Wybierz idealne biurko dla siebie w nowoczesnym stylu

Kluczowym elementem każdego gabinetu jest oczywiście biurko. Powinno być nie tylko ładne, ale i funkcjonalne, co wpłynie na komfort i wydajność naszej pracy. Najlepiej, gdy jest duże, wygodne i estetycznie wykonane. Jak wybrać idealne biurko? Doradzamy!

Biurko niejedno ma imię - nowoczesne modele

Biurko niejedno ma imię - nowoczesne modeleBiurko niejedno ma imię - nowoczesne modele Fot. Homebook, ładnydom Fot. Homebook, ładnydom

W większości nowoczesnych domów i mieszkań znajduje się kącik do pracy, w którym  obowiązkowymi meblami są biurko i wygodne krzesło. Nowoczesne biurka cechuje minimalizm - mają prostą formę, co pozwala na wpasowanie się w klimat  wielu mieszkań.

Współczesne biurka mogą być wykonane z różnych materiałów. Najbardziej standardowe są te, wykonane z drewna sosny lub dębu. Coraz częściej jednak w sklepach wnętrzarskich pojawiają się biurka wykonane ze sklejki, płyty wiórowej, ale także chromowanego metalu czy szkła - dzięki nim wnętrze staje się bardziej przejrzyste, nowoczesne i nabiera lekkości. W trendy wpisują się też biurka z błyszczącym blatem, idealne do stylu glamour.

Przede wszystkim funkcjonalność - idealne biurko dla ciebie!

Przede wszystkim funkcjonalność - idealne biurko dla Ciebie!Przede wszystkim funkcjonalność - idealne biurko dla Ciebie! Fot. sfmeble Fot. sfmeble

Podążanie za trendami jest w nowoczesnym świecie niezwykle ważne, jednak podczas wyboru biurka nie możemy zapominać o wygodzie i funkcjonalności. Niezwykle istotny dla komfortowej pracy jest szeroki, pełnowymiarowy blat, który pozwoli pomieścić wszystkie  notatki, książki, dokumenty a także gadżety. Uporządkowaniu naszej pracy posłuży biurko z szufladami i nadstawką.

Wysokość biurka powinniśmy dobrać do wzrostu osoby, która ma przy nim pracować. Jeśli jest to dziecko, najlepiej wybrać biurko z regulowaną wysokością, co pozwoli w miarę upływu czasu dostosowywać mebel do potrzeb użytkownika.

Najbardziej praktyczne jest biurko w kształcie litery "L", które pozwoli na wyodrębnienie strefy, na której będzie stał komputer oraz strefy do pracy papierkowej.

Meble do gabinetu - towarzystwo dla biurka

Meble do gabinetu - towarzystwo dla biurkaMeble do gabinetu - towarzystwo dla biurka Fot. sfmeble Fot. sfmeble

W domowym gabinecie biurko nie może stać samotnie - potrzebuje towarzystwa wygodnego krzesła. Krzesło powinno mieć możliwość dostosowania jego wysokości do biurka. Najlepiej, gdy jest miękkie i wyposażone w podłokietniki, co zwiększa komfort pracy. Świetnie sprawdza się krzesło regulowane - jest uniwersalne, odpowiednie dla każdej od osoby, która będzie na nim siedziała.

W każdym biurze znajduje się mnóstwo książek, dokumentów, segregatorów, które nieuporządkowane zagracają przestrzeń i burzą harmonię. Rozwiązaniem są duże, funkcjonalne regały. Najlepiej wybrać te z odkrytymi półkami, wtedy każda pozycja będzie łatwo dostępna. Pamiętajmy również o odpowiednim oświetleniu naszego gabinetu, a szczególnie miejsca do pracy - biurka.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.