Modne żaluzje do mieszkania. Drewniane, bambusowe a może plisowane?

Żaluzje okienne to świetny sposób na ograniczenie zbyt intensywnego światła, które wpada przez okna i znakomita dekoracja mieszkania. Nowoczesne żaluzje znacznie różnią się od dawnych modeli i prócz ochrony przed słońcem, mają także wiele innych zalet. Dlaczego warto wybrać żaluzje okienne i jakie modele są najlepsze?

Najlepsze żaluzje do mieszkania - przegląd modeli

Modne żaluzjeModne żaluzje fot. ANwis

Moda na żaluzje okienne powróciła ze zdwojoną siłą. Biorąc pod uwagę możliwości i zalety nowoczesnych modeli, nie dziwi fakt, że tak wiele osób zamiast firan czy rolet wybiera żaluzje. Obecnie na rynku można spotkać żaluzje drewniane, bambusowe, plisowane czy fasadowe. Wszystkie oprócz świetnej ochrony przed słońcem są wyposażone w nowoczesne systemy sterowania, dzięki czemu są znacznie wygodniejsze i bardziej funkcjonalne niż te, które pamiętamy sprzed lat.

Modne żaluzje do domu. Drewniane i bambusowe są na topie! 

Żaluzje drewnianeŻaluzje drewniane fot. Anwis

Drewniane żaluzje pozwalają na precyzyjną regulację światła, które przenika do wnętrza. Mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie; wyróżniają się precyzją wykonania i dbałością o detale. W sam raz dla osób, które cenią naturalne piękno. Pasują do pomieszczeń w każdym stylu. W zależności od swoich upodobań, masz do wyboru interesujące wzory oraz nietuzinkowe odcienie.  Żaluzje bambusowe cechuje precyzyjne wykonanie, funkcjonalność oraz trwałość - możesz mieć pewność, że posłużą ci wiele lat. Są dostępne również do okien o nietypowych kształtach. 

Najmodniejsze żaluzje do domu: plisowane czy aluminiowe?

Żaluzje plisowaneŻaluzje plisowane fot. Anwis

Plisowane modele pozwalają na zastosowanie jednocześnie dwóch tkanin w jednym systemie, umożliwiają przesłonięcie dowolnego fragmentu okna. Ponadto umożliwiają dekorowanie zarówno klasycznych okien jak i tych o niestandardowym kształcie. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że żaluzje nie będą pasowały do naszych okien. Żaluzje aluminiowe chronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się. Wyróżniają się nowoczesnym designem i elegancją. Są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego można je dopasować do pomieszczeń w różnym stylu. Świetnie współgrają z zasłonami. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.