"Sezon na" materace piankowe. Sprawdź, czym różnią się poszczególne pianki i jaka wersja sprawdzi się najlepiej dla ciebie!

Materace piankowe cieszą się dużą popularnością - nie bez powodu. Zbudowane są z wysokiej jakości pianek - lateksowych, wysokoelastycznych czy termoelastycznych. Sprawdź, jakie mają właściwości i wybierz model najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Materace piankowe cieszą się dużą popularnością

Materace piankowe cieszą się rosnącą popularnością, w efekcie czego coraz częściej zastępują w sypialniach modele sprężynowe. Nic dziwnego, wykorzystywane w materacach piankowych tworzywa powstają z zastosowaniem najnowszych, innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań, które znacząco podnoszą komfort odpoczynku i walory użytkowania. Do największych zalet materacy piankowych bez wątpienia zaliczyć należy wysoką elastyczność, doskonałe dostosowywanie się do kształtu ciała, trwałość, aktywną wentylację oraz lekkość.

Materac piankowy chłodniej/cieplej to prawdziwy HIT! Cechują go doskonałe właściwości termoregulacyjne - każda ze stron zapewnia inny komfort oraz optymalne warunki dopasowane do pory roku, chłodząc lub oddając przyjemne ciepło bez uczucia przegrzewania się. Zbudowany jest na bazie 3 pianek, wykazujących różne właściwości. Po jednej stronie zastosowano piankę NRG Black Diamond z technologią Cool Breeze. W środku z kolei znajduje się pianka wysokoelastyczna HR, która dzięki podwyższonej sprężystości i profilowaniu w 7 stref twardości, doskonale dopasowuje się do ciała użytkownika, a także w krótkim czasie wraca do pierwotnego kształtu po zmianie pozycji. Natomiast po drugiej stronie materaca znajdziemy termoelasyczną piankę Visco Memory, dającą miłe uczucie otulenia poprzez ciepło, które rozpowszechnia się po całym materacu.

Materace piankowe chłodniej/cieplej: 

Materace piankowe
Materace piankowe fot. Senna Materace

Różne rodzaje pianek a ich właściwości

Materace piankowe mogą być wykonane z różnego rodzaju pianek lub ich połączeń - w zależności od komplikacji komponentów materace te uzyskują różne właściwości. Materac piankowy termoelastyczny dzięki reagowaniu na ciepło i nacisk, przybiera formę indywidualnie dopasowaną do ciała użytkownika, zapewniając mu tym samym doskonałe podparcie dla kręgosłupa i odprężenie dla mięśni i stawów. Materace piankowe wysokoelastyczne z kolei cechuje duża sprężystość i elastyczność punktowa, co sprawia, że w użytkowaniu przypominają materace kieszeniowe. Kolejnym typem materacy piankowych są te wykonane z lateksu - nie tylko są bardzo wytrzymałe i świetnie dopasowują się do ciała, ale także doskonałe wchłaniają i odparowują wilgoć. Każdy z wymienionych typów charakteryzuje się porowatą strukturą, dzięki czemu niweluje ryzyko powstawania szkodliwych dla zdrowia roztoczy, bakterii i grzybów - materace piankowe doskonale sprawdzają się zatem w przypadku alergików.

Materace piankowe H2/H3:

Materace piankowe ze strefami twardości

Warto wiedzieć, że pianki, z których wykonuje się materace, mogą być w określony sposób profilowane, dzięki czemu uzyskuje się zróżnicowane strefy twardości. Oznacza to, że poszczególne partie ciała, takie jak głowa, ramiona czy biodra, otrzymają optymalne podparcie, które sprzyja efektywnemu odpoczynkowi i regeneracji. Modele piankowe doskonale sprawdzą się więc w przypadku osób cierpiących na bóle pleców i szyi oraz schorzenia kręgosłupa. Wszystkie te cechy te sprawiają, że materace piankowe polecane są każdemu, bez względu na wiek.

Materace piankowe H3/H4: