dom energooszczędny
-
Zastanawiasz się, jak będzie prezentował się dom z instalacją fotowoltaiczną na dachu? Przekonaj się dzięki wyjątkowej aplikacji!
Panele fotowoltaiczne to oznaka nowoczesnego domu i świadomości ekologicznej. Chcesz korzystać z energii odnawialnej i obniżyć koszty prądu nawet o 90%, ale powstrzymują cię względy estetyczne? Powstała specjalna aplikacja, dzięki której przekonasz się, że instalacja fotowoltaiczna będzie świetnie prezentować się na dachu twojego domu. Podpowiadamy, jak skorzystać z aplikacji!
-
Dom energooszczędny z miedzianego drewna w nowoczesnym wydaniu
W Zionsville w stanie Indiana w USA powstał wyjątkowy dom. Czteroosobowa, amerykańska rodzina zapragnęła zamieszkać w energooszczędnym domu o nowoczesnej, oryginalnej bryle. Marzenie to spełniło amerykańskie studio Haus, które w niebanalny sposób połączyło wyjątkowy potencjał działki z oczekiwaniami właścicieli.
-
Projekty domów: energooszczędny dom w Borach Tucholskich
Dom nad jeziorem był prawdziwym wyzwaniem dla projektantów. Miał być energooszczędny, ale jednocześnie otwarty na najpiękniejsze widoki od strony północnej. Zadanie udało się zrealizować dzięki zwartej bryle, doborze odpowiedniej stolarki i zastosowanym detalom architektonicznym.
-
Projekty domów: energooszczędny dom w Borach Tucholskich
Dom nad jeziorem był prawdziwym wyzwaniem dla projektantów. Miał być energooszczędny, ale jednocześnie otwarty na najpiękniejsze widoki od strony północnej. Zadanie udało się zrealizować dzięki zwartej bryle, doborze odpowiedniej stolarki i zastosowanym detalom architektonicznym.
-
Realizacje domów: dom schowany w pagórku
Dom schowany w pagórku wygląda niemal tak, jak górka do jazdy na sankach. Wewnątrz kryje się nowoczesna architektura, ciekawe wnętrza i energooszczędne rozwiązania.
-
Kocioł kondensacyjny FGB marki Wolf
W nowym kondensacyjnym kotle gazowym FGB firmy Wolf zastosowano najnowszą technologię kondensacji, dzięki czemu urządzenie jest tak wydajne i energooszczędne, że spełnia nawet najbardziej surowe regulacje nowej dyrektywy unijnej ErP.
-
Rozbudowa domu z cegły
Nieduża działka, mały budżet i wielka potrzeba dodatkowej przestrzeni - tak wyglądała sytuacja właścicieli pewnego starego budynku. Do rozbudowy podeszli kreatywnie. Dobudowana część jest wyjątkowa - elegancka, energooszczędna i w dużym stopniu wykonana z materiałów z recyklingu.
-
Projekty domów: dom, który produkuje energię
Termometry wskazują niewyobrażalne temperatury, wszyscy włączają wiatraczki, klimatyzatory i otwierają na oścież lodówki. A co, jeśli ostrzeżenia o przerwach w dostawie prądu staną się rzeczywistością? W takiej sytuacji jak znalazł będzie dom plus-energetyczny, czyli taki, który produkuje więcej prądu niż go zużywa. Ile zarobi dla swoich mieszkańców?
-
Projekty domów: dom, który produkuje energię
Termometry wskazują niewyobrażalne temperatury, wszyscy włączają wiatraczki, klimatyzatory i otwierają na oścież lodówki. A co, jeśli ostrzeżenia o przerwach w dostawie prądu staną się rzeczywistością? W takiej sytuacji jak znalazł będzie dom plus-energetyczny, czyli taki, który produkuje więcej prądu niż go zużywa. Ile zarobi dla swoich mieszkańców?
-
Projekty domów energooszczędnych (GŁOSOWANIE)
Dom energooszczędny latem nie powinien się nagrzewać, a zimą wychładzać. Oszczędzamy więc podwójnie - na klimatyzacji i ogrzewaniu. Prezentujemy wybrane gotowe projekty domów energooszczędnych. Zapraszamy też do głosowania na najlepszy projekt!
-
Projekty domów: komfortowy dom pasywny z poddaszem
Ładna bryła, przemyślany rozkład pomieszczeń, pomysłowo rozwiązane przejście z garażu - to część zalet tego projektu. Dom został zaprojektowany jako pasywny, co oznacza, że wydatki na ogrzewanie będą w przyszłości minimalne. Jednocześnie architekci starali się jak najbardziej ograniczyć koszty budowy.
-
Okna typu portfenetr z Schüco Alu Inside
Portfenetry to ciekawy sposób na doświetlenie wnętrz i urozmaicenie elewacji budynku. Nowy, innowacyjny system montażowy Schüco Alu Inside zapewnia maksymalne bezpieczeństwo przy montażu balustrady portfenetru, a przy tym pozwala zachować termoizolacyjność i nowoczesny wygląd stolarki.
-
Pojedynek architektów: projekt domu dla nowoczesnej tradycjonalistki, część 1
Eko 3 to projekt domu jednorodzinnego, o ładnych proporcjach. Można go wybudować z poszanowaniem środowiska, nie trzeba się też bać kosztów eksploatacji. Przedstawiamy pierwszą część naszego nowego cyklu ?Pojedynek architektów?.
-
Energooszczędne okna ze szkłem niskoemisyjnym
Firma Saint-Gobain Glass wprowadziła do swojej oferty szyby SGG Planitherm XN, bazujące na innowacyjnej technologii szkła SGG PlaniClear. To szkło niskoemisyjne, które pozwala zaoszczędzić energię, a także maksymalnie doświetlić wnętrze naturalnym światłem.
-
Dopłaty do domów energooszczędnych
Od nowego roku ruszają publiczne dopłaty dla budujących i kupujących domy oraz mieszkania o niskim zużyciu energii.
-
Mały, ale własny - 61-metrowy dom
Wielu z nas marzy o własnym domu. Nie zawsze może to być wielkopowierzchniowa rezydencja. Kameralny, 61-metrowy dom ART. 60 Classic firmy ArtHauss wyróżnia się stylistyką, zastosowaniem energooszczędnych rozwiązań budowlanych oraz przystępną ceną - 132 000 zł brutto.
-
Montaż pompy ciepła bez komplikacji
Rosnące z roku na rok ceny nośników energii skłaniają nas do stosowania systemów grzewczych cechujących się niskimi kosztami eksploatacji.
-
Projekty domów: energooszczędny dom z dobrze zaplanowanym wnętrzem
Dom pod acerolą nie ma imponujących rozmiarów, ale wyjątkowo dobrze zaplanowano w nim wszystkie pomieszczenia i ich funkcje. To bardzo dobry, ekonomiczny wybór dla 4-5 osobowej rodziny.
-
Nowoczesny dom ze słomy i gliny kryty wiórem osikowym
Domy ze słomy budowano od wieków. Dziś odkrywamy je na nowo. Są energooszczędne, bardzo tanie w budowie - zwłaszcza, gdy materiały są w pobliżu, bardzo przyjazne dla ludzi i środowiska. Taki dom wyposażony w nowoczesne instalacje może być rewolucyjnym połączeniem tradycji i nowoczesności
-
Ile można zaoszczędzić, wymieniając tradycyjne żarówki?
Wymiana tradycyjnych żarówek na nowoczesne energooszczędne oświetlenie w bezpośredni sposób przyczynia się do zmniejszenia wydatków na energię elektryczną.
-
Projektowanie budynku z myślą o oszczędności energii
Projekt powinien odpowiednio wyważyć proporcje pomiędzy zapotrzebowaniem na światło, a możliwością sterowania ogrzewaniem oraz wentylacją. Konieczne jest potraktowanie budynku jako całości, a nie jako zbiór elementów składowych. Już w fazie projektowej należy mieć na uwadze sprawność energetyczną budynku.
-
Eko-gadżety dla eko-maniaków
Ekologia to pojęcie, które budzi tyle samo sprzeciwu co aprobaty. Przedstawiamy kilka rozwiązań-ciekawostek dla domowych ekologów. Czy zainstalowalibyście w swoim domu radio na wodę lub wyłącznik światła, który zadziała po wrzuceniu monety?
-
Co to znaczy ekologiczny dom?
Nie ma wątpliwości: zabudowywanie kolejnych obszarów do tej pory niezabudowanych na pewno nie sprzyja naszemu naturalnemu środowisku. Dlatego warto się postarać, by nowo wznoszony dom jak najmniej szkodził otoczeniu. Dobrym sposobem jest dbałość o to, by dom zużywał jak najmniej energii, bo współczesny dom ekologiczny to przede wszystkim dom energooszczędny, a więc dobrze ocieplony, szczelny i z porządnym systemem wentylacyjnym oraz nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi.
-
Pompy ciepła, a ogrody
Energia odnawialna stała się już częścią naszej codzienności. W wyniku widocznych zmian jakie nastąpiły w dziedzinie ochrony środowiska oraz wzrostu cen i stopniowej redukcji wydobycia paliw kopalnych, geotermalne źródła energii stanowią przyjazną środowisku alternatywę w dziedzinie ogrzewania.
-
Jaki powinien być dom energooszczędny?
Dom energooszczędny, tak jak każdy dom musi być przede wszystkim komfortowy. Aby tak było należy zadbać nie tylko o odpowiednie parametry izolacyjne materiałów budowlanych oraz rozwiązania techniczne pozwalające ograniczyć straty energii, lecz także walory użytkowe wynikające z dobrego oświetlenia pomieszczeń światłem dziennym.
-
Pomyśl o domu energooszczędnym
Zainteresowanie budownictwem energooszczędnym rośnie wraz ze wzrostem cen paliw. W ostatnim dziesięcioleciu najbardziej podrożał olej opałowy - o ponad 300%. Podrożały też inne nośniki energii, więc koszty ogrzewania domów zabierają coraz większą część domowych budżetów. A przecież każdy z nas chce płacić jak najmniejsze rachunki, a przy tym mieszkać w zdrowych i komfortowych warunkach.
-
Eksperymentalny ekologiczny dom dla dobra świata
Okazuje się, że każdy z nas dzięki najróżniejszym sprzętom, gadżetom i domowym urządzeniom wytwarza rocznie około 7 ton gazów cieplarnianych. Aby zatrzymać zmiany klimatyczne, konieczne jest drastyczne ograniczenie emisji tych gazów. Ale czy da się to zrobić przy obecnym stylu życia? Odpowiedzi na to pytanie postanowiły poszukać trzy szwedzkie firmy: A-hus, Vattenfall i Volvo Cars, które zainicjowały projekt " One Tonne Life"
-
Okna do poddaszy - Trzecia debata Akademii Budowlanej
Osadzić okna w dachu w taki sposób, by nie tworzyły się mostki cieplne, jest szczególnie trudno, bo w przeciwieństwie do okien w ścianie z konieczności muszą się one znaleźć poza warstwą ocieplenia.
-
Budowanie energooszczędne się opłaca!
Warto zaciągnąć wyższy kredyt i zbudować dom energooszczędny. W domu energooszczędnym i tradycyjnym suma wydatków na spłatę kredytu i opłat eksploatacyjnych jest stała, a oszczędności po spłacie kredytu za dom energooszczędny znaczne.
-
Solidny i funkcjonalny system profili drzwiowych
Rosnące ceny energii skłaniają inwestorów do poszukiwania nowych i bardziej efektywnych rozwiązań w zakresie energooszczędnego budownictwa. Jednym z nich jest energooszczędny system profili okiennych REHAU GENEO z nowatorskiego tworzywa RAU-FIPRO . Obecnie system ten został rozbudowany o profile do drzwi zewnętrznych.