Najładniejsze szkatułki na biżuterię z polskich sklepów

Niezależnie od wieku większość kobiet uwielbia nosić biżuterię, a w swoich zbiorach ma mnóstwo wisiorków, naszyjników, kolczyków i bransoletek. Wszystkie błyskotki powinny mieć miejsce, gdzie będą bezpieczne, a rzadziej noszone modele warto ochronić przed kurzem. Jakie zalety mają szkatułki na biżuterię? Jakie modele są dostępne? Wybraliśmy najładniejsze szkatułki z polskich sklepów.

Biżuteria to praktyczny i elegancki prezent, który większość kobiet uwielbia. Nic dziwnego. Błyskotki pozwalają podkreślić styl kobiety, dodać jej uroku, uzupełnić strój, odmienić charakter stylizacji. Różnorodny wybór biżuterii dostępnej w sklepach jubilerskich stacjonarnych oraz internetowych pozwala dostosować poszczególne dodatki stosownie do okazji. Niezależnie od tego jak wielką fanką biżuterii jesteś, a może zakładasz ją jedynie sporadycznie, w Twoich zbiorach z całą pewnością znajdą się błyskotki na wiele okazji: imprezę z przyjaciółmi, na co dzień czy, pracy, na randkę czy większe wyjścia. Warto zatem mieć szkatułkę, która przyda się do przechowywania biżuterii - tej noszonej często i tej używanej na specjalne okazje.

Szkatułka na biżuterięSzkatułka na biżuterię Fot. crazyshop

Szkatułka na biżuterię - zalety

Szkatułka na biżuterię to przedmiot, który ma wiele zalet. Podstawową funkcją każdej szkatułki jest bezpieczne przechowywanie biżuterii, ochrona jej przed kurzem i poplątaniem się łańcuszków oraz przed pogubieniem drobnych błyskotek. Odpowiednie przechowywanie błyszczących drobiazgów pozwoli zadbać o ich estetyczny wygląd, zwiększy ich żywotność i nie pozwoli stracić pierwotnego koloru. Warto wiedzieć, że wiele dodatków, które są nienoszone i schowane w czeluściach szuflady zmienia swój odcień - przechowywanie biżuterii w odpowiednich miejscach i w uporządkowany sposób pozwoli tego uniknąć. 

Istotną kwestią jest ochrona biżuterii przed kurzem. Na pewno masz w swoich zbiorach błyskotki z drobnymi, przeplatanymi detalami czy ażurami - kurz, który może zebrać się pomiędzy nimi będzie bardzo trudny do usunięcia domowymi sposobami. Jeśli nie chcesz nieustannie sprawdzać jej stanu i oddawać jubilerowi do specjalistycznego czyszczenia zadbaj o to, by biżuteria była przechowywana w suchym i czystym miejscu jakim jest szkatułka. Zdecydowanie odradzamy pozostawianie błyskotek w łazience - wilgotne powietrze w tym pomieszczeniu sprawia, że wiele metali bardzo szybko ulega korozji. 

Ozdoby przechowywane w szkatułce są uporządkowane, dzięki czemu nie zaczepiają się o siebie, nie uszkadzają nawzajem swojej powierzchni. Na pewno nie jednokrotnie zdarzyło ci się walczyć z poplątanym łańcuszkiem - ułożony w szkatułce z pewnością będzie od razu gotowy do założenia. Szkatułka z wieloma przegródkami pozwoli na przejrzystość - cały zbiór będzie widoczny na pierwszy rzut oka, co ułatwi decyzję o dobrze dodatków każdego dnia. 

Warto wiedzieć, że niektóre rodzaje biżuterii, na przykład: ametyst czy różowy kwarc, jeśli są nieustannie narażone na działanie światła słonecznego mogą zmienić swój kolor - warto wybrać szkatułkę w pełni zabudowaną i przyciemnioną. Szkatułka zagwarantuje także bezpieczeństwo, szczególnie, jeśli masz w domu małe dzieci, których ciekawskie rączki nie raz sięgały w stronę drobnych błyskotek.

Szkatułka na biżuterięSzkatułka na biżuterię Fot. crazyshop

Jak dobrać odpowiednią szkatułkę na biżuterię?

Wybierając szkatułkę, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jej wielkość oraz liczbę przegródek. Najlepiej, gdyby pomieściła ona wszystkie nasze zbiory w uporządkowany sposób. Posegregowana biżuteria nie będzie się o siebie ocierała, co zabezpieczy ją przed zarysowaniami.

Zanim zdecydujesz się na rodzaj szkatułki przejrzyj swoje zbiory i oceń jakie modele pudełek okażą się potrzebne. Posiadacze zegarków powinni zaopatrzyć się w szkatułkę z przegródkami na zegarki. Niektóre modele czasomierzy są wrażliwe na kurz i zbyt wilgotne powietrze. Warto wiedzieć, że zegarki zamknięte w pudełku będą bezpieczniejsze. Masz mnóstwo kolczyków i pierścionków? Dobrym wyborem będą szkatułki wyłożone gąbką, z miejscami na pierścionki i kolczyki. Na naszyjniki przydadzą się przegródki podłużne. 

Wybierając szkatułkę, warto też zwrócić uwagę na jej wygląd i wybrać taka, która pasuje do wystroju wnętrza. Ustawiona na komodzie czy toaletce przykuje uwagę domowników i gości. Szkatułka powinna pasować do dekoracji pod względem koloru, motywu i stylu.

Szkatułki najczęściej wykonane są z drewna, skóry lub tworzywa sztucznego. Powinny mieć wiele przegródek. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się także szkatułki szklane - przezroczyste wieczko sprawdzi się w przypadku biżuterii, którą nosimy codziennie, a zdejmujemy jedynie na noc. Takie pudełko pięknie się prezentuje, jest minimalistyczne, a biżuteria podczas nocy będzie miała swoje miejsce, z dala od wilgotnej łazienki.

Szkatułka na biżuterięSzkatułka na biżuterię Fot. crazyshop

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.