Wnętrze w stylu Tiffany - zaproś do domu turkus i nowojorski glamour

Kasia Żechowicz
29.01.2018 16:00
Magia Tiffany & Co. to mieszanka pięknej biżuterii i niepowtarzalnej otoczki z dekoracji i designu. Turkusu Tiffany nie da się pomylić z żadnym innym, a wnętrza nowojorskiego salonu odzwierciedlają szyk tego ekscytującego miasta.

Historia marki Tiffany sięga 1837 roku, kiedy Charles Lewis Tiffany przyjechał do Nowego Jorku, by otworzyć swój pierwszy sklep. Lokal znajdował się na Broadwayu i początkowo sprzedawano w nim artykuły różnych kategorii, w tym papiernicze. Dziś najbardziej znanym punktem sprzedaży jest sklep przy Piątej Alei. To tam kręcono słynną scenę z filmu "Śniadanie u Tiffany'ego" z Audrey Hepburn, która powiedziała: "Tiffany to najlepsze miejsce na świecie, w którym nie może wydarzyć się nic złego".

TiffanyTiffany Źródło: www.luxurylaunches.com

W 1886 roku w pracowni Tiffany'ego powstał najsłynniejszy pierścionek zaręczynowy świata z jednym kamieniem, tzw. soliterem. Kluczowe dla stylu marki stało się również jego opakowanie - słynne Blue Box w turkusowym odcieniu z jasną tasiemką. Dziś mówi się o "Tiffany Blue", czyli kolorze, który stał się zarezerwowanym znakiem towarowym firmy. Pojawia się on na opakowaniach, w kampaniach reklamowych czy katalogach. Jego "płynne" warianty można podziwiać w lampach witrażowych autorstwa syna założyciela i pierwszego dyrektora kreatywnego marki, Louisa Comforta Tiffany. Był on prekursorem w dziedzinie produkcji lamp witrażowych i wazonów w stylu art noveau, do dziś zwanych "tiffany".

Salon w stylu Tiffany

Salon w stylu TiffanySalon w stylu Tiffany Źródło: www.houseofturquoise.com / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Wnętrze urządzone w stylu Tiffany opiera się na połączeniu charakterystycznego turkusu, nowojorskiego "glamour" i akcentów art noveau. Wystrój musi być szykowny i wysmakowany, oddający klimat wielkiej metropolii. Linie mebli w stylu art noveau są płynne, a kolorystyka subtelna i pastelowa. Efekt glamour uzyskamy natomiast za pomocą pikowanych pufów, kryształowych lamp i dekoracyjnych poduszek. Nastrój "Śniadania u Tiffany'ego" wprowadzi portret Audrey Hepburn w słynnej sukni Givenchy i kolii z pereł, wyjęty z filmowego kadru.

Sypialnia w stylu Tiffany

Sypialnia w stylu TiffanySypialnia w stylu Tiffany Źródło: www.seaseight.blogspot.it / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Sypialnia w stylu Tiffany to miejsce wypoczynku, w którym liczy się każdy detal. Mile widziane są ściany i sufit ozdobione sztukaterią oraz duże okna z widokiem na miejski zgiełk. Nie musisz jednak przeprowadzać się do starej nowojorskiej kamienicy, by poczuć ten klimat. Odrobinę amerykańskiego luksusu wprowadzisz do swojej sypialni za pomocą jasnego łóżka o zaokrąglonych rogach i dekoracyjnych nogach. Przed łóżkiem postaw podnóżek w podobnym stylu, a okna udekoruj długimi zasłonami w turkusowym kolorze. Stolik nocny i półki wypełnij pięknymi książkami, albumami oraz srebrnymi ramkami na zdjęcia. Nie zapomnij o oświetleniu, które stworzy przytulny klimat sypialni.

Poniżej znajdziesz więcej mebli i dodatków, które pomogą ci stworzyć wnętrza w stylu Tiffany.

     

Więcej o: