Jak stylowo ozdobić ściany? Przegląd najciekawszych plakatów, obrazów i grafik

Jeśli chcemy nadać wnętrzu charakteru, szybko i niedrogim kosztem odmienić sypialnię, salon, czy domowe biuro, świetnym pomysłem będą obrazy, grafiki i plakaty na ścianę!

Obrazy i grafiki pozwolą w szybki sposób odmienić wnętrze. Ogromny wybór różnorodnych wzorów, motywów, kolorów oraz ram sprawi, że z pewnością dopasujemy dekoracje do stylu, w jakim urządzony jest nasz dom. A w przyszłości w prosty sposób przeprowadzimy kolejną metamorfozę wnętrza, zastępując dany obraz innym motywem.

Czarno - białe plakaty

Salon czy domowe biuro wcale nie muszą być nudne. A to wszystko za sprawą plakatów, które każdemu wnętrzu dodadzą charakteru. Plakaty z różnych zakątków świata w czarno-białej stylistyce będą się znakomicie prezentować np. na ścianie nad biurkiem. Możemy stworzyć interesującą dekorację ścienną, wieszając obok siebie kilka plakatów w tej samej stylistyce i jednakowych ramach. Tak zaaranżowane domowe biuro z pewnością zyska klasy i stylu. 

Czarno-białe plakatyCzarno-białe plakaty fot. Empik Foto

Plakaty roślinne 

Plakaty z botanicznymi wzorami wniosą do każdego wnętrza roślinne orzeźwienie, dzięki któremu nawet w centrum miasta przeniesiesz się na moment do różanego ogrodu lub tropikalnej dżungli. Idealne do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, retro, czy też minimalistycznych. Roślinne motywy dopasować można jednak do wystroju niemal każdego mieszkania. Zieleń relaksuje i odpręża, warto więc znaleźć dla niej miejsce w naszym otoczeniu. Jakie plakaty roślinne wybrać? Przygotowaliśmy dla was parę propozycji wartych uwagi.

Plakaty roślinnePlakaty roślinne fot. Empik Foto

Subtelna i minimalistyczna grafika

Jeśli szukamy inspiracji, aby nieco odświeżyć wnętrze, minimalistyczne grafiki świetnie się sprawdzą. Subtelne, minimalistyczne grafiki w pastelowych barwach to esencja kobiecości. To także znakomity pomysł na prezent. Na pewno ucieszy mamę, siostrę czy przyjaciółkę. Takie grafiki wniosą do pomieszczenia harmonię i spokój, wprowadzą przytulność. 

Jeśli chcemy udekorować mieszkanie bez najmniejszej ingerencji w ściany, możemy umieścić nasze plakaty na półkach, regale bądź toaletce. Takie ustawienie umożliwi nam natychmiastowe zmiany w aranżacji wnętrza! 

Subtelna i minimalistyczna grafikaSubtelna i minimalistyczna grafika fot. empikfoto

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.