Hulajnogi elektryczne podbijają miejskie ulice! Sprawdź, o czym warto wiedzieć przed zakupem

Przymierzasz się do zakupu hulajnogi elektrycznej? O tym warto wiedzieć wybierając idealny dla siebie model.

Hulajnogi elektryczne: na czym polega ich fenomen?

Rosnące zainteresowanie hulajnogami elektrycznymi wynika nie tylko z mody na te urządzenia. Kryje się za tym znacznie więcej. Niektórzy z nas będą kojarzyć hulajnogę z dzieciństwem i napędzaniem jej siłą własnych mięśni. Chociaż nazwa i wygląd są podobne to przeznaczenie modeli elektrycznych jest nieco inne. W takiej wersji hulajnoga może być znakomitą alternatywą dla transportu samochodowego i środków komunikacji miejskiej.

Hulajnoga elektryczna ma mnóstwo plusów! Pozwala uniknąć codziennego, czasami nawet wielogodzinnego stania samochodem w korkach, zajmuje mniej miejsca od roweru, po złożeniu bez trudu zabierzemy ją ze sobą do biura czy sklepu. Jest także szybka - będziemy się przemieszczać z prędkością ok. 20km/h, wcale się nie męcząc.

HulajnogiHulajnogi fot. Media Expert

Na co zwracać uwagę przy wyborze hulajnogi elektrycznej?

Wybierając hulajnogę elektryczną, musimy uwzględnić kilka parametrów, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę. Zaczynamy od naszego wzrostu. Modele hulajnóg różnią się od siebie. Przy zakupie powinniśmy zwrócić uwagę na udźwig hulajnogi oraz możliwość regulacji wysokości kierownicy. Hulajnogi elektryczne dzieci i młodzieży to zupełnie inne modele – są mniejsze, a ich udźwig kształtuje się w zakresie od 50 do 70 kg. Kolejnym ważnym parametrem przy wyborze pojazdu jest moc silnika, która przekłada się na możliwą do osiągnięcia prędkość maksymalną. Jeżeli nasza hulajnoga będzie nam służyła w transporcie łączonym, warto wybrać model składany, a jeżeli będziemy hulajnogę często składać i przenosić, to weźmy też pod uwagę jej ciężar. 

Hulajnogi elektryczneHulajnogi elektryczne fot. Media Expert

Elektryczna hulajnoga: szybki i komfortowy środek transportu

Jeśli potrzebujesz alternatywnego środka transportu na niewielkie odległości, szczególnie w okresie, kiedy jest ciepło, to hulajnoga elektryczna będzie świetną inwestycją! Dzięki niej, jadąc np. do pracy, nie będziesz musiał stać w korkach – możliwe, że dojedziesz do niej nawet szybciej niż samochodem. Dla dzieci hulajnoga elektryczna może być sposobem na szybkie dotarcie do szkoły czy kolegi. Jeśli wybierasz jednoślad dla dzieci, to postaw na hulajnogi, które nie dają możliwości osiągnięcia wysokich prędkości, zapewniając tym samym większe bezpieczeństwo.

Hulajnogi elektryczneHulajnogi elektryczne fot. Media Expert

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.