Ławki do przedpokoju - przegląd

Ławka to jeden z najczęściej wybieranych mebli do przedpokoju. Nic dziwnego! Jest stylowa i praktyczna: posłuży jako siedzisko, wypełni pustą przestrzeń i ukryje kilka par obuwia. Wybraliśmy najlepsze ławki do przedpokoju - wśród nich modele tapicerowane i z siedziskiem.

Ławki do przedpokoju - praktyczne i stylowe

Ławki do przedpokoju to meble cieszące się dużym powodzeniem wśród właścicieli zarówno małych, jak i dużych mieszkań. Przedpokój, czyli pokój poprzedzający główne pomieszczenie (w polskich domach jest to salon) to miejsce, w którym zakładamy i zdejmujemy obuwie oraz odzież wierzchnią. Oprócz tego, przedpokój często pełni funkcję mini-garderoby z przestrzenią do przechowywania. Ławka do przedpokoju to duża wygoda - można na niej usiąść, położyć zakupy, ewentualnie wspiąć się by sięgnąć wyżej do szafy. Zazwyczaj kładziemy na niej wszystkie podręczne rzeczy: klucze, smycz dla psa, pocztę. Jeśli szukasz stylowej ławki do przedpokoju, poniżej znajdziesz nasze propozycje.

Ławka do przedpokojuŁawka do przedpokoju Źródło: Homebook / Tissu Architecture / 3Deco

Ławka do przedpokoju z siedziskiem

Ławka z siedziskiem do przedpokoju może przybierać różne formy i reprezentować różne style - wybierz model, który najbardziej pasuje do klimatu twojego mieszkania. Biała i drewniana ławka z siedziskiem wpisuje się w styl rustykalny lub "shabby chic". Świetnie pasuje do wnętrz urządzonych w prosty i funkcjonalny sposób z dominacją bieli i naturalnego drewna. Aktualnie szczególnie modne są również ławki wykonane z bambusa. Fascynuje nas wszystko, co tropikalne, ale nie trzeba mieć egzotycznego wystroju, aby wkomponować do przedpokoju tego typu mebel. Jeśli lubisz styl nowoczesny, najlepsza będzie minimalistyczna ławka do przedpokoju z siedziskiem na metalowej konstrukcji. Niektóre ławki do przedpokoju wyposażone są w szuflady - dodatkowe miejsce do przechowywania przyda się szczególnie w małym mieszkaniu.

Ławka do przedpokoju z siedziskiemŁawka do przedpokoju z siedziskiem Źródło: Homebook / Pragmatic Design

Ławka tapicerowana do przedpokoju

Ławka tapicerowana do przedpokoju jest dużo wygodniejsza od twardego mebla, ale za to trudniej utrzymać ją w czystości. Trzeba odkurzać ją tak samo jak kanapę, ale dla osób regularnie sprzątających mieszkanie, wcale nie musi to być problemem. Oprócz tego, warto wybrać tapicerkę w ciemnym kolorze lub we wzory. Wszelkie zabrudzenia są na nich mniej widoczne. Ławka tapicerowana pasuje do wnętrz klasycznych, w angielskim stylu, ale też nowoczesnych i w klimacie skandynawskim. Do przedpokoju wybieraj modele wąskie i niskie. Mile widziane są dekoracyjnie zawinięte brzegi albo ozdobne nóżki. W przedpokoju możesz pokusić się również o oryginalny kolor mebla - żółta, czerwona albo fioletowa tapicerowana ławka do przedpokoju to strzał w dziesiątkę!

Tapicerowana ławka do przedpokojuTapicerowana ławka do przedpokoju Źródło: Homebook / Mikołajska Studio / Tak po prostu wnętrza

Jak ustawić ławkę w przedpokoju? 

W aranżacji mieszkania na przedpokój często poświęcamy mniej czasu niż na inne pomieszczenia, a szkoda! Jest ono tak samo ważne i korzystamy z niego nieustannie! "Ławka na przedpokój" to nie jedyna kwestia, o którą nas pytacie. Pojawia się również pytanie: "Jak ustawić ławkę w przedpokoju". Trzeba przede wszystkim starannie zaplanować rozmieszczenie mebli, tak aby wejście do mieszkania było jak najbardziej przestrzenne, ładne i funkcjonalne. Ławka powinna znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie szafki na buty. Najlepiej ustawić ją pod ścianą, aby móc się oprzeć i wygodnie położyć na niej podręczne przedmioty. Dobrze, jeśli znajduje się bardzo blisko drzwi (po boku lub na przeciwko), tak aby po wejściu do mieszkania mieć ją w zasięgu ręki. Jeśli w domu znajdują się dzieci, ławka powinna być na tle niska, aby najmłodsi też mogli z niej korzystać. Można też przymocować ją do ściany w komplecie z wiszącą szafką do przechowywania. 

Jak ustawić ławkę w przedpokoju?Jak ustawić ławkę w przedpokoju? Źródło: Mat. partnera

    

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.