Powieś dzieło sztuki w swoim domu! Co powiesz na plakat van Gogha?

Marzysz o obrazie światowej sławy artysty? Teraz masz możliwość powiesić w swoim domu plakat van Gogha! Ceny zaczynają się już od 16 zł!

Van Gogh "Irysy"

Plakat Van Gogh "Irysy" to doskonały wybór dla prawdziwego miłośnika sztuki i kwiatów. Obraz autorstwa holenderskiego malarza Vincenta Van Gogha z 1890 roku to prawdziwe dzieło sztuki. Plakat dostępny w wymiarach: 20x30, 30x40, 40x60, 50x70, 60x80.

Irysy to obraz namalowany przez holenderskiego malarza Vincenta van Gogha  podczas jego pobytu w szpitalu psychiatrycznym w Saint-Rémy-de-Provence. Charakteryzuje się brakiem napięcia cechującego ostatnie dzieła Van Gogha przed jego samobójczą śmiercią w 1890 roku. Irysy, podobnie jak spora część ówczesnych obrazów, były inspirowane japońską sztuką malarską Ukiyo-e. W 1987 obraz został kupiony za 53,9 mln dolarów dla australijskiego przedsiębiorcy Alana Bonda, który jednak nie miał wystarczającej kwoty na zakup. W 1990 roku Irysy zostały ostatecznie odsprzedane J. Paul Getty Museum w Los Angeles.

'Wazon z irysami''Wazon z irysami' fot. Empik Foto

Van Gogh "Kwitnący migdałowiec"

"Kwitnący migdałowiec", obraz Vincenta van Gogha, namalowany został w lutym 1890 podczas pobytu artysty w miejscowości Saint-Rémy. Jest to jeden z najbardziej znanych obrazów van Gogha. Należy do tych jego nielicznych obrazów, które zostały namalowane dla konkretnej osoby, w tym wypadku dla nowo narodzonego bratanka, nazwanego tak samo jak on - Vincent Willem. Obraz jest również wyrazem ukłonu van Gogha w stronę sztuki japońskiej, którą zawsze podziwiał.

'Kwitnący migdałowiec''Kwitnący migdałowiec' fot. Empik Foto

Van Gogh "Róże"

Plakat Van Gogh "Róże" to doskonały wybór dla prawdziwego miłośnika sztuki i kwiatów. Obraz olejny namalowany przez Vincenta van Gogha w maju 1890 podczas jego pobytu w miejscowości Saint-Rémy. Obecnie znajduje się w zbiorach National Gallery of Art w Waszyngtonie. "Róże" i "Irysy" stanowią razem wyjątkową grupę martwych natur. Uderzająca jest zręczność ich wykonania i elegancka prostota wzoru. Oba bukiety róż i ich odpowiedniki, irysy w wazonie, były pomyślane jako zestaw dekoracyjny, podobnie jak słoneczniki, namalowane wcześniej w Arles. 

'Róże''Róże' fot. Empik Foto

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.