W Lidlu promocja na iście jesienne kwiaty. Dwa wrzosy można dostać gratis. Jak o nie dbać?

Aranżacja roślinna balkonu nie musi kończyć się wraz z latem. Jesienią również możemy o nią zadbać, chociaż wymaga to pewnej zmiany. Idealnie sprawdzą się w takiej sytuacji wrzosy, które wyglądają iście romantycznie.

Przesiadywaniem na balkonie możemy też cieszyć się we wrześniu i w październiku. Wystarczy ciepły koc i gorąca herbata, a ostatnie słoneczne dni wprawią nasz w dobre samopoczucie. Nie musimy jednak odpoczywać, patrząc na zamierające rośliny. O tej porze roku możemy postawić na odmiany, które kochają jesień np. charakterystyczne dla niej wrzosy, które możemy aktualnie kupić w Lidlu.

Zobacz też: Niewymagające kwiaty doniczkowe. Idealne dla amatorów, jak i zaawansowanych miłośników roślin

Promocje na wrzosy w Lidlu. Kolejne sztuki gratis

Aktualnie w Lidlu pojawiła się szeroka oferta różnych odmian wrzosów, które zdecydowanie przewyższają rozmiarami te, które widujemy w lasach. Mają większe i bujniejsze kwiaty, dlatego świetnie ozdobią balkon. Dostępne są kolory: biały, różowy, fioletowy, czerwony i żółty. W zależności od rozmiaru i wielkości możemy otrzymać od 1 do 3 sadzonek gratis. 

Zobacz też: Ten rodzaj hortensji sprawi, że twoi sąsiedzi ci pozazdroszczą. Nietypowa odmiana do ogrodu zachwyca

Oferta wrzosów w LidluOferta wrzosów w Lidlu fot. gazetka Lidla

Jak uprawiać wrzosy w doniczce? Pamiętaj, że są to rośliny kwasolubne

Pierwszym krokiem w uprawie wrzosów jest wybór odpowiedniego pojemnika i podłoża. Doniczka powinna mieć odpływ, aby uniknąć zastojów wody, które mogą prowadzić do gnicia korzeni. Wybierz również kwasowe podłoże, które jest specjalnie dostosowane do potrzeb tej rośliny.  Wrzosy lubią wilgoć, ale nie znoszą przemoczenia. Zaleca się podlewanie wrzosów od dołu, umieszczając doniczkę w naczyniu z wodą i pozwalając korzeniom nabrać wilgoci przez dno. Regularne nawożenie jest kluczem do bujnego wzrostu wrzosów. Używaj nawozu specjalnie dostosowanego do roślin kwasolubnych.

Zobacz też: Ten róż kosztuje niewiele, a daje ten sam efekt, co produkt za niemal 200 zł. Już robi furorę na TikToku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.