Jesteś profesjonalistą, a może dopiero zaczynasz przygodę z szyciem? Tu znajdziesz świetne maszyny do szycia w dobrych cenach!

Maszyny do szycia znacznie różnią się od siebie pod względem parametrów technicznych oraz możliwości wykorzystania. Jaka maszyna będzie najlepsza dla początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szyciem, a jaka przypadnie do gustu prawdziwym pasjonatom? Sprawdź!

Maszyna do szycia dla początkujących - jaką wybrać?

Maszyny do szycia to nie tylko profesjonalne wyposażenie każdej krawcowej, ale także urządzenia do użytku domowego, które często bywają bardzo przydatne. Szycie na maszynie wbrew pozorom nie należy do skomplikowanych czynności. Umiejętność ta może być wykorzystywana do wykonywania drobnych napraw, jak np. cerowanie zniszczonej odzieży, czy nieco większych przedsięwzięć, jak własnoręczne szycie zasłon, czy pościeli. Maszyny do szycia znacznie różnią się od siebie pod względem parametrów technicznych oraz możliwości wykorzystania. Jaka więc maszyna będzie najlepsza dla początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym szyciem? Zaawansowane modele dla profesjonalistów posiadają wiele dodatkowych funkcji szycia, które znacznie ułatwiają pracę, jednak mogą być kłopotliwe w przypadku osób początkujących, którzy nie wiedzą, jak szyć na maszynie. Dlatego też pierwsza maszyna służąca do nauki szycia lub wykonywanie sporadycznych prac domowych powinna mieć raczej podstawowe funkcje. Niemniej jednak warto zdecydować się na dobre urządzenie, które nas nie zawiedzie i nie będzie utrudniało nauki szycia. 

Osoby początkujące często decydują się na maszyny do szycia Łucznik, które posiadają wszelkie niezbędne parametry. Niektóre modele przeznaczone są dla profesjonalistów i posiadają rozszerzony pakiet opcji.

Oto jeden z wielu pozytywnych komentarzy na temat poniższego modelu: 

To jest prosta, ale super maszyna, szyje jak szalona:)) "różowa bestia". Piękny kolor. Polecam

Maszyny do szycia ŁucznikMaszyny do szycia Łucznik fot. Media Expert

Jakie funkcje powinna posiadać maszyna do szycia dla początkujących? 

Maszyna do szycia dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z szyciem powinna posiadać takie funkcje, jak:

  • opcja szycia w obu kierunkach (przód, tył);
  • regulacja stopki oraz rozmiarów ściegu (płynna lub stopniowa);
  • automatyczne lub półautomatyczne obszywanie otworów na guziki;
  • stopki ułatwiające podstawowe czynności, np. wszywanie zamków;
  • różne rodzaje ściegów, np. prosty i zygzaki.

Warto zwrócić uwagę na markę Janome. Oto komentarz użytkowniczki na temat poniższego modelu Janome:

Maszyna jest świetna. Bardzo ładnie szyje wszystkimi ściegami. Na razie wypróbowałam ją na kilku materiałach i jest super. Ogromny plus za czytelną instrukcje obsługi, przez co mój pierwszy kontakt z nią był dużo łatwiejszy. Ten różowy kolor jest naprawdę bardzo ładny. Jestem zachwycona.

Maszyny do szycia JanomeMaszyny do szycia Janome fot. Media Expert

Maszyny do szycia z zaawansowanymi funkcjami 

Nowoczesne i bardziej rozbudowane maszyny do szycia oferują szereg zaawansowanych funkcji, które sprawiają, że szycie staje się jeszcze bardziej przyjemne i efektywne. Wśród nich znajdują się automatyczne nawijanie nici, wbudowane programy ściegów, możliwość regulacji długości i szerokości ściegu, systemy jedno-dotykowej zmiany stopki czy wyświetlacze LCD z intuicyjnym menu. Dodatkowo, niektóre modele posiadają wbudowane funkcje do haftowania i dekoracyjnych ściegów. Dzięki temu, nawet doświadczeni krawcy mogą rozwijać swoje umiejętności i tworzyć bardziej zaawansowane projekty.

Maszyny do szyciaMaszyny do szycia fot. Media Expert

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.