Najładniejsze szkatułki na biżuterię z polskich sklepów

KK
18.09.2019 09:30
Niezależnie od wieku większość kobiet uwielbia nosić biżuterię, a w swoich zbiorach ma mnóstwo wisiorków, naszyjników, kolczyków i bransoletek. Wszystkie błyskotki powinny mieć miejsce, gdzie będą bezpieczne, a rzadziej noszone modele warto ochronić przed kurzem. Dlatego wybraliśmy najładniejsze szkatułki z polskich sklepów.

Biżuteria to praktyczny i elegancki prezent, który większość kobiet uwielbia. Nic dziwnego. Błyskotki pozwalają podkreślić styl kobiety, dodać jej uroku, uzupełnić strój. Mamy ich wiele, bo każda nadaje się na inną okazję: imprezę z przyjaciółmi, na co dzień czy do pracy. Warto zatem mieć szkatułkę, która przyda się do przechowywania biżuterii - tej noszonej często i tej używanej na specjalne okazje.

Szkatułka na biżuterię

Szklana szkatułkaSzklana szkatułka Fot. crazyshop, materiały partnera

Podstawową funkcją każdej szkatułki jest bezpieczne przechowywanie biżuterii, ochrona jej przed kurzem i poplątaniem się łańcuszków oraz przed pogubieniem drobnych błyskotek. Wybierając szkatułkę, zwróćmy uwagę na jej wielkość oraz liczbę przegródek. Najlepiej, gdyby pomieściła ona wszystkie nasze zbiory w uporządkowany sposób. Posegregowana biżuteria nie będzie się o siebie ocierała, co zabezpieczy ją przed zarysowaniami. W szkatułce można też przechowywać zegarki - niektóre modele są wrażliwe na kurz i zbyt wilgotne powietrze; zamknięte w pudełku będą bezpieczniejsze.

Wybierając szkatułkę, warto też zwrócić uwagę na jej wygląd i wybrać taka, która pasuje do wystroju wnętrza. Ustawiona na komodzie czy toaletce przykuje uwagę domowników i gości. Szkatułka powinna pasować do dekoracji pod względem koloru, motywu i stylu.

Szkatułki najczęściej wykonane są z drewna, skóry lub tworzywa sztucznego. Powinny mieć wiele przegródek. Najlepiej wybierać modele wyłożone gąbką, z miejscami na pierścionki i kolczyki oraz z podłużnymi przegrodami na naszyjniki.

Szkatułka - idealna na biżuterię i pamiątkiSzkatułka - idealna na biżuterię i pamiątki Fot. crazyshop, materiały partnera, kolaż czterykąty

Poniżej znajdziecie modele szkatułek z polskich sklepów, które specjalnie dla was wybraliśmy!