Gramofony powracają i przenoszą w całkiem inny muzyczny wymiar!

Gramofony powracają i znowu stają się popularne. Wcale się nie dziwimy - przenoszą nas do całkiem innej muzycznej rzeczywistości!

Gramofony - sprzęt dla melomanów i nie tylko

Gramofony znowu stają się popularne. Stanowią doskonałą alternatywę dla cyfrowych urządzeń do odtwarzania muzyki. Według użytkowników muzyka z gramofonu ma pewną głębię, której brakuje cyfrowym odpowiednikom. Wraz z nadejściem ery płyt CD, a następnie plików muzycznych w formie elektronicznej, wydawało się, że gramofony odejdą w niepamięć. Kto tak jednak sądził, był w sporym błędzie. Chociaż płyty winylowe, a także sam gramofon, nie należą do najporęczniejszych, jak dotąd nie udało się zastąpić wyjątkowego brzmienia, jakie można dzięki nim osiągnąć. Co więcej, gramofon to klasyka, która u wielu osób z pewnością wywołuje nostalgiczne uczucia. 

Sprawdź popularne gramofony w dobrych cenach!

GramofonyGramofony fot. Media Expert

Na co zwracać uwagę wybierając gramofon?

Gramofon, czy też adapter płyt winylowych, powinien być nie tylko stylowy, lecz także funkcjonalny. Dlatego też przed zakupem należy wziąć pod uwagę kilka jego parametrów. Ważny będzie między innymi sposób odtwarzania płyt. Do wyboru są gramofony manualne, półautomatyczne oraz w pełni zautomatyzowane. Te pierwsze to dokładne odwzorowanie mechanizmu gramofonów starego typu. Należy w nich umieścić igłę w wybranym miejscu płyty, jak i podnieść ją po zakończeniu słuchania muzyki. Gramofony półautomatyczne same unoszą igłę pod koniec płyty, a te automatyczne nie wymagają manualnego ustawiania. Ważny jest także tryb napędu gramofonu. Może on być bezpośredni lub paskowy, przy czym ten drugi niweluje wibracje obniżające jakość dźwięku. Warto zwrócić uwagę także na ewentualne dodatkowe wejścia, np. USB. Dodatkowe wejścia umożliwią również podłączenie zestawu głośników, co zapewni znaczne wzmocnienie dźwięków. Niektóre modele pozwalają na połączenie się z gramofonem bez użycia kabla.

Te modele zachwycą fanów klimatów retro!

GramofonyGramofony fot. Media Expert

Jaki gramofon wybrać?

Jaki gramofon kupić, aby cieszyć się swoją ulubioną muzyką z klasycznych winyli? Wiele zależy od indywidualnych potrzeb. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z winylami, nie warto przepłacać na niezwykle drogi sprzęt. Oczywiście, warto poszukać urządzenia rozwiniętego technologiczne, oferującego duże możliwości. Jeśli zależy nam na komforcie -  wygodniejsze w obsłudze są modele zautomatyzowane. Czy warto kupić gramofon? Jeżeli kochamy słuchać muzyki, to na pewno nie będziemy zawiedzeni tym zakupem. Pozwala on cieszyć się głębią słuchanych melodii, a jego używanie ma swój niepowtarzalny klimat!

A dla prawdziwym melomanów polecamy gramofony z najwyższej półki -  oferujące dźwięk i jakość premium!

GramofonyGramofony fot. Media Expert

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.