Te ikoniczne meble są teraz dostępne dla każdego!

W świecie designu istnieją arcydzieła, które przetrwały próbę czasu, stając się ikonami estetyki i funkcjonalności. Te klasyki nadal inspirują dzisiejszych projektantów i pozostają ulubionymi elementami wyposażenia wnętrz. Meble inspirowane klasykami wzornictwa możesz mieć teraz u siebie w przystępnej cenie!

Ikony designu wiecznie żywe

Klasyczne projekty meblowe nie tracą na popularności z kilku ważnych powodów. Po pierwsze, są one wyjątkowe pod względem estetyki. Te meble nie tylko spełniają swoją funkcję, ale także są dziełami sztuki, które przyciągają uwagę i nadają charakter pomieszczeniu. Po drugie, klasyka designu jest trwała. Projektanci troszczyli się o każdy detal, co sprawia, że meble te są solidne i odporne na upływ czasu. Kupując fotel inspirowany klasyką designu, inwestujesz w mebel, który posłuży ci przez wiele lat. Po trzecie, klasyka jest ponadczasowa. Nie podlega ona trendom, co oznacza, że będzie pasować do różnych stylów wnętrz, od nowoczesnego po klasyczny.

Fotel insp. Womb Chair z podnóżkiem

Ten mebel jest ponadczasową inspiracją projektem fotelu Womb Chair. Jego oryginał został zaprojektowany w 1946 roku przez fińskiego designera Aero Saarinen’a, który na prośbę swej bliskiej przyjaciółki stworzył mebel cechujący się niezwykłą wygodą i komfortem siedzenia. Womb, w tłumaczeniu na język polski znaczy "łono". Nazwa ta miała wskazywać na wspaniałe zalety fotela - wygodne i komfortowe siedzisko.

Designerski czarny fotel z podnóżkiem 

Czarny fotel z podnóżkiem to inspiracja projektem Lounge Chair & Ottoman. Zaprojektowany w 1956 roku przez genialnych designerów: małżeństwo Ray i Charlesa Eamesów. Twórczy architekt i malarka to duet, który wykreował wyjątkowy styl doceniany na całym świecie pomimo upływu lat. Czarny skórzany fotel Lounge Chair to doskonale znany i ponadczasowy mebel. Niepowtarzalny, łączący w sobie wyjątkowy design oraz niezwykłą wygodę i funkcjonalność, do dziś stanowi inspirację dla najznakomitszych projektantów.

Designerskie foteleDesignerskie fotele fot. Design Town

Designerskie krzesła z duszą

Krzesła w różnej formie towarzyszą człowiekowi od setek lat. Przez swoją powszechność dla wielu stały się czymś zwyczajnym. Odpowiedzią na nudę mogą być designerskie krzesła, które nie tylko zachowują klasyczną użyteczność, ale stają się ozdobą i pewnego rodzaju powiewem luksusu. To przedmioty z duszą, które ożywią każdą przestrzeń, w której się znajdą. W ofercie znajdziesz krzesła inspirowane ikonami świata designu, takie jak krzesła Masters, Miss Bibi, Magis One Chair, Wegner Y-Chair, krzesło Tolix, Kennedy lub Louis Ghost. Asortyment w tej kategorii jest tak szeroki, że z łatwością wybierzesz tu nowoczesne meble dla siebie, niezależnie od tego, czy stawiasz na klasyczną elegancję, nietuzinkowy fason czy praktyczną wygodę.

Designerskie krzesłaDesignerskie krzesła fot. Design Town

Szezlong – nowoczesny sposób na odpoczynek

Pierwsze szezlongi pojawiły się już w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie. Wielki powrót połączonego fotela z sofą to XVIII-wiek i bogato zdobiony styl rokoko. Obecne leżanki inspirowane są wiekiem XIX, kiedy to zaczęto rezygnować z nadmiaru ozdób. Modna leżanka Harry w stylu minimalistycznym jest najbliższa oryginalnej wersji z tamtych czasów.

Nowoczesny szezlong często inspirowany jest znanymi projektami. Kultową w swojej kategorii jest leżanka inspirowana projektem Barcelona Miesa van der Rohe z 1930. Minimalistyczna forma, staranne wykonanie i miękkie siedzisko ze skóry sprawiają, że leżanka doskonale sprawdzi się w nowoczesnych, skandynawskich i industrialnych wnętrzach. Szezlong w salonie to z pewnością niecodzienny element wyposażenia, nie mniej szybko przekonasz się, jak wiele wniesie do ostatecznej aranżacji. Okazuje się również, że w nowoczesnym wnętrzu jest miejsce na skórę naturalną, czego doskonałym przykładem jest czarny szezlong LC4 ze skóry naturalnej.

Szezlongi i leżankiSzezlongi i leżanki fot. Design Town

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.