Fotele bujane - komfort dla kręgosłupa

Małgorzata Duży
13.05.2022 12:15
Wielu osobom wydaje się, że fotele bujane dawno odeszły do lamusa. Nic bardziej mylnego! Meble tego typu wcale nie straciły na popularności. Podpowiadamy, jak wybrać fotel idealny do swojego domu.

Fotele bujane to ciekawy dodatek do naszych wnętrz i ogrodów. Są nie tylko wygodne i efektowne, ale też zdrowe dla kręgosłupa.

Odpowiednia jakość

Fotel bujanyFotel bujany fot. Shutterstock

To, na co warto zwrócić uwagę, to odpowiednia jakość wykonania. Warto upewnić się, że wybieramy stabilny, mocny bujany fotel. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na to, że użyte przy produkcji materiały mają niebagatelny wpływ na jakość naszego fotela.

Ważny jest również design. Upewnij się, że fotel, który wybierasz pasuje do twojego wnętrza. Na rynku jest szeroki wybór foteli, od tych w stylu rustykalnym i boho, po te w stylu skandynawskim.

Ponadczasowy styl

Fotel bujanyFotel bujany fot. Shutterstock

Można również wybrać model w stylu tradycyjnym. Klasyczny fotel bujany wykonany jest z giętego drewna i siatki, która pokrywa zarówno siedzisko, jak i oparcie. Pewną alternatywą dla tradycyjnej siatki jest np. tapicerka z tkaniny lub ekoskóry.

Z kolei nowoczesne fotele bujane przypominają konstrukcją klasyczne odpowiedniki, różnią się natomiast detalami. Pośród oryginalnych projektów oferowanych przez projektantów znajdziemy również takie, które pomieszczą dwie osoby. Co więcej, są także modele, na których można się położyć oraz elektryczne fotele bujane.

Nie tylko w domu

Fotel bujanyFotel bujany fot. Shutterstock

Warto rozważyć zakup fotela bujanego do ogrodu. Będzie to ciekawe urozmaicenie każdej przydomowej przestrzeni. W takich warunkach najlepiej sprawdzą się klasyczne modele wiklinowe. Można je umieścić nie tylko na tarasie czy werandzie, ale i pośród ogrodowej roślinności.

Fotele bujane to absolutny must have każdej osoby, która ceni wygodę. Dostępne są zarówno w wersjach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Warto pomyśleć o zakupie fotela bujanego do naszej przestrzeni.

Więcej o: