Jakie żaluzje wybrać? Przegląd najlepszych modeli w świetnych cenach

MT
14.08.2019 12:00
Żaluzje okienne to świetny sposób na ograniczenie zbyt intensywnego światła, które wpada przez okna i znakomita dekoracja mieszkania. Nowoczesne żaluzje znacznie różnią się od dawnych modeli i prócz ochrony przed słońcem, mają także wiele innych zalet. Dlaczego warto wybrać żaluzje okienne i jakie modele są najlepsze?

Najlepsze żaluzje do mieszkania - przegląd modeli

Najmodniejsze żaluzje do mieszkania.Najmodniejsze żaluzje do mieszkania. Żaluzje wewnętrzne - przegląd modeli. fot. www.anwis.pl

Moda na żaluzje okienne powróciła ze zdwojoną siłą. Biorąc pod uwagę możliwości i zalety nowoczesnych modeli, nie dziwi fakt, że tak wiele osób zamiast firan czy rolet wybiera żaluzje. Obecnie na rynku można spotkać żaluzje drewniane, bambusowe, plisowane czy fasadowe. Wszystkie oprócz świetnej ochrony przed słońcem są wyposażone w nowoczesne systemy sterowania, dzięki czemu są znacznie wygodniejsze i bardziej funkcjonalne niż te, które pamiętamy sprzed lat.

Drewniane żaluzje pozwalają na precyzyjną regulację światła, które przenika do wnętrza. Mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie; wyróżniają się precyzją wykonania i dbałością o detale. Plisowane modele pozwalają na zastosowanie jednocześnie dwóch tkanin w jednym systemie, umożliwiają przesłonięcie dowolnego fragmentu okna. Ponadto umożliwiają dekorowanie zarówno klasycznych okien jak i tych o niestandardowym kształcie. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że żaluzje nie będą pasowały do naszych okien. Żaluzje fasadowe montuje się na zewnątrz - stosuje się je zazwyczaj w przypadku dużych przeszkleń. Wyróżniają się nowoczesnym designem i elegancją. Dodatkowo obniżają poziom hałasu, wspomagają odpowiednie działanie klimatyzacji i są wyjątkowo łatwe w montażu. 

Więcej o: