Paleniska ogrodowe - ogrzeją cię w chłodne wieczory, a w dzień urządzisz na nich grilla

Palenisko ogrodowe to przydatny i niezwykle efektowny element wyposażenia przydomowego ogrodu. Można się przy nim ogrzać, urządzić grilla pełnego przysmaków albo po prostu oświetlić przestrzeń ogrodu podczas wieczornego przyjęcia.

Palenisko ogrodowe - warto mieć je w swoim ogrodzie

Palenisko ogrodowe to przydatny i niezwykle efektowny element wyposażenia przydomowego ogrodu. Ma ono bardzo wiele funkcji: można się przy nim ogrzać, urządzić grilla pełnego przysmaków albo po prostu oświetlić przestrzeń ogrodu, podczas wieczornego przyjęcia. To zdecydowanie przyjemniejsze rozwiązanie niż klasyczny grill, ponieważ tworzy magiczny i niepowtarzalny klimat. Te paleniska mają zachwycający nowoczesny design! 

Nowoczesne paleniskaNowoczesne paleniska fot. Media Expert

Palenisko ogrodowe - różne formy i style

Palenisko ogrodowe może mieć różnorakie formy, na przykład okrągłej misy na nóżkach, odwróconego trapezu, mieć minimalistyczną formę lub być mocniej zdobione. Możemy także spotkać jeszcze bardziej finezyjne kształty, a także ażurowe wykończenia. Palenisko najczęściej ma trzy lub cztery nóżki, ale niewykluczona jest także inna, solidna podstawa. Wybór jest naprawdę duży.

Na co zwrócić uwagę wybierając palenisko ogrodowe? Zwróćmy uwagę na głębokość i ułożenie misy, by podczas wiatru żar nie spadał poza palenisko. Warto też upewnić się, że sprzęt stabilnie stoi na podłożu. Ostatnim istotnym elementem jest pokrywa, która z pewnością jest przydatna, ponieważ zabezpiecza przed rozwiewaniem popiołu i żaru po zakończeniu wieczoru.

PaleniskaPaleniska fot. Media Expert

Wędzarnie i grille z wędzarnią - hity do ogrodu

Dawniej wędzarnia była typowym przydomowym wyposażeniem, z którego regularnie korzystano. Wędzenie od dawna uznawane jest za jedną z najlepszych metod konserwacji żywności. Obecnie, kiedy większość z nas jedzenie kupuje w sklepie, nie ma potrzeby posiadania wędzarni. Jednak fanów wędzonek nadal nie brak, a przydomowa wędzarnia ogrodowa wraca do łask. Co ciekawe, dziś wcale nie trzeba mieć specjalnego miejsca w ogrodzie, by ustawić wędzarnię. Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób zainteresowanych zakupem własnej, przenośnej wędzarni, stworzyli modele lekkie, łatwe w użyciu i o małych gabarytach. Warto zwrócić uwagę na wędzarnie typu 2w1, będące połączeniem wędzarni i grilla węglowego.

WędzarnieWędzarnie fot. Media Expert

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.