Jadalnia

Wymarzona rodzinna jadalnia. Jedzenie musi sprawiać przyjemność i przy gotowaniu oraz jedzeniu warto pamiętać o tym, że tylko relaksujące otoczenie wpływa pozytywnie na konsumpcję oraz trawienie. W wielu opracowaniach medycznych bardzo mocno akcentuje się psychologiczne aspekty jedzenia, przekonując ludzi do tego, aby jedli w spokoju, cieszyli się jedzeniem z bliskimi oraz nigdzie się nie spieszyli.

Jadalnia może wyglądać równie atrakcyjnie jak pokój gościnny. Bardzo często zresztą ze względu na ograniczoną liczbę pomieszczeń w polskich domach jadalnia i salon to jedno i to samo pomieszczenie. Jeśli kuchnia ze względu na swoje rozmiary nie jest w stanie zagwarantować miejsca do konsumowania posiłków, najważniejszym jest znalezienie w salonie miejsca na duży, najlepiej rozkładany, rodzinny stół.

Jak rodzinne spotkania, to tylko jadalnia. Nie tylko podczas świąt czy uroczystości rodzinnych przy stole jednocześnie spotykają się różne pokolenia i dalecy krewni. Także bez większej okazji zdarza się, że brakuje miejsca na wspólne jedzenie. Zainwestowanie w duży i starannie wykonany z prawdziwego drewna stół jest krokiem, który młodym rodzinom może wydawać się przesadnym, ale w przyszłości każdy doceni taki mebel, który łączy wszystkich i daje im przestrzeń do przebywania razem.
 • Miska - niezbędny element zastawy stołowej

  Miska - niezbędny element zastawy stołowej

  Miska to element zastawy stołowej, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Co więcej, warto mieć w swoich zbiorach miski różnej wielkości, z których każdą można wykorzystywać w innym celu. W sklepach znaleźć można wiele misek o różnych wzorach i kolorach. Te najbardziej ozdobne mogą być wspaniałą ozdobą stołu.

 • Patera na owoce - idealna na każdy stół

  Patera na owoce - idealna na każdy stół

  Patera na owoce to element, który powinien się znaleźć w każdym domu. Trudno wyobrazić sobie jadalnię bez odpowiednio wyeksponowanych owoców, które dostarczają naszym domownikom odpowiednich witamin. Patera na owoce to również piękna ozdoba, która sprawdzi się w trakcie domowych przyjęć czy letniej uczty w ogrodzie.

 • Jadalnia - miejsce codziennych spotkań

  Jadalnia - miejsce codziennych spotkań

  Jadalnia to serce naszego domu, gdzie toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Czas spędzony przy wspólnym stole zacieśnia więzy i sprzyja wielogodzinnym rozmowom. Jadalnia bywa miejscem rodzinnych uroczystości i eleganckich spotkań. Propozycja wystroju, w którym klasyczne formy idą w parze z nowoczesnymi elementami wydaje się wprost stworzona dla tego pomieszczenia.

 • Czas na letnie przyjęcie w ogrodzie

  Czas na letnie przyjęcie w ogrodzie

  Lato to najlepszy moment na organizację przyjęć. Warto pomyśleć o przeniesieniu imprezy na taras lub do ogrodu - w otoczeniu zieleni wszystko smakuje lepiej! Wyeksponujmy dary lata za pomocą dekoracyjnych półmisków i salaterek, które wpiszą się w klimat wakacyjnego przyjęcia. Marka Eichholtz przygotowała dla nas kilka propozycji, które uświetnią każdą uroczystość, szczególnie plenerową!

 • Lato na talerzu, czyli wakacyjna kolekcja porcelany od Fyrklövern

  Lato na talerzu, czyli wakacyjna kolekcja porcelany od Fyrklövern

  Lato to pora roku kojarząca się z beztroską i podróżami, szczególnie tymi do nadmorskich destynacji. To też czas, gdy coraz częściej sięgamy po rzeczy w odcieniach błękitu. Kolor niebieski we wnętrzach może pojawiać się wszędzie, także na porcelanie, która idealnie sprawdzi się na letnich przyjęciach w ogrodzie.

 • Serwis obiadowy - tradycyjny czy nowoczesny?

  Serwis obiadowy - tradycyjny czy nowoczesny?

  Elegancki serwis obiadowy to zestaw obowiązkowy każdej jadalni. Trudno wyobrazić sobie bez niego elegancką, świąteczną kolację, uroczyste śniadanie czy choćby niedzielny obiad w gronie rodzinnym. Możemy wybrać tradycyjny serwis obiadowy, który będzie stylowy i ponadczasowy lub nowoczesny, który zachwyci nas uproszczoną formą. Podpowiadamy, jak dokonać słusznego wyboru w tej kwestii.

 • Krzesła do jadalni - jak wybrać najlepsze?

  Krzesła do jadalni - jak wybrać najlepsze?

  Krzesła do jadalni, aby mogły spełniać swoją funkcję, muszą być nie tylko modne i dopasowane do wnętrza, ale przede wszystkim wygodne i solidne. Warto więc dobrze przemyśleć ich zakup i zdecydować się na te, które wykonane są z dobrej jakości materiałów. Radzimy, jak wybrać dobre krzesła do jadalni.

 • Talerze: urokliwe wzory

  Talerze: urokliwe wzory

  Wzorzyste talerze to piękna ozdoba naszego stołu. Na wyjątkowej ceramice wszystko smakuje lepiej! Starannie dobrane kolory i motywy oraz szlachetne materiały sprawiają, że talerze stają się coraz częściej samodzielną dekoracją. Zdobią nie tylko stoły, ale również ściany. Wybierzmy talerze, które sprawdzą się doskonale w obu rolach. Takie, od których trudno oderwać wzrok!

 • Wielkanoc na stole - propozycje od marki Fyrklövern

  Wielkanoc na stole - propozycje od marki Fyrklövern

  Śniadanie Wielkanocne to jeden z najbardziej uroczystych posiłków w roku. Odświętnie przygotowany stół pełen smakołyków i wiosenna atmosfera sprawiają, że czekamy na ten czas z utęsknieniem. Tak szczególny moment wymaga odpowiedniej oprawy, która pomoże domownikom i zaproszonym gościom poczuć się zupełnie wyjątkowo. W trosce o nasze przeżycia estetyczne w trakcie Świąt Wielkanocnych marka Fyrklövern zaproponowała niezwykle eleganckie zestawy porcelany, których nie powstydziłaby się nawet szwedzka księżniczka!

 • Nowoczesna jadalnia. Stylowe aranżacje

  Nowoczesna jadalnia. Stylowe aranżacje

  Jadalnie powracają do naszych domów. Już nie zadowala nas spożywanie posiłków na kanapie przed telewizorem. Zobacz, jak urządzić nowoczesną jadalnię.