Samsung Family Hub - inteligentna lodówka, która pomoże zorganizować życie twojej rodziny

Samsung Family Hub to urządzenie wyposażone w funkcjonalności, które poprawią jakość życia twojej rodziny na co dzień. Ta inteligentna lodówka pomoże zaplanować zakupy, zainspiruje przepisami kulinarnymi, a w razie potrzeby stanie się centrum rozrywkowym.

Nowoczesne technologie towarzyszą nam w codziennym życiu na coraz większą skalę. Już nie tylko w pracy czy miejscach użyteczności publicznej, ale również w naszych domach. Na początku podchodzimy do nich z pewną nieufnością - co jest normalną reakcją na pojawienie się czegoś nowego i nieznanego. Szybko jednak przekonujemy się, że warto zainwestować w rozwiązania, które zostały stworzone, by usprawnić wykonywanie niektórych czynności - lub całkowicie nas w nich wyręczyć. Jednym z takich urządzeń jest lodówka Samsung Family Hub. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Lodówka Family HubLodówka Family Hub Fot. Samsung

Lodówka Family Hub - jedno urządzenie, wiele możliwości

Samsung Family Hub jest czymś więcej, niż tylko lodówką - to wielofunkcyjne urządzenie, które ma za zadanie ułatwić codzienne obowiązki, wspierać zdrowe żywienie naszej rodziny, a przy okazji dostarczyć jej... rozrywki. Co jeszcze wyróżnia ją na tle innych lodówek?

Zawartość lodówki na ekranie

Każdemu z nas zdarza się zaglądać do lodówki w poszukiwaniu drobnych przekąsek, a potem stać dłuższy czas przed otwartymi drzwiami nie mogąc się zdecydować, na co mamy ochotę. Dzięki trzem wbudowanym kamerom dotykowy ekran na drzwiach lodówki Samsung Family Hub może pokazać nam jej zawartość bez konieczności otwierania. Aplikacja SmartThings z funkcją View Inside pozwala na sprawdzenie, co jest w środku również z poziomu smartfona - na odległość. Jest to szczególnie pomocne, kiedy jesteśmy na zakupach i chcemy sprawdzić, czego brakuje - lub czy została wystarczająca ilość jajek, owoców, wędliny, itp. do przygotowania dania, które przed chwilą przyszło nam do głowy.

Lista zakupów i inspirujące przepisy kulinarne

Koniec z zapisywaniem listy zakupów na karteczkach, które mogą się zgubić. Dzięki wspomnianej wcześniej aplikacji wszystkie niezbędne zapiski dodamy do listy na ekranie lodówki (lub smartfona) - i każdy z domowników będzie miał do niej dostęp, by dodać coś od siebie lub usunąć, jeśli właśnie wrócił z zakupów. Taka wirtualna lista zawsze będzie pod ręką i nigdy się nie zgubi.

Zbliża się pora obiadu, a wciąż brakuje pomysłu, co ugotować? Samsung Family Hub "podpowie", jakie dania można przygotować z wykorzystaniem produktów znajdujących się w lodówce.

Multimedialna tablica na notatki i organizer życia rodzinnego

Mimo korzystania ze smartfonów często nie możemy się pozbyć nawyku przyklejania karteczek do lodówki. Dotykowy ekran na drzwiach lodówki Samsung Family Hub nam w tym pomoże - możemy go wykorzystać jako tablicę do zostawiania notatek dla członków rodziny. Wyświetlacz o przekątnej 21,5 cala posłuży również za kalendarz rodzinny po zsynchronizowaniu planu dnia każdego z domowników z kalendarzami Google i Outlook. Jakby tego było mało, mamy możliwość wyświetlania na ekranie zdjęć - zarówno samodzielnie zapisanych, jak i przesłanych przez kogoś na odległość.

Telewizor i odtwarzacz multimedialny w lodówce

Ten sam ekran może również pełnić funkcję telewizora lub odtwarzacza multimedialnego z dostępem do internetu. Dzięki temu możemy wyszukać w internecie dowolny przepis kulinarny czy puścić film, na który będziemy zerkać przy okazji przygotowywania czasochłonnego dania. Aplikacja SmartThings umożliwi obejrzenie ulubionego serialu lub meczu również wtedy, gdy akurat w tym samym czasie jesteśmy zmuszeni do pracy w kuchni - lub gdy spożywamy w niej posiłek. Wbudowane głośniki stereo przydadzą się też, gdy zechcemy uprzyjemnić sobie czas ulubioną muzyką (z własnej playlisty, Spotify lub TuneIn Radio) lub audiobookiem.

Lodówka Family HubLodówka Family Hub Fot. Samsung

Technologie zastosowane w lodówce Family Hub:

  • FlexZone - komora ze zmienną temperaturą. To specjalna strefa, w której można dostosować temperaturę do przechowywanej żywności, czyli zapewnić poszczególnym grupom produktów optymalny poziom chłodzenia. W przypadku warzyw i owoców będzie to 2 °C, a mięs i ryb (tryb chill) -1 °C. Ponadto mamy do dyspozycji opcję lekkiego mrożenia -5 °C oraz zamrażania -23 °C – 15 °C.
  • SpaceMax - duża pojemność. Dzięki zastosowaniu nowego systemu izolacji ścianki urządzenia są cieńsze, więc lodówka - przy takich samych gabarytach, jakie mają konkurencyjne modele - może pomieścić więcej żywności.
  • System Triple Cooling. W każdej z komór do przechowywania produktów spożywczych może być utrzymywana inna temperatura niż w pozostałych, nie ma też możliwości, aby zapachy z poszczególnych komór się ze sobą wymieszały. W zachowaniu świeżości produktów pomaga również metalowa płytka Metal Cooling umieszczona na ściance.
  • NoFrost. Dobrze wszystkim znana technologia służąca do poprawiania cyrkulacji powietrza, eliminowania wilgoci (co zapobiega powstawaniu szronu i lodu) oraz utrzymywania jednakowej temperatury w każdym rogu lodówki. Eliminuje potrzebę ręcznego odmrażania urządzenia.
  • Dystrybutor wody i lodu. Opcja, dzięki której mamy na wyciągnięcie ręki schłodzoną, filtrowaną wodę oraz lód - kruszony lub w formie większych kostek.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.