Kuchnia we włoskim stylu - meble, akcesoria i dodatki

Kasia Żechowicz
09.04.2018 16:00
Mimo, że produkują najbardziej designerskie meble i dodatki, sami są fanami prostoty i funkcjonalności. Jak wygląda kuchnia u prawdziwego Włocha? Te meble, akcesoria i dodatki pomogą ci ją urządzić.

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w domu każdego Włocha. Zdarza się, że drzwi wejściowe prowadzą prosto do niej, a przyjmowanie znajomych przy kuchennym stole (a nie w salonie) to zachowanie typowe.

Meble - proste i funkcjonalne

Kuchnia we włoskim styluKuchnia we włoskim stylu Źródło: www.lovefrenchbulldogs.tumblr.com . Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Włoskie kuchnie nie są przepełnione nowoczesnym designem, bardziej cenione są stare meble z historią i wyroby rękodzielnicze. Dominuje drewno i proste, funkcjonalne formy. Na środku włoskiej kuchni zawsze stoi stół, który służy do przygotowywania i serwowania posiłków. Na dużym blacie łatwiej rozwałkować makaron, pokroić warzywa, czy zmieścić się ze sprzętem do deserów. Jeśli w domu jest dodatkowa jadalnia, w kuchni znajdzie się tylko podręczna para krzeseł. Ważne są natomiast półki i szafki do przechowywania zapasu pomidorowej "passaty" i domowych wyrobów zamkniętych w słoikach. 

Włoska kuchnia, czyli... wszystko do makaronu

Kuchnia we włoskim stylu - akcesoria do makaronuKuchnia we włoskim stylu - akcesoria do makaronu Źródło: www.shopstyle.com / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

To, że Włosi uwielbiają makaron nie jest tajemnicą. Czy jedzą go codziennie? Tak! Często też samodzielnie robią go w domu, dlatego we włoskiej kuchni nie może zabraknąć robota planetarnego, który wyrobi ciasto i specjalnej maszynki, która je rozwałkuje. Przydatne są również garnki do gotowania makaronu - zintegrowane z durszlakiem lub wysokie, w których mieści się spaghetti. Aby uzyskać włoski klimat w kuchni, sypkie i suche produkty przenieś do pojemników - dzięki temu uzyskasz efekt porządku, ale nie sterylnego minimalizmu, od którego Włosi trzymają się z daleka. Drobne i ładne sprzęty AGD (np. robot Kitchen Aird) również możesz trzymać na widoku!  

Jakie dodatki?

Kuchnia włoska - akcesoriaKuchnia włoska - akcesoria Źródło: www.interiormylove.tumblr.com / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Włoska kuchnia pełna jest dodatków i akcesoriów, a także tekstyliów do użytku codziennego. Włosi uwielbiają jeść na obrusie, nawet jeśli mieliby przykryć nim tylko niewielki fragment stołu, z którego zamierzają skorzystać. Oliwę najczęściej leje się bezpośrednio z butelki, ale w nowoczesnych kuchniach pojawiają się również specjalne dozowniki. Nie brakuje za to młynków i wielu rodzajów naczyń - nie wszystkie muszą być od kompletu. Na środku stołu zawsze znajduje się patera z owocami lub słodkościami. Popularnym dodatkiem wśród tych, którzy nie dysponują dedykowanym meblem, jest również stojak na wino.

Poniżej znajdziesz więcej mebli i dodatków, dzięki którym urządzisz kuchnię we włoskim stylu.

Więcej o: