Meble ogrodowe włoskiej marki Nardi - śródziemnomorski styl w nowoczesnym wydaniu

Nardi to włoska marka mebli ogrodowych, które łączą nowoczesny dizajn z tradycyjnym stylem śródziemnomorskim. Są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też niezwykle wytrzymałe. Wszystko za sprawą polipropylenu, który jest niekwestionowanym bohaterem wszystkich kolekcji Nardi.

Praktyczność rzadko idzie w parze z wyglądem, ale nie w przypadku Nardi. Włoska marka specjalizuje się w meblach ogrodowych wykonanych z polipropylenu - wysokiej jakości żywicy termoplastycznej, która nie tylko świetnie reaguje na trudne warunki atmosferyczne, ale też atrakcyjnie wygląda.

Zestaw mebli ogrodowych NardiZestaw mebli ogrodowych Nardi www.nardioutdoor.com

Włosi słyną z nietuzinkowego dizajnu i fantazji, która przekłada się na piękne meble i dodatki. Niestety wielokrotnie produkty z Półwyspu Apenińskiego okazują się nieodpowiednie do pogody panującej w Polsce. We Włoszech trudne warunki atmosferyczne to przede wszystkim palące słońce, które sprawia, że meble szybko tracą kolor. W naszej szerokości geograficznej doskwierać mogą za to intensywne opady, a zimą (jeśli przechowujemy meble na zewnątrz) niska temperatura. Problem ten nie dotyczy produktów Nardi, sprzedawanych już na pięciu różnych kontynentach.

Meble ogrodowe włoskiej marki sprawdzają się w każdych warunkach, a wszystko dzięki pogłębionej pracy nad technologiczną stroną wykorzystywanych w produkcji materiałów. Żywica termoplastyczna przechodzi specyficzne procesy koloryzacji i poddawana jest obróbce przeciwko promieniom UV. Dzięki temu kolory mebli zawsze pozostają żywe i intensywne.

Nardi - zestaw ogrodowy krzesło składane Zac i stolik SpritzNardi - zestaw ogrodowy krzesło składane Zac i stolik Spritz www.nardioutdoor.com

Nardi to rodzinna firma prowadzona przez Gianpietro Nardi, Marię Grazię Mecenero oraz córki Florianę e Annę Nardi. Typową dla Włoch, rodzinną atmosferę czuć również w ich kolekcjach. Nardi skupia się na zestawach krzeseł lub foteli wypoczynkowych i dopasowanych do nich stolików. Autorem większości projektów jest Raffaello Galiotto i to spod jego ołówka co roku wychodzą nowe propozycje. 

Kolekcje Nardi zachwycają oryginalną kolorystyką, która z jednej strony odwołuje się do włoskiego krajobrazu, a z drugiej jest niezwykle nowoczesna i zgodna ze światowymi trendami. Nam najbardziej przypadły do gustu komplety z linii Net, do wyboru m.in. w takich odcieniach jak mięta, musztarda, czy ceglasta czerwień. W zależności od przeznaczenia, można wybrać nieco wyższe krzesła pasujące do stołu obiadowego lub niższy i szerszy model "Relax" pasujący do stolika kawowego.

Nardi - zestaw mebli ogrodowychNardi - zestaw mebli ogrodowych www.nardioutdoor.com

Wszystkie produkty Nardi powstają we Włoszech, co widać w jakości materiałów, dizajnie, ale również pracy nad detalami. Meble są miłe w dotyku i lekkie. Jako specjaliści od perfekcyjnego relaksu, Włosi zadbali również o komfort produktów. Krzesła i fotele Nardi są ekstremalnie wygodne, zarówno w surowej wersji bez poduszek, jak i w zestawie z poduszkami.

Idealnym dopełnieniem kolekcji mebli ogrodowych Nardi są donice z terakoty (typowe dla śródziemnomorskich tarasów!), ceramiczne naczynia oraz wiklinowe dekoracje.

Meble ogrodowe NardiMeble ogrodowe Nardi www.nardioutdoor.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.