Wybierasz się na kemping? Przyda ci się dobrej jakości, funkcjonalny namiot!

Kemping to doskonały sposób na oderwanie się od codzienności, naładowanie baterii oraz spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z kluczowych elementów wyprawy kempingowej jest oczywiście namiot. Wybór odpowiedniego modelu może znacząco wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo podczas wyjazdu. Spraw, by nawet weekendowy wypad był dla ciebie i twoich bliskich relaksującym przeżyciem!

Na co zwrócić uwagę wybierając namiot?

Zadbaj o jak najwyższy komfort przestrzenny podczas pobytu na kempingu. Dobry namiot musi ochronić cię w trudnych warunkach atmosferycznych i zapewnić odpowiedni komfort. Przy wyborze namiotu warto zwrócić uwagę na jego wielkość i przestrzeń wewnętrzną. Liczba osób, które będą spały w namiocie oraz ilość bagażu, który trzeba pomieścić, powinna być głównymi kryteriami. Konstrukcja namiotu również ma znaczenie - im bardziej zaawansowana, tym łatwiejszy montaż i większa odporność na wiatr i deszcz. Niektóre namioty posiadają dodatkowe funkcje, takie jak przedsionki, podwójne drzwi, wentylacje czy kieszenie na drobiazgi. Warto zastanowić się, które z tych elementów będą dla ciebie istotne. Należy  również wziąć pod uwagę budżet, jaki jesteś w stanie przeznaczyć na zakup namiotu. Istnieje wiele opcji w różnych przedziałach cenowych, więc każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. 

NamiotyNamioty fot. Decathlon

Namioty dachowe

Namiot dachowy jest uniwersalnym rozwiązaniem dla miłośników podróżowania. Nie potrzeba wiele miejsca, aby szybko i sprawnie rozstawić namiot i zapewnić sobie komfortowy nocleg. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i mobilność podczas podróży.

Oto zalety, jakie zapewniają namioty dachowe:

 • błyskawiczne rozkładanie i składanie,
 • wytrzymała konstrukcja odporna na czynniki atmosferyczne,
 • wysoki komfort i bezpieczeństwo wypoczynku,
 • duża mobilność podróżowania

Rozkładanie namiotu dachowego jest banalnie proste! Oto co należy zrobić:

 • rozpiąć zamek na pokrowcu ochronnym i zdjąć pokrowiec,
 • rozsunąć drabinkę na całej jej długości,
 • przy pomocy drabinki na zasadzie "dźwigni" rozłożyć namiot i gotowe!

Namioty dachoweNamioty dachowe fot. Decathlon

Rodzaje namiotów - jaki wybrać?

Wśród funkcjonalnych propozycji o lekkich stelażach i odpornych na wpływ czynników zewnętrznych , znajdziesz zarówno namioty o konstrukcji kapsułowej, tunelowej, dmuchanej, jak i 1 osobowy namiot samorozkładający.  W ofercie sklepu Decathlon znajdziesz propozycje różnej wielkości namiotów. Wybierz spośród nich model w zgodzie z planowanym przeznaczeniem. Możesz wybierać spośród następujących opcji: 

 • namioty jednoosobowe,
 • namioty dwuosobowe,
 • namioty czteroosobowe,
 • namioty sześcioosobowe,
 • duże namioty rodzinne.

Większe modele wyróżnia m.in. lekkość i duża wytrzymałość, dobrze zorganizowana, duża przestrzeń i optymalna wysokość pomieszczeń, dodatkowe miejsce do przechowywania w formie przedsionka oraz wiele wzorów, kolorów i kształtów. Niskie konstrukcje kapsułowe o intensywnych kolorach mają znaczenie w przypadku namiotów wyprawowych, które powinny być dobrze widoczne z daleka nie tylko na białym tle śniegu, lecz także w zielonej gęstwinie. Dla pasjonatów krótkich wycieczek sprawdzą się kompaktowe namioty sportowe, które umożliwiają komfortowy sen, a ich niewielka konstrukcja mieści się do trekkingowego plecaka bez jego nadmiernego obciążania.

NamiotyNamioty fot. Decathlon

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.