Te czajniki będą wspaniałymi ozdobami kuchennego blatu! Mamy świetne propozycje w stylu nowoczesnym oraz retro

Czajnik elektryczny to jeden z częściej wykorzystywanych sprzętów kuchennych. Musi być to więc urządzenie funkcjonalne, ale też spełniać funkcję dekoracyjną. Sprawdź nasze propozycje!

Czajnik elektryczny - praktyczna dekoracja kuchennego blatu

Czajnik elektryczny pełni nie tylko praktyczną funkcję, może także stanowić istotne dopełnienie wystroju wnętrza kuchni. Jak wybrać czajnik, by był prawdziwą ozdobą kuchennego blatu? Po pierwsze, warto dopasować wybrany model do panującego w pomieszczeniu stylu - dostępne są zarówno urządzenia nowoczesne oraz futurystyczne, jak i projekty w stylu retro. 

Po drugie, warto sprawdzić materiał, z jakiego dane urządzenie jest wykonane. Do wyboru mamy czajniki ze szkła, tworzywa sztucznego oraz czajniki ze stali nierdzewnej lub czajniki elektryczne ceramiczne. Każdy z nich ma swoje zalety. Finalna decyzja uzależniona jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji estetycznych, potrzeb oraz naszego budżetu.

Czajniki elektryczneCzajniki elektryczne fot. Media Expert

Czajnik w stylu retro - ozdoba kuchni

Czajnik w stylu retro to nie tylko funkcjonalne urządzenie do gotowania wody, ale również urocza ozdoba kuchni, która dodaje uroku i charakteru wnętrzu. Design takiego czajnika najczęściej inspirowany jest latami 50. czy 60., przyciąga uwagę i sprawia, że kuchnia nabiera niepowtarzalnego vintage'owego uroku. Dzięki swojej wyjątkowej estetyce, czajnik retro staje się często centralnym punktem kuchennego blatu, dodając niepowtarzalnego klimatu ze szczyptą nostalgii. 

Chcesz, aby wiosenny klimat zagościł w twojej kuchni na dłużej? To proste - z elektrycznym czajnikiem, z delikatnym motywem rozkwitających kwiatami gałązek! Czajnik w kształcie klasycznego imbryka wykonany z ekologicznej ceramiki wyróżnia się nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością.

Czajniki w stylu retroCzajniki w stylu retro fot. Media Expert

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie czajnika elektrycznego?

Podczas wyboru idealnego czajnika należy zwrócić uwagę na wybrane parametry:

Moc czajnika – w zależności, od grzałki która występuje w czajniku waha się przy grzałce spiralnej od 200 do 2200w, przy grzałce płaskiej od 600 do 3100w. Im większa moc czajnika, tym szybciej zagotuje on wodę.

Wykonanie – w sprzedaży dostępne są czajniki wykonane z różnych materiałów zaczynając od tworzywa sztucznego po stal nierdzewną. Od wybranej przez nas obudowy zależy trwałość urządzenia i oczywiście czy czajnik będzie pasował do stylu naszej kuchni.

Regulacja temperatury – dzięki temu rozwiązaniu dopasujesz temperaturę wody do przyrządzanego rodzaju herbaty, kawy. Możesz też jedynie podgrzać wodę np. do przygotowania wody na mleko dla dziecka.

Podwójne ścianki - dzięki temu rozwiązaniu woda w czajniku utrzymuje temperaturę, wtedy możesz spokojnie przygotować napoje, nie martwiąc się szybko stygnącą wodą. Taka konstrukcja czajnika zapewnia nas, że nie poparzymy się przez nagrzaną obudowę.

Czajniki elektryczneCzajniki elektryczne fot. Media Expert

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.