Ergonomicznie zaprojektowane krzesła i fotele biurowe. Ta marka łączy elegancję, funkcjonalność i komfort użytkowania

Kinnarps to lider w dziedzinie ergonomicznych mebli biurowych. Przygotowaliśmy dla was przegląd foteli do pracy.

Kilka słów o Kinnarps

Historia Kinnarps sięga 1942 roku, kiedy to młode małżeństwo, Eva i Jarl Andersson, odkupiło zakład stolarski w małej szwedzkiej wiosce Kinnarp. Od tamtej pory firma stopniowo się rozrasta, również za sprawą potomków założycieli. Od początku rodziną kierowało przekonanie, że wszystko, nawet jeśli jest już całkiem dobre, można jeszcze udoskonalić. To podejście jest głęboko zakorzenione w firmie. Cały łańcuch wartości, począwszy od surowców, a skończywszy na gotowych rozwiązaniach biurowych, charakteryzuje się wysoką jakością i niskim wpływem na środowisko. Dzisiaj Kinnarps jest jednym z największych europejskich producentów rozwiązań do aranżacji wnętrz i prowadzi działalność w 40 krajach.

Dlaczego ergonomiczne krzesła biurowe są takie ważne?

Odpowiadając w najprostszy sposób - ponieważ znaczną część naszego dnia pracy spędzamy na siedząco. Fotel biurowy dostosowujący się do naszego ciała zapewni komfortową, zmienną pozycję siedzącą, która poprawi nasze samopoczucie i zmniejszy ryzyko urazów związanych z pracą siedzącą.

Krzesła biurowe Kinnarps są zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii i przetestowane pod kątem komfortu i jakości. Testy prowadzone są w akredytowanym laboratorium. Ergonomia siedzenia ma w dzisiejszych czasach ogromne znaczenie. Jeśli biurowy fotel obrotowy ma być stosowany prawidłowo, to musi być łatwy do regulacji. Meble Kinnarps wyposażone są w inteligentne, ergonomiczne rozwiązania, które spełniają indywidualne wymagania. Komfort siedzisk poprawiają dodatkowo akcesoria, takie jak podłokietniki czy zagłówki.

Fotele biuroweFotele biurowe fot. Kinnarps

Fotele biuroweFotele biurowe fot. Kinnarps

Innowacyjne mechanizmy w krzesłach biurowych Kinnarps

Krzesła biurowe Kinnarps są zaprojektowane tak, aby forma i funkcje łączyły się w nich w sposób naturalny. Fotele są atrakcyjne wizualnie, dzięki czemu pasują do wielu innych rodzajów mebli i różnych wystrojów wnętrz. Dzięki szerokiej ofercie obić tapicerskich można dopasować je do każdego wnętrza. Fotele biurowe i krzesła konferencyjne Kinnarps są dostępne w wielu ekologicznych, naturalnie ogniotrwałych tkaninach, które stanowią najlepszy wybór pod względem zrównoważonego rozwoju.

Mechanizmy FreeMotion, FreeFloat i Synchrone to tylko trzy spośród wielu innowacyjnych rozwiązań do foteli ergonomicznych Kinnarps. Mechanizm FreeMotion wytwarza odpowiednio zrównoważone mikroruchy w siedzisku. Pozwala to przyjąć aktywną, ale zarazem relaksującą postawę, która poprawia samopoczucie i przyczynia się do wzrostu efektywności. Synchrone z kolei pozwala na płynną synchronizację ruchów siedziska i oparcia. Opór mechanizmu można ustawić w zależności od swojej wagi. Siedzisko wychyla się do przodu i do tyłu, a fotel można blokować w dowolnej pozycji. FreeFloat to mechanizm, który wspomaga ruch. Siedzisko i oparcie krzesła poruszają się niezależnie od siebie, podążając za ruchem użytkownika. Siedzisko można nachylić do przodu i do tyłu. Poziom oporu dostosowuje się do wagi siedzącego. Połączenie ponadczasowego designu, ergonomii oraz możliwość regulacji i dostosowania do indywidualnych wymogów sprawiają, że fotele Kinnarps to doskonały wybór zarówno do domowego, jak i firmowego biura.

Fotele biuroweFotele biurowe fot. Kinnarps

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.