Pamiątki z wakacji, czyli co przywieźć, żeby jak najlepiej wspominać czas wypoczynku?

Natalia Szyperek
20.08.2020 18:10
Wakacje bez pamiątek się nie liczą? Tak pomyśli sobie pewnie większość z nas. Nawet najmniejszy drobiazg z podróży musi znaleźć się w twojej walizce. Nieważne czy to będzie magnes, najzwyklejsza pocztówka lub kubek. Podpowiadamy, co turyści przywożą z wakacji najchętniej!

Pamiątki z wakacji przywozi się praktycznie z każdej podróży zarówno dla siebie, aby przypominały miłe chwile, jak również dla przyjaciół, znajomych czy rodziny. Wybór właściwej pamiątki czasem nie jest łatwy, bo na stoiskach z upominkami czy w ulicznych sklepikach możesz znaleźć rozmaite produkty, wśród których królują magnesy, torby i kubki. Jak wybrać idealny prezent z wakacji i na co zwrócić uwagę, aby podarunek był nie tylko ładny, ale i praktyczny? Podpowiadamy!

Pamiątki z wakacji: kubki

Podczas podróży nie trzeba się zbytnio wysilać, aby trafić na sklepik i zakupić pamiątki z wakacji. Problem zaczyna się wtedy, kiedy musisz podjąć decyzję co kupić! Najlepiej, aby drobiazg nie tylko ładnie wyglądał, ale też pełnił praktyczną funkcję. Dlatego też zawsze trafnym wyborem jest kubek. W każdym sklepiku z pamiątkami znajdziesz gadżety w innym kolorze, o innej fakturze i najróżniejszych printach - z napisem z nazwą miasta, najważniejszym zabytkiem czy elementem charakterystycznym dla danego miejsca. Kubek to strzał w dziesiątkę! Będzie pełnił nie tylko funkcję ozdobną, praktyczną ale i pozwoli ci miło wspominać czas spędzony podczas urlopu.

Pamiątki z wakacji: magnesy

Magnes - taki drobiazg, a jak cieszy! To z pewnością jeden z najpopularniejszych gadżetów, jeśli chodzi o pamiątki z wakacji. A do wyboru masz ich niezliczoną ilość! Mogą być wykonane z metalu, z plastiku, a nawet z gliny. Zauważyłaś u kogoś z rodziny lub u znajomych lodówkę obwieszoną magnesami od góry do dołu lub sama jesteś ich fanką i nie wyobrażasz sobie opuszczenia miejsca urlopu bez zakupu magnesu? Teraz już wiesz, co możesz im przywieźć z podróży! Co ważne, takie pamiątki z wakacji nie są drogie, dlatego ich zakup nie uderzy cię po kieszeni. Jeśli chodzi o magnesy, tak jak z kubkami - możesz wybrać wariant z panoramą miasta, z jego nazwą lub gadżet przedstawiający miejsce charakterystyczne twojej destynacji. Magnes może i nie jest praktyczną pamiątką, ale za to na pewno taką, która pełni funkcję ozdobną.

Pamiątki z wakacji: torby materiałowe

Ostatnim pomysłem na świetne i praktyczne pamiątki z wakacji są torby materiałowe. Chyba nie ma osoby, która by z nich nie korzystała. Czy to zakupy, czy drobiazgi do pracy, które nie mieszczą się w twojej torebce - pomieścisz tam wszystko! A jeśli zaopatrzysz się w torbę z wizerunkiem miasta lub z napisem, codziennie będziesz wspominać, jak wspaniały czas spędziłaś podczas urlopu chociażby w Gdańsku czy we Wrocławiu. To bardzo praktyczna pamiątka, którą wykorzystasz na co dzień!

Więcej o: