Umebluj swój salon! Z tymi zestawami przestrzeń nabierze elegancji i klasy

Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu, miejscem, w którym spędza się czas z rodziną i gośćmi, jest wizytówką domu. Warto zatem poświecić chwilę na wybór odpowiednich mebli, takich, które będą nie tylko piękne, ale także odpowiadające potrzebom domowników i dopasowane do całości wystroju.

Aranżacja salonu - od czego zacząć?

Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w domu, miejscem, w którym spędza się czas z rodziną i gośćmi. Jest wizytówką odzwierciedlającą indywidualny styl domowników. Meble do salonu powinny odpowiadać potrzebom rodziny oraz pozwalać na zachowanie porządku. Wybierając meble do pokoju dziennego, powinniśmy pamiętać, aby pasowały do wyposażenia innych pomieszczeń, ale też koloru ścian czy wielkości danego pomieszczenia. Dzięki właściwie dobranym meblom do salonu można optycznie powiększyć wnętrze oraz sprawić, że będzie ono komfortowe i funkcjonalne.

Urządzanie pokoju dziennego powinno się rozpocząć od przemyślenia, jakie funkcje ma spełniać oraz jakie potrzeby mają wszyscy członkowie rodziny. Dla wielu bardzo ważnym meblem jest stolik kawowy, który odgrywa istotną rolę podczas przyjmowania gości. Jeśli obok stał będzie fotel i puf domownicy będą mogli swobodnie się relaksować, na przykład, czytając książki czy słuchając muzyki. Dla niektórych istotnym elementem salonu jest duży telewizor, a więc i szafka RTV. Wybierając meblościanki, witryny oraz regały można wygodnie zmieścić książki, zestawy porcelany oraz pamiątki i inne rzeczy należące do członków rodziny. Nie bez znaczenia jest także duży stół, który pomieści członków rodziny, a także gości.  

Postaw na zestaw mebli w jednakowym stylu!

Aby stworzyć spójny wystrój, warto postawić na zestaw mebli utrzymany w jednolitym stylu. Wybierając meble o podobnych kształtach, kolorach i wzorach, nadajesz pomieszczeniu harmonijny charakter. Dopełnieniem mogą być dodatki w pasującym tonie, takie jak poduszki czy dywan. Unikaj jednak przesadnego meblowania, aby nie zmniejszać zanadto przestrzeni i jej nie zagracać.  Pamiętaj również o funkcjonalności mebli, dostosowując je do codziennych potrzeb domowników. Umeblowanie w jednolitym stylu nie tylko podkreśli estetykę pomieszczenia, ale także stworzy spójną i przyjemną przestrzeń do relaksu i spotkań.

Elegancki salonElegancki salon fot. Homeyes

Wybierz piękny i funkcjonalny stół, najlepiej rozkładany!

Podczas urządzania salonu bardzo ważny jest wybór odpowiedniego stołu. Decydując się na model z możliwością rozkładania, maksymalnie wykorzystujesz przestrzeń. Tego typu stół pozwala dostosować wielkość powierzchni do aktualnych potrzeb, doskonale więc sprawdzi się podczas spotkań rodzinnych czy przyjęć. Zadbaj o to, aby styl stołu harmonizował z resztą mebli w salonie, co zapewni spójny i atrakcyjny wystrój pomieszczenia.

Poniższy rozkładany stół w stylu loftowym jest idealny do nowoczesnych wnętrz. Wykonany został w Polsce z najwyższej jakości materiałów. Industrialna bryła, w której na uwagę szczególnie zasługują metalowe nogi, nada charakter każdemu wnętrzu. Blat z płyty laminowanej odporny jest na zadrapania, zarysowania, uderzenia oraz wysokie temperatury. 

Rozkładany stółRozkładany stół fot. Homeyes

Copyright © Agora SA