które posłużą Ci przez długie lata. Zamiennikiem rattanu jest technorattan, to świetny wybór do każdego ogrodu. Nie wymagają wyjątkowej, odpowiedniej pielęgnacji i są bardzo odporne na czynniki zewnętrzne.

Tworzywo sztuczne, z którego wykonane są meble technorattanowe, umożliwiają ustawienie foteli pod gołym niebem bez żadnych obaw o ich stan i estetykę. Dla zwiększenia wygody na fotelach ustawia się wygodne poduszki. Wybierając fotele ogrodowe technorattanowe, zwróć uwagę na to, jak doskonale sprawdzą się w różnych stylach ogrodowych.

Dużą popularnością cieszą się też plastikowe fotele ogrodowe. Mogą być to fotele rozkładane lub nierozkładane, jak również takie z regulowanym oparciem. O ich popularności decyduje głównie niska cena. Nie są jednak tak odporne na działanie czynników atmosferycznych, jak technorattanowa wersja fotela ogrodowego.

odpowiednie modele foteli - meble balkonowe i ogrodoweodpowiednie modele foteli - meble balkonowe i ogrodowe Fot. Merkury Market

Czy wiszące fotele to dobry pomysł?

Fotel wiszący ogrodowy szybko zyskał sobie ogromną popularność. Fotele ogrodowe wiszące to modele z metalu, technorattanowe wersje lub też produkty z tworzywa sztucznego albo drewna. Taka wyjątkowa w swojej formie huśtawka do ogrodu na pewno spodoba się najmłodszym.

Wybierając fotel ogrodowy wiszący, sprawdź, czy posiada on odpowiedni stelaż lub czy należy go samodzielnie podwiesić na innej konstrukcji ogrodowej. Fotele wykonane są zwykle z drewna, tworzyw sztucznych lub metalu, a wybór odpowiedniego modelu zwykle podyktowany jest przez indywidualne preferencje użytkowników.

Ciekawą alternatywą mogą być fotele wiklinowe bujane. Fotel bujany pozwoli na wyjątkowy odpoczynek. Szczególną uwagę przy zakupie takich modeli zwróć na to, by materiał wykonania był solidny.

styl skandynawski w ogrodzie - wiszący fotelstyl skandynawski w ogrodzie - wiszący fotel Fot. Merkury Market

Czym jest fotel brazylijski?

Fotele wiszące mogą mieć też formę hamaku. Tkanina jest odpowiednio układana i zawieszana na stelażu, dzięki czemu w fotelu odpoczywa się wygodnie. Z tego względu fotele brazylijskie cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Brazylijskie fotele zapewniają wysoki komfort wypoczynku i miękkość siedziska. Ze względu na to, że są niewielkie, można je wieszać również na balkon lub taras.

Więcej o: