Jesienne ozdoby przed dom - zachwyć sąsiadów niezwykłą aranżacją

Jesienne dekoracje mogą nam skutecznie pomóc w tym, żeby obecna pora roku była raczej czasem kolorów i piękna, niż deszczu i szarości. Możemy wykorzystać kolorowe liście, warzywa, suszone kwiaty, ale przede wszystkim własną kreatywność. Niektóre z nich można zrobić razem z dziećmi. Jak przygotować jesienny wystrój balkonu lub tarasu? Podpowiadamy.

Jesienne dekoracje domu.Jesienne dekoracje domu. Fot. Shutterstock

Jesienne dekoracje - nimi ozdobisz balkon lub werandę

Nadejście jesieni i jej zadomowienie się u nas warto przywitać piękną dekoracją. Dzięki temu również przed naszym domem zatrzymamy przytulny klimat - tak cenny wówczas, gdy temperatury spadną i zacznie padać deszcz. Z czego zrobić ciekawe ozdoby w barwach jesieni? Możesz wykonać je zarówno z jesiennych owoców, warzyw i pięknie przebarwionych roślin, jak i z tekstyliów lub drewna. Często są to proste pomysły, na które na pewno masz czas i ochotę. Niekiedy dzięki nim jeszcze przez chwilę ciekawie będzie się prezentowała architektura ogrodowa, pergole tarasowe i zadaszenia tarasów, które także możemy ozdobić.

Stroiki, czyli najpiękniejsze jesienne ozdoby

Jakie jesienne dekoracje do domu i na werandę są najbardziej kolorowe? Z pewnością do dekoracji możemy użyć październikowych kwiatów, ale przydadzą się też kolorowe liście i owoce. Jarzębina, głóg, niewielkie dynie, liście klonu czy dębu mogą stworzyć jesienną kompozycję, która zajmie miejsce na centralnej części stołu. Również żywe jesienne kwiaty mogą zdobić przestrzeń wypoczynkową przed domem. Z pewnością będą to chyba najbardziej znane rośliny tego typu, czyli pięknie kwitnące chryzantemy.

Osoby, które lubią nieco bardziej zaawansowane typy dekoracji, mogą jesienią stworzyć ciekawe kompozycje w doniczkach, słojach lub też zebrać gałązki, szyszki i zrobić ozdobne wieńce. Doskonale nadaje się do tego kalina. Do doniczki zaś możemy wsadzić kwitnące wrzosy. Pamiętajmy, że większość z tych jesiennych dekoracji sprawdzi się także w rustykalnej kuchni.

Ozdoby jesienne DIY - dary ogrodu

Dekoracja jesienna może być też tworzona z darów ogrodu w formie DIY. Przykładem mogą być lampiony z dyni, ale także ładnie przybrane w kolorowe liście kosze pełne dorodnych warzyw i owoców takich, jak jabłka, grusze czy małe dynie. W domu i na werandzie lub balkonie nie może też zabraknąć stylowych świec, które również możemy zrobić własnoręcznie. Zarówno świece, jak i ciepłe pledy na fotelach ogrodowych, będą tworzyły wrażenie przytulności i ciepła nawet w chłodne dni.

Jesienne dekoracje z włóczki i nie tylko

Jesienne dodatki to nie tylko ozdoby z kasztanów, liści dyń. Można też robić proste żołędzie lub ludziki z włóczki. Zwłaszcza wtedy, gdy ozdabiamy pomieszczenie, możemy wyklejać ciekawe wzory na kartach papieru.

Modne dekoracje jesienne - malowane dynie

Dynię warto wykorzystać nie tylko jako rekwizyt na Halloween, usuwając z jej wnętrza miąższ, wycinając straszną twarz i wstawiając do środka świeczkę. Prawdziwie piękne dekoracje na jesień można stworzyć poprzez ich pomalowanie na różne kolory i wzory. Można też na nich wyklejać wzory z barwnych liści i kwiatów.

Pomyśl o jesiennych dekoracjach, które zrobisz z dziećmi

Pamiętajmy wreszcie, że jesienne dekoracje są uwielbiane przez dzieci. Chodzi nie tylko o to, że jesienne liście, wianki z gałązek i wazony z kwiatami są bajecznie kolorowe, ale najmłodsi mogą brać udział w ich tworzeniu. Dla nich to dodatkowa frajda i lekcja kreatywności - dzięki niej z pewnością pokochają jesień i również w kolejnych latach będą czekać na suszone liście i inne atrybuty tej pory roku. Wystarczy, że inspiracje znajdziemy w latach naszego dzieciństwa, gdy wykorzystywaliśmy kasztany do robienia ludzików. Równie dobrze można też użyć żołędzi i w domu nauczyć tego nasze pociechy. Wystarczy nieco zabawy połączonej z pracą i również one mogą ubogacić jesienne dekoracje przed domem.

Możemy również zafundować najmłodszym domową lekcję plastyki w jesiennych kolorach. Z kolorowego papieru można wycinać z nimi ozdoby, których przewodnim motywem będzie właśnie jesień. Dobrym pomysłem będą też świeczniki z dyni, które przez pewien czas będą ozdabiały balkon lub taras. Oczywiście ostatnim etapem będzie tu wspólne zapalenie świeczki wewnątrz tak, żeby te ciekawe dekoracje jesienne w pełni spełniały swą rolę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.