Fotele bujane - komfort dla kręgosłupa

Małgorzata Duży
13.05.2022 12:15
Wielu osobom wydaje się, że fotele bujane dawno odeszły do lamusa. Nic bardziej mylnego! Warto wziąć pod uwagę, że meble tego typu wcale nie straciły na popularności. Podpowiadamy, jak wybrać fotel idealny do swojego domu.

Fotele bujane to ciekawy dodatek do naszych wnętrz i ogrodów. Gwarantują one wysoki komfort dla człowieka i dzięki nim można zadbać o nasze kręgosłupy. Z badań wynika, że mają one bardzo dobry wpływ na nasze plecy.

Odpowiednia jakość

Fotel bujanyFotel bujany fot. Shutterstock

To, na co warto zwrócić uwagę, to odpowiednia jakość wykonania. Warto upewnić się, że wybieramy stabilny, mocny bujany fotel. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na to, że użyte przy produkcji materiały mają niebagatelny wpływ na jakość naszego fotelu.

Ważny jest również odpowiedni design. Upewnij się, że fotel, który wybierasz pasuje do twojego wnętrza. Na rynku istnieje szeroki wybór foteli, od tych w stylu rustykalnym i boho po te w stylu skandynawskim.

Ponadczasowy styl

Fotel bujanyFotel bujany fot. Shutterstock

Warto mieć na uwadze, że na rynku dostępnych jest wiele modeli w stylu tradycyjnym. Typowy klasyczny fotel bujany wykonany jest z giętego drewna i siatki, która pokrywa zarówno siedzisko, jak i oparcie. Pewną alternatywą dla tradycyjnej siatki jest np. tapicerka wykonana z tkaniny lub ekoskóry.

Oprócz tego na rynku istnieją również nowoczesne fotele bujane. Przypominają konstrukcją klasyczne odpowiedniki, różnią się natomiast detalami. Pośród oryginalnych projektów oferowanych przez projektantów znajdziemy również takie, które pomieszczą dwie osoby. Co więcej, znajdziemy także modele, na których można się położyć oraz elektryczne fotele bujane.

Nie tylko w domu

Fotel bujanyFotel bujany fot. Shutterstock

Warto pomyśleć o zakupie fotelu bujanego do ogrodu. Będzie to ciekawe urozmaicenie każdej przydomowej przestrzeni. W takich warunkach najlepiej sprawdzą się klasyczne modele wiklinowe. Można je umieścić nie tylko na tarasie czy werandzie, ale i pośród ogrodowej roślinności.

Fotele bujane to absolutny must have każdej osoby, która ceni sobie wygodę. Dostępne są zarówno w wersjach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Warto pomyśleć o zakupie fotelu bujanego do naszej przestrzeni.

Więcej o: