Jaka komoda dla niemowlaka?

Redakcja
03.08.2021 10:56
Która komoda dla niemowlaka będzie najlepsza? Jak wśród wielu produktów znaleźć ten najlepszy? Wybór nie może przecież być przypadkowy. Komoda musi być zarówno praktyczna, jak i bezpieczna dla malucha.

Komoda z przewijakiem.Komoda z przewijakiem. Fot. Shutterstock

Kiedy w jakimś domu ma się pojawić nowy członek rodziny dotychczasowe życie zmienia się nie do poznania. Zmienia się również wystrój, pokoju który zająć ma malec. Czas oczekiwania to czas w którym często aranżujemy wnętrze dziecięcego pokoju. Wybieramy meble łóżeczko, akcesoria i dodatki. Robimy wszystko, by funkcjonalnie zorganizować miejsce w którym dziecko spędzi pierwsze lata życia. Jednym z mebli, który jest niezbędnym elementem wyposażenie pokoju dziecka, jest komoda z przewijakiem.

Komoda dla dziecka z przewijakiem - na co zwrócić uwagę?

Jakie cechy powinna mieć dobra komoda dla małego dziecka. Warto wspomnieć o dwóch najważniejszych - pierwsza funkcjonalność i druga bezpieczeństwo.

Funkcjonalność i praktyczność

Funkcjonalna komoda, czyli jaka? Przede wszystkim pojemna. Warto by miała szuflady i półki na których swobodnie poukładać można dziecięce ubranka, pieluszki, kosmetyki do codziennej pielęgnacji, zapasowy komplet pościeli i grzechotki. Wygodne szufladki dają możliwość przechowywania i organizacji przyborów dla dziecka. Komoda z przewijakiem musi być funkcjonalna. Wszystko powinno być pod ręką, swobodnie ułożone i pomysłowo zorganizowane.

Zwrócić uwagę na wysokość komody. Nie powinna być ani zbyt wysoka, ani zbyt niska, by osoba przebijająca dziecko, czuła się swobodnie i wygodnie. Co sprawdza się lepiej szuflady czy półki? Odpowiedź na to pytanie jest sprawą indywidualną i zależy, od konkretnych oczekiwań i upodobań. W szufladach możesz przechowywać zarówno, ubranka, jak i kosmetyki i wszystko to właściwie w zasięgu ręki. Bez względu jednak na to, na jaki konkretny kształt się zdecydujesz, koniecznie zwróć uwagę na materiał z jakiego wykonany został mebel. Model z przewijakiem musi być solidna i wytrzymała. Duże modele dedykowane są do większych pomieszczeń. Jeśli pokój niemowlaka nie jest duży, wybierz mniejszą komodę i ustaw ją przy łóżeczku lub w najbliższej okolicy łóżeczka, by w ten sposób zorganizować kącik pielęgnacyjny.

Bezpieczeństwo dziecka

Bezpieczna komoda to taka, która zagwarantuje, że dziecko podczas czynności higienicznych, będzie zabezpieczone przed upadkiem lub uderzeniem o twardy brzeg przewijaka. Dzieci są bardzo ruchliwe, czasem wystarczy chwila nieuwagi, by maluch przewrócił się na brzuszek usunął przewijaka. Ten powinien być skonstruowany tak, by uniemożliwić dziecku zsunięcie się z jego powierzchni. Najlepiej sprawdzają się przewijaki z wyższymi bokami, które skutecznie chronią dziecko przed upadkiem.

Pamiętaj! Dziecko na przewijaku na blacie komody, nigdy nie powinno być pozostawione bez opieki.

Ile szuflad powinna mieć komoda dla niemowlaka?

Pokój dziecięcy.Pokój dziecięcy. Fot. Shutterstock

Ilość szufladek, a także ich długość i pojemność warto dopasować do indywidualnych potrzeb oraz ilości i rodzaju rzeczy, które zamierzasz przechowywać w komodzie. Pamiętaj, że podczas przewijania na blacie mebla będziesz szukać i wyciągać różne rzeczy z szuflad jedną dłonią, bo drugą będziesz trzymać maluszka, żeby nie spadł. Wszystkie akcesoria i rzeczy musisz mądrze posegregować i ułożyć tak by wszystko było w zasięgu ręki. W 1-3 górnych szufladkach należy zmieścić wszystko, do czego potrzebujesz mieć stały, prosty dostęp. 3-5-szufladowa komoda powinna Ci w zupełności wystarczyć.

Komody i przewijak do pokoju niemowlaka czy warto mieć?

Przyszli rodzice bardzo często zastanawiają się nad tym, czy warto kupować komodę z przewijakiem? Czy jest to mebel niezbędny i niezastąpiony? Co przemawia za jego wyborem? Komody z przewijakiem dla małego dziecka mają wiele zalet i dają ogromne możliwości.

Z przewijakiem to ergonomiczne rozwiązanie pozwalające połączyć dwie funkcje w jednym meblu. Wszędzie tam, gdzie pokoje dziecięce są małe i nie ma zbyt wiele miejsca na przechowywanie ubranek styków pieluszek i przyborów higienicznych takie meble sprawdzą się doskonale. Gwarantują, że wszystko będzie ułożone i uporządkowane w praktyczny sposób.

Wybór komoda dziecięcych jest naprawdę duży. Model komody z szufladami i przewijakiem wydaje się najlepszym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego. Wybierz komodę i dołączony do niej przewijak, zapewnij sobie wygodę i bezpieczeństwo swojemu dziecku.

Jeśli szukasz innych mebli, w tym komody do pokoju młodzieżowego, sprawdź nasz asortyment. Zapraszamy!

Więcej o: