Dom pod Warszawą w stylu prowansalskim

Jasny, przestronny i pełen dobrych pomysłów, taki jest podwarszawski dom młodych rodziców. Jego wystrój został zainspirowany prowansalskimi willami.

Mieszkańcami tego domu są młodzi rodzice z małym chłopcem - Stasiem. Dom znajduje się w przepięknej okolicy, wypełnionej domkami oraz uliczkami przypominającymi nadmorskie, francuskie krajobrazy. Wnętrze jest kontynuacją tego stylu jakim charakteryzuje się okolica. Prowansalski styl widoczny jest w każdym detalu, w barwach i fakturach.

Lokalizacja: Józefosław pod Warszawą Powierzchnia: 180 m kw.

Prowansalskie wnętrza

Właścicielom zależało na wnętrzach lekkich, zwiewnych i przytulnych. Projektantka Ewelina Golinowska z pracowni EG Projekt , zaproponowała otwartą przestrzeń parteru i pastelową paletę barw. W domu dominują biele, beże oraz delikatne brązy, na przełamanie wprowadzono błękit w różnych odcieniach. Charakterystycznym elementem, który przewija się w wielu pomieszczeniach jest lamperia. W salonie znajduje się na jednej ze ścian w postaci tapety w pasy zwieńczonej listwą sztukateryjną.

Na parterze wydzielono jadalnię, strefę wypoczynkową z kominkiem oraz kuchnię. Ciekawym punktem salonu jest komoda pod telewizorem, na której stoją sprzęty audio i wideo, wpisujące się w stylistykę wnętrza. Centralnych punktem tej części pomieszczenia jest stylizowany piec kaflowy, pełniący funkcję kominka. Przy nim znajdują się dwie sofy ustawione naprzeciwko siebie.

Modne wnętrza - Prowansja w twoim domu >>

Domowe zacisze

Kuchnia została lekko schowana, ale bez jej zamykania. Jest jasna oraz funkcjonalna. Przeszkolone szafki dodają charakteru a jednocześnie stanowią dekorację całego pomieszczenia. Dla kontrastu z białymi frontami szafek wprowadzono ciemnoszare kamienne blaty. Elementem dzielącym kuchnię od salonu jest kontuar wsparty ozdobnymi, toczonymi nogami. Od strony salonu na ściance pod blatem widnieje dekoracyjny motyw góralski. Jest to nawiązanie do umiłowanych przez właścicieli polskich gór.

Pokój rekreacyjny

Swoistą wisienką na torcie jest znajdujący się na poddaszu pokój telewizyjno-rekreacyjny. Najważniejszym punktem tego wnętrza jest duży ekran, na którym można wyświetlać filmy z projektora. Dodatkowo jest to miejsce, gdzie właściciel domu może się oddać swojej pasji, jaką jest gra na perkusji. Motyw tego instrumentu został również uchwycony w neonie znajdującym się na ciemnej ścianie. O takim pokoju na relaks marzy niemal każdy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.