Piękne i oryginalne donice i kwietniki - wspaniale ozdobią wnętrze, balkon i ogród

Rośliny są przepiękną ozdobą każdego wnętrza i nie tylko, a kwiaty i donice to nieodłączny duet. Wybraliśmy najciekawsze doniczki oraz kwietniki, które udekorują parapet, regał, a także balkon i ogród.

Niezwykła rola roślin we wnętrzu

Kwiaty w domu są nie tylko ozdobą, ale również korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Jedną z ich niezwykłych właściwości jest oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń. Umieszczone w pięknych oryginalnych donicach pomogą nam stworzyć niebanalną, indywidualną aranżację wnętrza. Doniczki  mogą być efektownym dodatkiem, który ożywi parapet, regał, blat kuchenny czy stół. To świetny przykład produktu, który łączy estetykę z praktycznością. Doniczka musi spełniać swoją funkcję, ale też być ozdobą wnętrza. Zastanawiasz się, jakie są teraz najmodniejsze? Podpowiadamy!

Piękne i oryginalne donicePiękne i oryginalne donice fot. Bonami

Piękne i oryginalne donice w różnych stylach

Przebywanie w miejscu, w którym znajdują się rośliny, ma na nas bardzo pozytywny wpływ - relaksuje nas i odpręża. Kwiaty ustawione w niebanalnej donicy będą cieszyły wzrok oraz nadadzą pomieszczeniu elegancki wygląd. Wzornictwo donic jest bardzo różnorodne: od spokojnej stonowanej kolorystyki po wyraziste akcenty i designerskie zdobienia. Zachwyca bogactwo materiałów: ceramika, szkło, miedź, mosiądz czy terakota. Doniczki różnią się też rodzajem powierzchni – może być ona matowa lub błyszcząca, gładka lub z fakturą.  Dodatki te można idealnie dopasować do różnego rodzaju wnętrz – na przykład, czarne lub szare doniczki o szorstkiej fakturze dobrze sprawdzą się w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach, a jasne z oryginalnym, ale subtelnym wzorem - w minimalistycznych, skandynawskich, czy boho.

Piękne i oryginalne donicePiękne i oryginalne donice fot. Bonami

Piękne i oryginalne kwietniki 

Rośliny są pięknym dodatkiem do wnętrz. Wnoszą urok i pozytywną energię. Aby jak najlepiej podkreślić ich piękno, warto wykorzystać odpowiednie kwietniki. Dzięki nim stworzymy wspaniałe kwiatowe aranżacje. Nowoczesne stojaki charakteryzują się minimalistycznymi formami i często wykorzystują  materiały, takie jak: stal nierdzewna, szkło, ceramika czy tworzywa sztuczne.

Podstawowy podział kwietników to rozróżnienie na wolnostojące oraz wiszące. Kwietniki stojące, które często posiadają kilka miejsc na doniczki, umożliwiają tworzenie ciekawych kompozycji kwiatowych. Dzięki temu każda przestrzeń będzie wyglądać stylowo! Niektóre kwietniki posiadają także specjalne konstrukcje umożliwiające roślinom pnącym swobodny wzrost.

KwietnikiKwietniki fot. Bonami

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.