Jak odnowić boazerię? Daj jej nowe życie bez dużego nakładu pracy i zyskaj piękne, nowoczesne wnętrze

Boazeria w nowoczesnym wnętrzu? Jesteśmy na tak! Drewniana ścianka już nie musi dłużej straszyć, a jej remont nie musi być długi i kosztowny! Jak odnowić boazerię, unikając przy tym bałaganu? Popowiadamy!

Jak odnowić boazerię

Moda na boazerię we wnętrzach sięga epoki baroku.To właśnie wtedy ściany i sufity zabezpieczano, a przy okazji zdobiono za pomocą drewna.  Wraz z nadejściem XIX wieku drewniane panele na ścianach stały się passé, ale powróciły w okresie PRL-u. Później jednak zaczęto inwestować w kosztowne remonty, zrywając drewno ze ściany i zastępując je najczęściej tapetą ewentualnie farbą. Ci jednak, którzy pozostawili w domu ów relikt z epoki PRL-u, znaleźli świetne sposoby na odnowienie boazerii. Jeśli ty także masz ją w domu, sprawdź, jak ją odnowić, unikając przy tym bałaganu i kosztownego remontu.

Odnowienie boazerii zamiast zrywania jej ze ściany to rozwiązanie proste i ekonomiczne, które będzie strzałem w dziesiątkę. Drewniane panele na ścianie sprawdzą się w klasycznych, nowoczesnych i eleganckich wnętrzach.

Jak odnowić boazerię?Jak odnowić boazerię? Fot. Shutterstock

Jak odnowić boazerię sosnową

Boazerię można odnowić na kilka sposobów. Jaką metodę renowacji wybrać? Malowanie farbą to jedno z najprostszych i najpopularniejszych rozwiązań, a efekt może być naprawdę spektakularny. Jaką farbę do boazerii wybrać? Kryjącą farbę do drewna znajdziesz w każdym sklepie z asortymentem budowlanym. Deski pomalowane na biało lub w pastelowych odcieniach, np. z kolorze baby blue lub w pudrowym różu, będą świetnie prezentować się w sypialni. Pomalowana boazeria będzie ozdobą pokoju dziecięcego, ale także sypialni dorosłych. Odnawianie starej boazerii jest bardzo proste - aby dać jej nowe życie, wystarczy dowolny produkt do drewna. Należy natomiast unikać farb emulsyjnych, które przeznaczone są do malowanie m.in. ścian i sufitów. Najlepszy efekt osiągniecie używając farby akrylowej do drewna, która zapewni dobre krycie, łatwość aplikacji i jakość na lata. 

Jak odnowić boazerięJak odnowić boazerię Fot. Shutterstock

Jak odnowić boazerie na ścianie

Pomalowanie boazerii to połowa sukcesu. Aby jednak prezentowała się stylowo w nowoczesnym domu, trzeba zapewnić jej odpowiednią oprawę. Odpowiednie dodatki i meble sprawią, że efekt końcowy będzie naprawdę spektakularny. Na ścianie z pomalowaną boazerią warto powiesić plakaty, obrazy, a nawet lampki i girlandy. 

Jak odnowić boazerięJak odnowić boazerię Fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Agora SA