Jak umyć Thermomix tabletką do zmywarki? Prosty sposób, dzięki któremu będzie lśnił jak nowy!

Zastanawiasz się jak umyć Thermomix tabletką do zmywarki? Ten prosty trik oszczędzi ci sporo pracy a sprzęt będzie lśnił jak nowy.

Jak umyć Thermomix tabletką do zmywarki? Wydaje się, że o Thermomixach powiedziano już wszystko. Jedni je kochają, drudzy wręcz przeciwnie. Dzisiaj jednak nie o tym a o prostym i szybkim sposobie na skuteczne umycie tego sprzętu. 

Właścicielom osławionego Thermomixa mycie mogło spędzać sen z powiek, jednak tak na prawdę istnieje prosty trik by umyć robota. Wystarczy wykorzystać w tym celu tabletkę do zmywarki. 

Jak umyć Thermomixa?Jak umyć Thermomixa? Fot. Shutterstock

W naszych kuchniach coraz częściej spotykamy się ze sprzętami typu Thermomix, które wielu z nas mają ułatwiać codzienną pracę w kuchni. Jednak jakie to ułatwienie gdy mamy kolejny trudny do wyczyszczenia sprzęt? Dużo części i dużo szczelin gdzie osadzają się reszty żywności może przyprawiać o zawrót głowy, jednak wystarczy wykorzystać tabletkę do zmywarki, by szybko i skutecznie umyć maszynę. 

By wykorzystać do umycia robota tabletkę do zmywarki należy wlać do garnka 1000 ml wody i wrzucić tabletkę do zmywarki. Następnie wystarczy, że włączymy program z minimalnymi obrotami i temperaturą 70 stopni na ok piętnaście do dwudziestu minut i gotowe. Po wszystkim wystarczy, że spłuczesz resztki czystą wodą i możesz cieszyć się sprzętem, który lśni jak nowy. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.