Solidny i funkcjonalny system profili drzwiowych

Rosnące ceny energii skłaniają inwestorów do poszukiwania nowych i bardziej efektywnych rozwiązań w zakresie energooszczędnego budownictwa. Jednym z nich jest energooszczędny system profili okiennych REHAU GENEO z nowatorskiego tworzywa RAU-FIPRO . Obecnie system ten został rozbudowany o profile do drzwi zewnętrznych.

Wydatki na ogrzanie mieszkania lub domu to zwykle duże obciążenie dla rodzinnego budżetu. Dlatego też przy planowaniu budowy albo kompleksowej termomodernizacji inwestorzy dużo uwagi poświęcają obecnie kwestii izolacyjności cieplnej przegród budowlanych, w tym także i okien. Niestety, niewielu z nich myśli przy tej okazji o ciepłochronności drzwi zewnętrznych. Przy ich wyborze główny nacisk wciąż kładzie się na wygląd i komfort obsługi. Zdarza się, że inwestor, planując kompleksową wymianę okien, nie pomyśli nawet o drzwiach - i to nawet nie ze względu na dodatkowe koszty, ale dlatego, że nadal wyglądają ładnie, więc nie ma powodu, by zastąpić je nowymi. Tymczasem wymiana drzwi zewnętrznych może w znaczny sposób wpłynąć na obniżenie strat ciepła - zastąpienie starych drzwi z lat 70 czy 80 nowoczesną stolarką z systemu GENEO? (o współczynniku przenikania ciepła Ud wynoszącym zaledwie 0,52 W/m2K), pozwoli na zaoszczędzenie nawet 76 % energii!

Co to jest RAU-FIPRO?

System drzwiowy GENEO? to innowacyjny technologicznie produkt, spełniający nie tylko najwyższe oczekiwania inwestorów, ale i wymagania przyszłości. Przy jego projektowaniu wykorzystano niezwykle stabilne tworzywo kompozytowe z włóknem szklanym RAU-FIPRO? (zastosowane po raz pierwszy w systemie okiennym), poszerzając tym samym rodzinę oferowanych na naszym rynku produktów GENEO? . RAU-FIPRO? to wynik ponad 60-letniego doświadczenia, innowacyjności i kompetencji firmy REHAU w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Profile drzwiowe GENEO?, wykonane z tworzywa RAU-FIPRO? mają najwyższą stabilność i sztywność.

Ciepłe i mocne drzwi

Rewolucyjne tworzywo RAU-FIPRO? zapewnia profilom nie tylko niezwykłą stabilność, ale również wysoką odporność na odkształcenia pod wpływem temperatury - w większości przypadków pozwala to na rezygnację ze stosowania wzmocnień stalowych. Właśnie to - eliminacja stali, będącej przyczyną strat ciepła, spowodowanych przez mostki termiczne - sprawia, iż profile GENEO? mają doskonałe właściwości termoizolacyjne. Dodatkowo środkową komorę profilu można wyposażyć w specjalne wkładki ocieplające, co jeszcze bardziej poprawi jego ciepłochronność. Zewnętrzne powierzchnie profili drzwiowych, wykonane z PVC, są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i promieniowanie słoneczne, a dzięki swojej gładkości - niezwykle łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji.

Nowością są kryte zawiasy - oferowane przez REHAU opcjonalnie rozwiązanie, które zapewnia nowoczesny i elegancki wygląd drzwi zewnętrznych GENEO?. Profile mają głębokość 86 mm, co pozwala stosować dostępne w handlu wypełnienia drzwiowe do grubości 53 mm. Natomiast obwiedniowe uszczelnienie w trzech płaszczyznach doskonale chroni użytkowników przed przeciągami, kurzem i wilgocią.

System drzwi zewnętrznych GENEO? pozwala na indywidualne dopasowanie ich do potrzeb klienta w zakresie ochrony akustycznej i przeciwwłamaniowej. Można je także dostosować "domów bez barier".

Więcej o: