Stara filiżanka w roli doniczki

Upcykling jest również dobrym sposobem na stworzenie unikalnych upominków dla bliskich i znajomych. Poniżej przedstawiamy dwa ciekawe pomysły na wykorzystanie przedmiotów, których już nie potrzebujemy do przygotowania świątecznych prezentów z gwiazdami betlejemskimi.

Upcykling w stylu vintage: stare filiżanki do herbaty i sosjerki mogą posłużyć jako dekoracyjne doniczki oraz oryginalne świeczniki na prezent. Kolorowe mini poinsecje w oryginalnych naczyniach zaserwowane na drewnianej tacy z pewnością zachwycą obdarowaną osobę. Dodatkowego uroku dodadzą świece przyklejone do specjalnie wygiętych łyżek, zawieszone na filiżankach. Mogą być też przymocowane bezpośrednio do porcelany za pomocą uchwytów na świece. Osobisty charakter nadadzą zawieszki z imionami wykonane z kartonu lub ozdobnych, papierowych serwetek.

Krok 1. Do starej, nieużywanej filiżanki wstawiamy małą sadzonkę poinsecji , wraz z odpowiednią ilością ziemi. Jeśli macie diamentowe wiertło to koniecznie - delikatnie - w spodzie filiżanki wywierćcie dwa otwory by nadmiar wody mógł spływać do talerzyka. Bryłę korzeniową gwiazdy betlejemskiej pokryjcie od góry sztucznym mchem. 

Krok 2. Na zielonym dywaniku z mchu ułóżcie sztuczne czereśnie lub wiśnie zawieszone na szypułkach. Dobrze będą również wyglądać rajskie jabłuszka.

Krok 3. Na pewno macie jakąś starą łyżeczkę, której nie będzie wam szkoda użyć do dekoracji. By nie porysować metalowej powierzchni - do wyginania użyjcie kombinerek i  grubo zwiniętego papieru. 

Krok 4. Używając kleju na gorąco, przyklejcie odpowiednio wygiętą łyżeczkę do ścianki filiżanki. Teraz możecie - na roztopionej stearynie - umocować świeczkę. 

Krok 5. Teraz wytnij w białej tekturze kółko o średnicy 7 cm i zrób dziurkaczem otwór. Na połowie powierzchni umieść ażurową wycinankę.

Krok 6. Przepleć czerwoną rafię przez otwór i umieść całą tekturową dekoracje na  druciku wbitym w ziemię z doniczki.

Wszystko gotowe, można już zaczynać przyjęcie !

Więcej o: