Dom w stylu etno

Inspiracje sztuką ludową we współczesnych wnętrzach cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ważne jest, by elementy nawiązujące do sztuki ludowej nie dominowały we wnętrzach. Najlepiej, gdy stanowią stylowy akcent.

Zydel góralski

Typowe, drewniane krzesło góralskie, które można spotkać w regionalnych restauracjach w całym kraju może też jako akcent pojawić się z domu. Wystarczy nadać mu osobisty charakter, np. pokrywając surowe drewno farbą w ulubionym kolorze. Odpowiedzią na folkowe trendy jest krzesło zaprojektowane przez Jakuba Sobiepanka, które łączy nowoczesną technologię z ludowym ornamentem.

Krzesło Podhale

Krzesło Podhale jest przykładem na to, że wystarczy dobry pomysł, trochę pracy i można stać się właścicielem krzesła w stylu folk. Inspirujące.

Sztuka Beskidzka

Wełniany dywan o nazwie Bora Koło (100% wełna nowozelandzka i warstwa spodnia wykonana z 6mm grubości filcu).

Projektów Mohodesign z Katowic nie trzeba już przedstawiać

Model Dia wygląda jak wycinanka. Zaprojektowany przez Magdalenę Lubińską i Michała Kopaniszyna.

Dywan Polka firmy Agnella

Dywan Polka pochodzi z kolekcji Agnella Avant - Garde Collection i jest wykonany z wełny (80%) i poliamidu (20%).

Kolekcja New Folk firmy Vox

Kolekcja została zaprojektowana przez Annę Stępkowską. Założeniem projektu było przedstawienie charakterystycznych elementów polskiego rzemiosła i sztuki ludowej we współczesnym, możliwym do zrealizowania według nowoczesnych technologii, wydaniu.

Meble PROFAP kolekcja Ara

Kolekcja Ara Classico inspirowane egzotyką i wpływami ludowymi. Fronty wykonano z połączenia kolorystycznie różnych fornirów i litego drewna.

Dywan NODUS

Dywan Nodus wygląda jak powiększone wydanie ludowej serwetki wykonanej na szydełku.

Ludowe wydane na nowo, kolekcja Folk

Projekty Protein Design to meble, w których dostrzec można takie motywy ludowe jak łowickie pasiaki czy rozrzeźbione oparcia krzeseł jak w góralskich zydlach.

She!Lamp firmy Protein Design

Inspirowana tradycyjnymi łowickimi spódnicami. Klosz wykonany z nadrukowanej folii, podstawę stanowią nogi wykonane z pleksi.

Poduszki inspirowane ludowymi wycinankami

Poduszki inspirowane ludowymi wycinankami można znaleźć w wielu galeriach zajmujących się sprzedażą rękodzieła w Internecie. Na zdjęciu poduszka z pakamera.pl

Poduszki

Autorskie wzory poduszek inspirowane sztuką ludowa można kupić w sklepie internetowym East Of Paris (eastofparis.pl)

Wycinanki

Oprawione w ramę wycinanki mogą być ozdobą nie tylko salonu. Ciekawie będą się prezentować powieszone na ścianie w kuchni.

Bieżnik ludowy

Pasiak łowicki o nazwie Wczesna Jesień można kupić w sklepie internetowym Cepelii (cepelia.com.pl), natomiast bieżnik inspirowany tym tradycyjnym-ludowym, kupimy w wylęgarnia.pl

Stolik inspirowany ludowa serwetką

Zaprojektowany przez Jakuba Sobiepanka.

Szklana misa

Misa o nazwie Kluka zaprojektowana została przez grupę projektową Wzorowo. Jest to szklane naczynie na kształt misy, które można wypełnić dowolnym materiałem, np. sianem. Stanowi nowe wydanie staropolskiej tradycji układania siana w wigilijny wieczór.

Zegar z motywem wycinanki

Zegar i wiele innych elementów aranżacji wnętrz z motywem wycinanki można kupić w sklepie internetowym Folkstar (folkstar.pl)

Stołek KukuRyczka

KukuRyczka zaprojektowana prymy duet Rozalia Lenartowicz i Zuzanna Wachowiak. Słowo ryczka w gwarze śląskiej i poznańskiej oznaczało wielofunkcyjny stołek, taboret używany zwykle do siadania podczas dojenia krów na wsi. Inspiracją powstania zydla było polskie rękodzieło ludowe i motyw wycinanki kurpiowskiej, do kupienia w Meble Vox (meble.vox.pl)
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.