Biała kuchnia. 8 modnych i pomysłowych kuchni w kolorze białym

Białe meble kuchenne pasują do każdej kuchni. Nic dziwnego, że Polacy w nich zagustowali. Zobacz 8 aranżacji kuchennych w różnych stylach z białymi meblami.
Kuchnię zaprojektowano tak, aby każda rzecz miała swoje miejsce. Utrzymaniu porządku służą liczne szafki dolne i górne oraz w wyspie i wysokiej zabudowie, zajmującej jedną ze ścian. Kuchnię zaprojektowano tak, aby każda rzecz miała swoje miejsce. Utrzymaniu porządku służą liczne szafki dolne i górne oraz w wyspie i wysokiej zabudowie, zajmującej jedną ze ścian. LEO ZAPPERT

Kuchnia biała rodzinna

Kuchnię zaprojektowano tak, aby każda rzecz miała swoje miejsce. Utrzymaniu porządku służą liczne szafki dolne i górne oraz w wyspie i wysokiej zabudowie, zajmującej jedną ze ścian. Płyta indukcyjna, która się nie nagrzewa, to praktyczne rozwiązanie, gdy w domu są dzieci. Mogą pomagać mamie w przygotowaniu posiłków, bez obawy, że się poparzą.

kuchnia, aranżacje kuchni, meble kuchenneLEO ZAPPERT

Kolory ścian do białych mebli kuchennych

Blat wyspy na co dzień służy jako stół śniadaniowy. Siadają przy nim również chłopcy, by towarzyszyć zajętej gotowaniem mamie. W razie potrzeby bywa też wygodnym miejscem pracy dobrze oświetlonym przez dwie lampy sufitowe. Drewno ociepla chłodną kuchnię.

kuchnia, meble kuchenne, kuchnia z wyspą, wyspa kuchennaLEO ZAPPERT

Kącik śniadaniowy urządzono w załomie ściany. Przycięty na wymiar blat przymocowano do ściany na zawiasach. Kiedy nie jest potrzebny, można go opuścić, żeby nie przeszkadzał w poruszaniu się po wąskiej kuchni. Kącik śniadaniowy urządzono w załomie ściany. Przycięty na wymiar blat przymocowano do ściany na zawiasach. Kiedy nie jest potrzebny, można go opuścić, żeby nie przeszkadzał w poruszaniu się po wąskiej kuchni. fot. Rafał Lipski

Kuchnia biała z drewnem

Kolor biały do małych kuchni to najlepsze rozwiązanie. Dodaje pomieszczeniom przestrzeni i optycznie je powiększa. Kącik śniadaniowy urządzono w załomie ściany. Przycięty na wymiar blat przymocowano do ściany na zawiasach. Kiedy nie jest potrzebny, można go opuścić, żeby nie przeszkadzał w poruszaniu się po wąskiej kuchni.

przedpokój, wystrój wnętrzfot. Rafał Lipski

Białe są tu nie tylko meble, ale i ściany, kafelki oraz zlewozmywak. Kolorowe akcenty stanowią blaty i zielone rośliny. Całość wygląda bardzo świeżo i przytulnie.

Apartament w Wilanowie Apartament w Wilanowie Fot. architetto.pl

Kuchnia biała połysk

Białe mebel kuchenne doskonale wpisują się w nowoczesną stylistykę, szczególnie jeśli wybierzemy połyskujące fronty. W tej otwartej na salon kuchni zdecydowano się właśnie na takie rozwiązanie.

aranżacje wnętrz, wystrój wnętrz, prezentacje mieszkańFot. Architetto

Jednolita zabudowa kuchenna wygląda stylowo i elegancko. Do tego białe meble płynnie wtapiają się w otoczenie i nie dominują w otwartej przestrzeni. Dlatego właśnie tak dobrze sprawdzają się w otwartych kuchniach.

Do stylu kuchni starannie dobrano sprzęt AGD (okap z drewnianą ramą, płytę gazową z dużymi rusztami i pokrętłami) oraz dodatki - relingi, ceramiczne gałki i uchwyty szafek. Swojski klimat podkreślają doniczki z ziołami.
Do stylu kuchni starannie dobrano sprzęt AGD (okap z drewnianą ramą, płytę gazową z dużymi rusztami i pokrętłami) oraz dodatki - relingi, ceramiczne gałki i uchwyty szafek. Swojski klimat podkreślają doniczki z ziołami. fot. Piotr Czaja

Biała kuchnia z drewnianym blatem

Biel sprawdza się zarówno w kuchniach nowoczesnych jak i tradycyjnych. Tutaj postawiono na styl klasyczny - białe, stylizowane szafki zestawiono z błękitem ścian. Do stylu kuchni starannie dobrano sprzęt AGD (okap z drewnianą ramą, płytę gazową z dużymi rusztami i pokrętłami) oraz dodatki - relingi, ceramiczne gałki i uchwyty szafek. Swojski klimat podkreślają doniczki z ziołami.

kuchnia, meble kuchenne, styl klasyczny, wystrój wnętrzPIOTR CZAJA

Z przedpokoju prowadzą do kuchni przesuwane drzwi. Tak jak tradycyjne skrzydła w starych kamienicach są częściowo przeszklone. Przez dekoracyjne szybki do ciemnego korytarza wpada naturalne światło. Ściany nad blatem roboczym wyłożono płytkami do wysokości drzwi, nawiązując do dawnych lamperii. Przy umieszczonym w rogu ceramicznym zlewozmywaku kafelki sięgają do samej podłogi, chroniąc ścianę przed pryskającą wodą.

kuchnia, meble kuchenne, styl klasyczny, wystrój wnętrzfot. Piotr Czaja

W kuchni zabudowano szafkami aż cztery ściany (na dwóch zabudowa sięga do sufitu). Pani domu ma więc mnóstwo schowków i długie blaty, czyli znakomite warunki do przygotowywania wielkich przyjęć, o jakich zawsze marzyła. W kuchni zabudowano szafkami aż cztery ściany (na dwóch zabudowa sięga do sufitu). Pani domu ma więc mnóstwo schowków i długie blaty, czyli znakomite warunki do przygotowywania wielkich przyjęć, o jakich zawsze marzyła. fot. Sylwester Rejmer

Kuchnia czarno biała

W kuchni zabudowano szafkami aż cztery ściany (na dwóch zabudowa sięga do sufitu). Pani domu ma więc mnóstwo schowków i długie blaty, czyli znakomite warunki do przygotowywania wielkich przyjęć, o jakich zawsze marzyła.

kuchnia, wystrój wnętrz, aranżacje wnętrz, domSYLWESTER REJMER

Wysoka zabudowa przy jednej ze ścian jest płytsza niż reszta szafek, została więc przeznaczona na szkło i naczynia stołowe. Środek kuchni zajmuje spora wyspa, w której zainstalowano płytę indukcyjną i dodatkowy zlewozmywak - jeszcze jedno spełnione marzenie pani domu.

kuchnia, wystrój wnętrz, dom, aranżacje wnętrzSYLWESTER REJMER

Blaty kuchenne są z łupka, trwałego kamienia trudnego w obróbce - i z tego powodu rzadko wykorzystywanego na blaty. Gospodarze, zachwyceni urodą tego materiału, długo szukali kamieniarza, który podjąłby się wykonania ich zlecenia. Z takiego samego łupka jest okładzina na ścianie.

Kuchnię oświetlają świetlówki ukryte pod płytą gipsowo-kartonową oraz lampa LED w kształcie kątownika. Jedyną dekoracją są zdjęcia podwodnej flory - to pasja pana domu, który zajmuje się projektowaniem akwariów.
Kuchnię oświetlają świetlówki ukryte pod płytą gipsowo-kartonową oraz lampa LED w kształcie kątownika. Jedyną dekoracją są zdjęcia podwodnej flory - to pasja pana domu, który zajmuje się projektowaniem akwariów. fot. Sylwester Rejmer

Kuchnia szaro biała - kuchnia pod skosem

Do nietypowych przestrzeni kolor biały jest najbardziej uniwersalnym, gdyż nie powoduje dodatkowych zakłóceń proporcji. Tutaj zdecydowano się na białe ściany i białe szafki dolne - z górnych zrezygnowano. Kuchnię oświetlają świetlówki ukryte pod płytą gipsowo-kartonową oraz lampa LED w kształcie kątownika. Jedyną dekoracją są zdjęcia podwodnej flory.

kuchnia, meble kuchenne, wystrój kuchniSYLWESTER REJMER

Jedna z szafek stojących jest niższa niż pozostałe. W jej blacie zamontowano elektryczną płytę grzejną - do garnków ustawionych na takiej wysokości sięga się znacznie wygodniej. Ponieważ ścianę chroni hartowane szkło, na blacie zainstalowano też panel z gniazdkami.

kuchnia, meble kuchenne, wystrój kuchni     SYLWESTER REJMER

KUCHNIA. Jedna z bocznych ścian została w całości zabudowana - duża szafa, podzielona na dwanaście części tej samej wielkości, pełni funkcję spiżarki. Jej drzwiczki nie mają uchwytów - otwierają się na dotyk. KUCHNIA. Jedna z bocznych ścian została w całości zabudowana - duża szafa, podzielona na dwanaście części tej samej wielkości, pełni funkcję spiżarki. Jej drzwiczki nie mają uchwytów - otwierają się na dotyk. MONIKA LEWANDOWSKA/Phototapeta

Czarno biała kuchnia - kuchnia biała połysk

Jedna z bocznych ścian została w całości zabudowana - duża szafa, podzielona na dwanaście części tej samej wielkości, pełni funkcję spiżarki. Jej drzwiczki nie mają uchwytów - otwierają się na dotyk.

kuchnia, wystrój wnętrz, meble kuchenneMONIKA LEWANDOWSKA/Phototapeta

Dwa słupki, umieszczone po obu stronach jednego z ciągów roboczych, przeznaczono m.in. na sprzęt AGD. W jednym zamontowano lodówkę, w drugim - piekarnik i kuchenkę mikrofalową. Fronty wszystkich mebli kuchennych zrobiono z lakierowanej na biało płyty MDF. Na podłogę wybrano płytki gresu przypominające skorodowany metal. W ciągu roboczym przy ścianie zainstalowano płytę grzejną z okapem podszafkowym, a przy oknie - zlewozmywak. Okno znajduje się na tyle wysoko, że nie trzeba było dobierać składanej baterii, umożliwiającej jego otwieranie.

kuchnia, meble kuchenneMONIKA LEWANDOWSKA/Phototapeta

Neutralną zabudowę kuchenną z lakierowanej płyty MDF zestawiono ze stylizowanym kompletem jadalnym (IKEA). Stół jest rozkładany, nie ma więc problemu, gdy trzeba ugościć więcej osób. Nad kuchennym blatem - ułożone w jodełkę tureckie płytki Metro (kupione w Leroy Merlin). Neutralną zabudowę kuchenną z lakierowanej płyty MDF zestawiono ze stylizowanym kompletem jadalnym (IKEA). Stół jest rozkładany, nie ma więc problemu, gdy trzeba ugościć więcej osób. Nad kuchennym blatem - ułożone w jodełkę tureckie płytki Metro (kupione w Leroy Merlin). fot. Sylwester Rejmer

Biała kuchnia

Neutralną zabudowę kuchenną z lakierowanej płyty MDF zestawiono ze stylizowanym kompletem jadalnym. Stół jest rozkładany, nie ma więc problemu, gdy trzeba ugościć więcej osób. Nad kuchennym blatem - ułożone w jodełkę płytki typu metro.

TAKA DUŻA KANAPA (z firmy Etap Sofa, obita plamoodporną tkaniną) była po prostu niezbędna - Małgorzata i Weronika lubią na niej leniuchować, oglądając filmy. Całą strefę dzienną oświetlają natynkowe halogeny (Leroy Merlin).fot. Sylwester Rejmer

Biała kuchnia jest połączona z salonem. Obie części harmonizują ze sobą.

Więcej o: