Szukasz komody do salonu, a może do sypialni? Oto przegląd pięknych i oryginalnych mebli do przechowywania

Jednym z kluczowych elementów aranżacji salonu, sypialni, a nawet holu jest komoda. To nie tylko mebel do przechowywania, ale także element dekoracyjny, który może nadać pomieszczeniu charakteru. Oto przegląd pięknych i oryginalnych komód, które świetnie wpiszą się w wiele aranżacji.

Piękna i funkcjonalna komoda do salonu i nie tylko 

Komody to meble o konstrukcji skrzyniowej, które znane są już od XVII wieku. Z mieszkań i rezydencji wyparły klasyczne skrzynie, przebijając je funkcjonalnością. 

Ogromna funkcjonalność i rozmaite możliwości wykorzystania wolnej przestrzeni wpływają na popularność tego mebla. Ciekawa komoda może stanąć w salonie i będzie służyła do przechowywania obrusów, zastawy stołowej, a także dokumentów czy innych drobnych przedmiotów. Ustawiona pod telewizorem będzie służyła do przechowywania płyt lub dodatków do sprzętu RTV. Przy urządzaniu sypialni również sięga się po te meble. Wykorzystywane są w nich do gromadzenia ubrań, a w szczególności bielizny i dodatków. Komody w pokojach dzieci są miejscem na ubrania, książki, pomoce naukowe i prace plastyczne.

Poniższe modele w industrialnym klimacie doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i loftowych wnętrzach dodając im charakteru i wyrazu.

KomodyKomody fot. Edinos

Elegancka komoda - czym kierować się przy wyborze?

Komoda jest nie tylko funkcjonalnym meblem, ale też stanowi dekorację. Jaka cechy powinny wyróżniać elegancki mebel do przechowywania? Taka komoda powinna być też dopasowana kolorystycznie do ścian, okładzin wykończeniowych oraz pozostałych mebli w pomieszczeniu. Piękna komoda może mieć zarówno gładkie fronty, jak i zdobione, np. ryflowaniem, może być równie dobrze w kolorze białym albo ciemna. Wiele zależy od naszych preferencji i wystroju wnętrza.  

Proste, geometryczne formy, drewno i jasne kolory  sprawiają, że taki mebel doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi aranżacjami wnętrz.

KomodyKomody fot. Edinos

Komoda nowoczesna czy klasyczna - jaką wybrać? 

Przy wyborze komody trzeba wziąć pod uwagę również styl, w jakim wykonano mebel. Można sięgnąć po ekskluzywne komody nowoczesne o minimalistycznym wykończeniu frontów albo komody w stylu industrialnym, gdzie zastosowano mocny rysunek struktury drewna i metalowe dodatki. Jeśli nie mamy szczególnego pomysłu aranżacyjnego, warto zastosować ładnie prezentujące się komody uniwersalne o klasycznej formie i kolorze. 

Jeśli szukasz czegoś bardziej ekstrawaganckiego i pełnego charakteru, designerska komoda może być doskonałym wyborem. Taki mebel doskonale pasuje do ekscentrycznych, niebanalnych aranżacji wnętrz, dodając im pazura.

KomodyKomody fot. Edinos

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.