Czyszczenie kabiny prysznicowej - oto 3 sprawdzone sposoby, dzięki którym będzie lśnić czystością

Łazienka to pomieszczenie, które ciężko nam utrzymać w czystości. Liczne odpryski i zabrudzenia trudne do usunięcia potrafią spędzić nam sen z powiek. Jednak są na to sprawdzone sposoby. Jak zadbać o czystość w łazience?

Bez wątpienia jedną z najtrudniejszych powierzchni do wyczyszczenia w łazience jest kabina prysznicowa. To właśnie ona przez codzienne użytkowanie pokryta jest licznymi smugami. Są jednak sprawdzone sposoby na to, by lśniła nieskazitelną czystością. 

1. Jak poradzić sobie ze smugami?

Smugi powstałe na powierzchni kabiny prysznicowej spowodowane są przez twardą wodę oraz pozostałości mydła. Na rynku pełno jest środków czystości, które świetnie sobie z nimi radzą. Jeśli jednak szukasz alternatywnych rozwiązań, to na ratunek przychodzi...kostka do zmywarki. Nie tylko odkaża, ale także sprawia, że szklane powierzchnie lśnią czystością. Co należy zrobić?

Aby przygotować niezawodną miksturę do czyszczenia kabiny prysznicowej należy rozpuścić kapsułkę w gorącej wodzie. Po rozpuszczeniu dolać jeszcze odrobię chłodnej tak, by woda osiągnęła temperaturę pokojową. Następnie tak przygotowanym płynem możemy śmiało przetrzeć całą kabinę. Efekt? Błysk na medal!

Przeczytaj także: Jak pomalować pokój na dwa kolory? 3 najważniejsze wskazówki

2. Co, gdy zauważymy niewielką pleśń?

Jednak w łazience oprócz smug jest jeszcze jedno - i to poważniejsze zagrożenie, a mianowicie pleśń. By usunąć nieestetyczne plamy i jednocześnie pozbyć się ewentualnej pleśni warto sięgnąć po znany i sprawdzony środek - ocet. Niezawodnie usuwa kamień, a do tego dezynfekuje i wybiela powierzchnie.

Przeczytaj także: Wąska kuchnia w bloku z oknem - jak najlepiej ją zaprojektować?

3. Ten środek na pleśń masz w domu

Jeśli nie chcesz, by łazienka pachniała octem to sięgnij po inny sprawdzony środek. Doskonała będzie woda utleniona, która po zmieszaniu z sodą oczyszczoną stworzy antidotum na plamy i pleśń. Silnie odkażające właściwości pokonają także liczne bakterie. Wystarczy, że wyrobioną papkę pozostawimy na plamach na godzinę, a następnie zetrzemy. I gotowe!

Przeczytaj także: Mała, kwadratowa kuchnia w bloku z oknem. Jak najlepiej ją zaaranżować?

Więcej o: